Skocz do zawartości

Kino domowe do salony 6x6. Budżet 20k


mkier1980

Recommended Posts

Cześć. Jestem audiofilskim laikiem i zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze zestawu.

Mój salom ma wymiary 6x6 - brak w nim przeszkód dla dźwięku. Audiofilem nie jestem i pewnie byłbym zadowolony ze wszystkiego innego prócz głośniki w TV.

Szukam takiego zestawu, który przede wszystkim, powiedzmy w 70% służyłby do oglądania filmów, reszta muzyka. Chcę mieć standard Dolby Atmos, więc zestaw 5.1.4. Obecnie mam rozprowadzone kable w ścianach oraz zamontowałem 2 głośniki sufitowe nad kanapą - Magnaty IC82.

Szukam więc amplituner oraz zestawy głośników w cenie do ok 20000. Proszę  sugestię co w obecnym czasie można kupić. Dziękuję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim "schemacie" nie ma podanych wymiarów i pozycji głośników, taki sobie rysuneczek poglądowy raczej. W Dolby Atmos przy czterech głośnikach sufitowych (5.1.4) dwa masz przed sobą 45 stopni w górę i dwa masz za sobą 45 stopni, więc sofa przy tylnej ścianie odpada, trzeba by było się do przodu wysunąć. Przy dwóch zaś atmosach (5.1.2), masz te sufitowce delikatnie przed sobą - na wysokości kolan. Tyle jeśli chodzi o referencyjne pozycje. Ten sam problem dotyczy rozszerzonego surround. Przy 7.1.2 dochodzą dwa tylne głośniki i również trzeba co najmniej metr się do przodu wysunąć. Surround na Twoim rysunku za to super rozrysowany. Nie gdzieś z tyłu, nie gdzieś przy suficie... Po bokach lekko z tyłu i na wysokości głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą opcją byłoby odjechanie narożnikiem od ściany. Samo ustawienie miejsca odsłuchowego z ścianą zaraz za plecami nie jest zalecane w żadnym ustawieniu.
A co do 4szt. Atmos w takim ustawienia można dać top middle zamiast top back i top front. Nie będzie idealnie jak wg zaleceń 5.1.4 ale zawsze lepiej niż 5.1.2 z tak ustawionymi atmosami jak masz teraz.
Z amplitunerów z tego co wiem są dostępne wyższe modele Denona i Marantza.
Skoro 70% filmów to może Klipsch RP się spodobają, ale koniecznie ich posłuchaj, z resztą nie tylko ich.
Umów się gdzieś i posłuchaj zestawów w swoim budżecie.
Wytyczne wytycznymi... jak tak ustawionego subwoofera nie mam : ) także nie dajmy się zwariować

Edytowano przez MASX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie dajmy się zwariować. To jest salon lub pokój dzienny. Nie salka kinowa. A i tam jest sporo błędów popełnianych. Faktycznie kanapa/sofa nigdy nie przy ścianie. Po wszystkich kompromisach i własnych czy doradzonych ustawieniach warto skorzystać z profesjonalnej kalibracji. Wiele osób się zdziwiło, że ich "świetnie" grający sprzęt może zagrać o wiele lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kanapę trzeba odsunąć troszkę to jedna sprawa ale nie będzie może tutaj kluczową. Te atmosy to faktycznie są kompletnie źle zrobione. Jeśli tak zostają to podłącz tylko 2. 

Amplituner zapewne denon seria 4 bo z innymi będzie problem z dostępnością.

Co do samego setup to słuchałeś już czegoś?

Ja bym mocno przemyślał set oparty na monitor audio Silver, qacustic 3050i, kefq750 chodź tu brzmienie będzie łagodniejsze 

Można by się było pokusić o dwa śruby w tym pomieszczeniu. 

 

Zapraszamy na odsłuch i po wycenę. 

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...