Skocz do zawartości

wzmacniacz słuchawkowy z wejściem liniowym i opcjonalnie wejściem USB/optycznym


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Szukam wzmacniacza/DAC do słuchawek Beyerdynamic DT770 PRO (80ohm) i Philips X2HR. Zastosowanie: do kompa w domu (przez usb lub liniowe lub optyczne)  i do ipod'a w pracy (przez liniowe). Najlepiej zasilany przez USB, ostatecznie zdzierżę zasilacz. Będę go przenosił, więc raczej mniejszy niż większy. Budżet: 1000+-500 (czyli nie pogardzę sprzętem do 500 ale ostatecznie szarpnę się na 1500, przyszłościowo ;)). W sumie używki też wchodzą w grę, tylko się zastanawiam czy warto? Słuchawki mam raczej neutralne, chciałbym żeby wzmacniacz tego nie zepsuł, co najwyżej żeby było raczej cieplej niż zimniej. Z góry dzięki za wszelkie sugestie :)

PS. tak całkiem ostatecznie to ipod'a mogę podłączyć do kompa i dalej przez usb wzmacniacz, ale wiecie jak to bywa w pracy, lepiej własnych magazynów nie podłączać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marecki napisał:

Eeech... miałem nadzieję na bardziej spersonalizowaną sugestię :) zapomniałem dodać że potrafię korzystać z wyszukiwarki, i te ~50 pozycji w cenie do 1500 w mp3store już przejrzałem. Niemniej dzięki za chęci ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym 2 urzadzenia:

Ifi Audio Zen DAC do korzystania z wyjścia USB. Może działać z samego portu USB, lecz można go również zasilać zasilaczem 5V.

Douk Audio U3 z wejściem liniowym https://pl.aliexpress.com/item/4001138548804.html . Można go wprawdzie zasilać napięciem 5V. Jednak jest to minimalne napięcie. Pod obciążeniem w porcie USB komputera moze wyraźnie spadać i wtedy dźwięk może być zniekształcony. Warto wyposażyć go w zasilacz o wyższym napięciu lub przynajmniej zasilacz USB 5V o dużej wydajności. Warto w nim wymienić opampa na lepszy przeznaczony do celów audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bogdan Ś. napisał:

Eeech... miałem nadzieję na bardziej spersonalizowaną sugestię :) zapomniałem dodać że potrafię korzystać z wyszukiwarki, i te ~50 pozycji w cenie do 1500 w mp3store już przejrzałem. Niemniej dzięki za chęci ;)

Jako przenośny DAC używam taki:

https://smsl.pl/produkt/smsl-idea/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Zen DAC ma swoją popularność, w Waszych sugestiach i np. w kontekście HiFiman SUNDARA. Ciekawił mnie Audiotrak Prodigy Cube, z racji możliwości eksperymentów z OPAMP'ami (chyba za dużo się naczytałem o częstym braku synergii między słuchawkami a źródłem i wizja łatwej zmiany charakteru źródła przez zmianę OPAMP'a wydaje się kusząca). Ale znowu w recenzji https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-audiotrak-prodigy-cube-2/ widzę interesującą opinię żeby osoby chcące inwestować w OPAMP'y w Cube zainteresowały się Zen DAC'em bo na starcie daje lepszej jakości dźwięk :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiotrak Prodigy Cube 2 jest w końcu sporo tańszy od iFi Audio Zen DAC. Fakt możliwości wymiany opampa może faktycznie pomagać w znalezieniu synergii ze słuchawkami. W przypadku Douk Audio U3 wymiana jednak firmowego opampa za kilka zł na taki za około 20 zł daje nie tylko zmianę brzmienia lecz również jego  wyraźną poprawę i słyszalne obniżenie szumów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...