Skocz do zawartości

NAD C700


Jakebut

Recommended Posts

Widzę, że nowy wzmacniacz ze stajni NAD nie ma jeszcze oddzielnego wątku, więc pozwolę sobie go założyć.

 

Od razu zadam (nietypowe?) pytanie: czy przy słuchaniu muzyki z plików lokalnych (np. z dysku sieciowego) pojawi się na wyświetlaczu okładka płyty, z której pochodzi aktualnie grany utwór? I to samo pytanie, ale dla przypadku słuchania muzyki z radia internetowego.

 

Nie ukrywam, że taka funkcja bardzo mnie interesuje. Na pewno tak działa dla platform streamingowych, ale nie jestem pewny jak w innych przypadkach.

Edytowano przez Jakebut
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawi się, jak będziesz miał w folderze z plikami audio bitmapę tej okładki. Tak często jest gdy ściągasz płyty / sety z internetu. Natomiast z radia Internetowego - nie, bo by system musiał rozpoznać wykonawcę i odszukać w internetowej bazie okładkę, ściągnąć ja i wyświetlić. W teorii możliwe, ale zapomnij o tym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, S4Home napisał:

Spotkałem się także iż grafika jest zapisana w jakiś sposób na pliku audio

Tak, czasem są grafiki osadzone w plikach MP3 i FLAC, nie wiem czy są jeszcze inne formaty wspierające taki bajer.

25 minut temu, S4Home napisał:

Jest to dla ciebie bardziej istotne niż walory dźwiękowe?

Sporo ludzi lubi gadżety :) Jak czytam prasę motoryzacyjną, testy samochodów, to dziennikarze często więcej się rozpisują o systemie informacyjno-rozrywkowym (czyli komputerze pokładowym, audio, nawigacji, funkcjach sprzęgnięcia telefonu z tym systemem, itd. itd.) niż o samym samochodzie :) Świat się kończy! Nie mechanika, nie najważniejsze podzespoły samochodu, nie walory auta (prowadzenie, komfort, osiągi, bezpieczeństwo, .......)  są istotne, tylko testerzy pierdzielą przez 1/3 artykułu o gadżetach i tym podobnych bzdetach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o lokalne pliki muzyczne z zaszytą okładką (takie, jakie mamy, kupując na Bandcampie na przykład).

 

Liczyłem na to, że w radiu internetowym też byłoby to możliwe, zważywszy na to, że odtwarzacze na stronach internetowych takiego radia wyświetlają okładki.

 

15 godzin temu, S4Home napisał:

Jest to dla ciebie bardziej istotne niż walory dźwiękowe?

Prowokacyjne pytanie, ale odpowiem, że w pewnym stopniu tak. Jest to dla mnie bardzo duża wartość dodana. W praktyce objawia się to tym, że ogólnie rozglądam się za tańszymi wzmacniaczami, ale do sprzętu z takim ekranem mogę dopłacić więcej.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy bajerach to ich lista jest długa:
 

Works with intuitive BluOS Controller app for Android, iOS, macOS, and Windows

BluOS multi-room streaming to 63 zones

High-resolution audio to 24-bit/192Hz

MQA decoding and rendering

Lossless and high-resolution streaming from Amazon Music HD, Deezer, Idagio, Qobuz, and Tidal

Support for Apple AirPlay 2, Spotify Connect, and Tidal Connect

Voice control via Amazon Alexa, Apple Siri, and Google Assistant

....to chyba najciekawsze. Do tego poziom brzmienia zbliżony do M10 Masters.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

Sporo ludzi lubi gadżety :) Jak czytam prasę motoryzacyjną, testy samochodów, to dziennikarze często więcej się rozpisują o systemie informacyjno-rozrywkowym (czyli komputerze pokładowym, audio, nawigacji, funkcjach sprzęgnięcia telefonu z tym systemem, itd. itd.) niż o samym samochodzie :) Świat się kończy!

Faktycznie w audio dało sięto zaobserwować jakieś 10 lat temu. Że taki trend się rozpoczał. W sumie sięnie dziwię. Producent musi zarabiać. Audiofilów, melomanów jest coraz mniej. A coraz więcej ludzi łaknących bajerów. Moi znajomi także kupowali u mnie takie urządzenia i to świadomie. Świat się zmienia, niestety masz rację że to dla niektórych oznacza koniec, jesli się nie przyzwyczai.

8 godzin temu, Jakebut napisał:

Liczyłem na to, że w radiu internetowym też byłoby to możliwe

Tak. Tu powinno to działać radia internetowe mają "okładki"

8 godzin temu, Jakebut napisał:

Prowokacyjne pytanie, ale odpowiem, że w pewnym stopniu tak. Jest to dla mnie bardzo duża wartość dodana. W praktyce objawia się to tym, że ogólnie rozglądam się za tańszymi wzmacniaczami, ale do sprzętu z takim ekranem mogę dopłacić więcej.

Ja się już przyzwyczaiłem. Słuchałeś tego sprzetu?

Nie chce żebyś to po raz kolejny odebrał jako prowokację. Ale czy zasiadasz w fotelu puszczasz muzykę i patrzysz na tą okładkę?

Nie zrozum mnie źle, ja tak patrze na wycieraczki jak są. Ale na okładkę, a miałem możliwość, nigdy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Ale czy zasiadasz w fotelu puszczasz muzykę i patrzysz na tą okładkę?

Właśnie chodzi o to, że głównie muzyka byłaby puszczana w tle. Wyświetlanie okładek od dawna jest czymś, co chciałbym mieć, więc gdy zobaczyłem, że są sprzęty mające to wbudowane (a nie że trzeba dostawić osobno ekran), bardzo mnie to zainteresowało.

Jakby chodziło o odsłuchy "na poważnie" konkretnych płyt/utworów, to oczywiście nie obchodziłoby mnie wyświetlanie okładki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przemeklbn napisał:

Ciekawe. Ja z kolei widziałem recenzje wskazujące, że C700 jest dźwiękowo prawie identyczny z Bluesound Powernode

Tutaj musimy przyznać rację. Modelowi C700 jest blisko do Powernode. Nie wiele się różnią pod względem barwy. Różnica pomiędzy M10 master V2 a C700 jest duża i jedyne co je łączy to rozmiar, oraz duży wyświetlacz, z tym w C700 jest LED-bez dotyku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

chęć zmiany wynika ze starości sprzętu, w sensie braku nowoczesności.

Muzyki słucham głownie z sieci a HK tego nie obsługuje , wykorzystuje co prawda jakąś przystawkę yamahy i przez bluetooth jakoś działa ale dużo się traci na dźwięku 

i trochę roboty z tym jest. Myślałem jeszcze nad bluesound nood ale gdybym kupił tego NAD a to miałbym wszystko w jednym i chyba na perę lat spokój , kwestia jak to zagra?

Co myślisz?

Darek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Proszę Kolegów o opinie dotyczące NAD C700, ewentualnie z jakimi kolumnami sprzęt sparować (myślałem nad KEF LS 50).

Czy ww. C700 został pozbawiony nw. wad ?

Przyznam, że miałem okazję w domu pobawić się Bluesound Powernode 2i i zwróciłem do sklepu (różnice w głośności z różnych źródeł, zaprogramowanych stacji radiowych nie pamięta, nie wiadomo czy jest w gotowości czy nie, jeżeli chodzi o sygnał z TV skokowa reg. głośności, sterowanie z TV raz działa raz nie -  masakra, pomaga twardy reset tj. wyjęcie wtyczki z gniazdka, jest to niedopuszczalne w takim sprzęcie).

Edytowano przez stratos37
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na szczęście, jest jeszcze jakiś stok modelu C700  więc trybie szybkim zaprosiłbym Cię na prezentację z kilkoma monitorami. Z LS50 nie słuchałem, ale z monitorami Elacami Carina bądź Solano to jedno z najciekawszych połączeń z naszej oferty. Z jakiego miasta do piszesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
2 godziny temu, S4Home napisał:

A co powiedzieli?

Oddałeś do Audiklanu?

Masz jakiś kontakt? Bo serwis to raczej powinien już Ci go oddać.

Piotr

Tak, pojechał do Wawy. Wymieniają pokolei podzespoły wskazane przez producenta. Aktualnie czekają na info, co jeszcze mają wymienić, bo poprzednia wymiana czegoś tam nie przyniosła skutku. Nadal czekam na info. Zgodnie z gwarancją mają 30 dni teoretycznie… miałeś podobny problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...