Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 - bezprzewodowe tylne głośniki


gewrazy

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Mam pewną zawozdkę czy w ogóle warto iść w bezprzewodowe głośniki tylnie jako dzwięk przestrzenny 5.1 czy jednak ten kabel przeciągnąć przez salon, ale ze wzlgedu na brak drzwi jest to troche trudne, żeby to jakoś wyglądało.

Przeznaczenie zestawu to głównie filmy i gry na XSX.

Aktualnie posiadam:
Apmlituner Yamaha RX-V4A, Kolumny Idiana Line Nota 550X, centralny Nota 740X, SUB Yamaha NS-SW100, wszystko umieszczone na szafce i przy szafce RTV.

Poczytałem troche forum i nie znalazłem byście polacali głośniki bezprzewodowe. Stad moje pytanie czy warto?

Zastanawiam się na zakupem Yamaha Musiccast 20 jako tylnie głośniki uzupełniające zestaw do 5.1. Czy ktoś z Was miał je w swoim kinie domowym? Poleca? Nie poleca? Chciałbym poznać opinie czy są warte zakupu :)Czy możecie polecić, w którą strone warto pójśc?

Bylbym wdzięczny za opinie i rekomendacje. Zastanawiam się czy tez nie mam za dużej dziury akustycznej przez brak drzwi w salonie.

NIestety jest problem z dostępnościa głosników Musiccast 20 nawet i używanych, a zakupiłbym żeby chociaż przetestować rozwiązanie.  Capture.PNG.d8d7c33eb4786cc4a06c85eff558457c.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci , że będzie to wyzwanie :) Z proporcji mi wyszło , że ta ścianka na szafkę RTV ma ok. 2 m. Jak już się zdecydujesz to polecam kupić jak najwęższą . Standardowo sprzęt ma 43,5 cm , więc 60 cm. to maksimum , by zrobić miejsce na kolumny frontowe. Gdzie zmieścisz suba to ja już nie wiem :) Kolumny na szafce to nie najlepszy pomysł. Rozumiem , ze kolumna tylna lewa będzie na standzie , prawa na uchwycie ściennym , od biedy można, ale stand powinien być wysoki byś kolumną wyszedł nad oparcie rogówki. Trochę to wszystko będzie " na siłę" , ale próbuj :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wszystko stoi, tylko tylko brakuje mi tylnich głosników, podstawki tez już kupiłem na tylnie głośniki (TAGA Harmony 76cm, żeby wystawały ponad kanapę) :) Szafka RTV ma długość 160cm, szerokość i głębokośc idealna, że wchodzi amplituner, centralny i suboofer + XSX i nic nie wystaje:) ścianka RTV ma troche więcej niż 2m, ma około 240cm, więc SUB mógłby pójść obok kolumny lewej, póki co stoi na szafce. Kolumny stoją obok szafki i są podłogowe.
Pytanie mam jeszcze jak lepiej podłączyć konsole do TV SONY 65X90j - posiada HDMI 2.1 i 2.1 eARC, póki co podłączyłem konsola do 2.1 hdmi TV, a apmlituner do 2.1 eARC TV i w konfiguracji ustawiłem, żeby TV puszczał dzwięk oryginalny ze źródła na eARC.
IMG_9391.thumb.jpg.51b90d237515256906648e0690156485.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub stoi na szafce????

Na litość! Zdejmij go natychmiast.

Masz miejsce koło lewej kolumny. Co cię skłoniło do takiego grzechu? I to jeszcze bez radości 😛

Nie polecamy bo nie ma co polecać. Chcesz bezprzewodowe tyły to jesteś skazany na konkretne modele. Jeśli akceptujesz cenę to w to idź.

ale sub , no masakra.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuje za poradY,  przestawię suba na podłogę i sprawdzę, umieściłem na szafce bo lepiej to wyglądało :D 

właśnie spotkałem się z opinia, że musiccasty 20 jako tylnie głośniki dźwięku przestrzennego, potrafią mieć opóźnienia i nie ma pełnego efektu 5.1.

Może ktoś ma do sprzedania taka pare głośników? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest, myśle ze sama kalibracja tez sporo dała, bo wcześniej nie robiłem :D trochę czekałem na te głośniki tylne, ale sytuacja na rynku jest jaka jest i póki co ich nie dostanę. 
Może taka akcje zrobię jak będę miał te głośnik


Dzięki za pomoc. 

jakby miał ktoś na sprzedać yamahy musiccast 20 X2 to chętnie kupię ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...