Skocz do zawartości

Fyne Audio F702 vs F502 SP


Himling

Recommended Posts

Witam ,wciaz gonie kroliczka zwiazanego z dzwiekiem .... :)Jestem zdecydowany na kupno Fyne Audio F702 albo F502SP ,pomijajac cene i wyglad czy roznica w dzwieku jest na tyle duza ze warto dolozyc do 702 ,a moze F502 SP graja wystarczajaco dobrze zeby nie doplacac do wygladu i jak czytalem kriogenicznego mrozenia elektroniki w F702 ?

2 minuty temu, Himling napisał:

 

Spotkalem sie z opinia ze F502SP to 80 % dzwieku F702

Edytowano przez Himling
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marcin Z napisał:

Jestem szczęśliwym posiadaczem 502SP, niestety nie porównywałem ich z 702. Nie pozostaje ci nic innego jak znaleźć salon gdzie są obie i posłuchać.

Szczesliwym czyli jestes zadowolony a z jakim wzmacniaczem graja ? co do porownania oczywiscie bylo by to najlepsze wyjscie ale o ile 502SP sa w zasiegu to F702 tylko na zamowienie i to z problemami bo ogolnie sa problemy z dostepnoscia audio ,Dostalem oferte F702 za ok 30000 zl z dostawa do konca miesiaca albo F502SP za 20000 na juz .I teraz mam problem czy warto dolozyc 10000 zeby odczuc roznice nie koniecznie w portfelu ;) ale w dzwieku .Wzmacniacz ktory posiadam to Yamaha AS3200

Edytowano przez Himling
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony. Był to świadomy zakup polegający na przesłuchani u siebie w domu czterech zestawów kolumn i chyba 6 wzmacniaczy. Znależienie odpowiedniego wzmacniacza, źródła i okablowania zajęła wsumie ok 5 miesięcy. Do tego lekka adaptacja pokoju itp. NIe spiesz się i nie kupuj polegając na słuchu i opinii innych. Zanim zaakceptujesz tą ofertę napisz do S4Home , mieli dobre ceny na te kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

502sp wykorzystują te same technologie dźwiękowe co seria 700. Ale nie są wykonane w ten sam sposób. Przy bliższym obcowaniu to widać. Czy jest to 80 procent brzmienia serii 7 nie wiem.

Ale fyne nie jest jedynym producentem gdzie płaci się także za wykonanie kolumn. Powiedział bym nawet że to taki standard. 

Czy warto dopłacać? Słuchałeś 502sp i ci się podobały? Nie miałeś żadnych uwag? Nie dołożył bym 10 000 w takim razie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
1 godzinę temu, Amarok napisał:

Tak z ciekawości, po ile wtedy były?

Nie pamietam dokladnie ale roznica cos kolo 4000 zł ....od ceny na stronie int. czyli cos kolo 31000 zł przed podwyzka .Oferta w Norwegii .

Dzisiaj ok 80000 nok czyli ok 37600 zł na dzien dzisiajszy na stronie int.

Edytowano przez Himling
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
49 minut temu, grabbo napisał:

Fajne kolumny super przestrzeń świetny bas ale według mnie góra pasma jest jakaś odcięta,  brak drobnych detali takiej szczegółowości.

Dziwne. Jak wybierałem kolumny to słuchałem F501 SP i pasmo górne było ostre, dla mnie z żoną za ostre, za szczegółowe. Ale scenę i przestrzeń miały super. W sumie wybraliśmy bardziej stonowane F502SP ze względu na lepszy bas i bardziej muzykalną.  Ale tym F501SP na pewno nic w górnych pasmach nie brakowało. Dlatego myślę, że to problem wzmacniacza. U mnie Fyne grają z hybrydą Pier Audio MS-680 SE. Wg mojego doświadczenia Fyne podobnie jak Tannoy dobrze zgrywają się z lampami i hybrydami.

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2023 o 23:52, hlary napisał:

Rozważ zamianę WXC-50 na coś lepszego. Ja go zamieniłem na Moon MiND ver. 1  zwany Neo. Cena to ⅓ ver. 2, a warto. Zdeklasował Yamahę.

A nieeee ,niech sobie stoi  :) ,generalnie uzywam Aurendera ale czasem jak chce posluchac polskiego radia to puszczam przez WXC .W Aurenderze caly swiat radiowy ale polskich stacji akurat malutko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...