Skocz do zawartości

Jakie kolumny za ok. 600 zł do wzmacniacza Monacor SA-100


kubełek

Recommended Posts

Cześć wszystkim :)

Potrzebuję porady jakie kolumny będą dobrze grały z w/w wzmacniaczem.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

500-600 zł. Jeśli są kolumny, które trochę przekraczają budżet i odbiegają jakością tym co można kupić do 600 to oczywiście mogę go trochę naciągnąć :)

2) Czy sprzęt ma być nowy czy używany?

Używany.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)?

Stereo.

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący?

Wzmacniacz Monacor SA-100.

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

11-12 m2.

6) Jakiej muzyki słuchamy?

Głównie elektronika i rap, rzadziej rock, pop, muzyka symfoniczna.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Raczej jednorazowy zakup.

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?

Wzmacniacz będzie podłączony do karty dźwiękowej zintergrowanej z płytą główną PC, konkretnie Realtek ALC892. Tu przy okazji pytanie. Czy kupienie dedykowanej karty dźwiękowej (lub czegoś innego, nie znam się) podniesie zauważalnie jakość dźwięku czy taka integra da radę przy tym wzmacniaczu?

9) Dźwięk jaki lubię:

To jest bardzo dobre pytanie. Chciałbym, żeby dźwięk był czysty, nie wytłumiony, ale bez przesady, nie chcę żeby brzmiał "sztucznie" (czy też zbyt analitycznie, używając forumowej nomenklatury).  Fajnie gdyby zestaw miał dużą dynamikę. Nie zależy mi zbytnio na efektywności kolumn, nie słucham muzyki głośno. Zależy mi też na dobrym basie. No ogólnie to chciałbym, żeby to po prostu dobrze grało :D 

Na razie jedyną opcją ustawienia kolumn jest ta jak na załączonym zdjęciu. To znaczy, że muszą stać dosunięte tyłem i jednym z boków do ściany. Zakładam że może to mieć znaczenie.

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. :) 

 

248363663_879595392742997_6409250523965356108_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi podpowiedzieć, bo sprzęt dobiera się do elektroniki (tego wzmacniacza nie znam), do akustyki i pod preferencje odbiorcy :)  Ale może legendarne i kultowe Tannoy M1, M2,...? Może tańsze ELAC (z serii Debut)?  A jak zależy Tobie na szczególnie dobrym basie, to polecam Polk Audio, Niektóre modele mają stożek "Bass Port" i mogą stać przy ścianie. Sam posiadam Polk S20E (właśnie je sprzedaję) i wiem, że basu w nich nie brakuje :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...