Skocz do zawartości

Sprzęt do 2,5k


StrazakSaM

Recommended Posts

Witam,  mam prośbę o polecenie sprzętu z głośnikami do 2-3k może być mniej używka też wchodzi w grę:) ogólnie zależy mi na jakości dźwięku oraz na tym żeby urządzenie nie było duże, odtwarzało CD i można podłączyć do TV;) pomieszczenie ok, 15m2. Rozglądałem się po alledrogo itp. uwagę zwróciłem na DENON N10/N11. Oczywiście nie znam się na tego typu sprzęcie i chciałbym poznać wasze propozycje ;) 

 

Edytowano przez StrazakSaM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na coś takiego, jak Taga HTR-1000CD + kolumny podstawkowe np.Polk S20e/Es20, budżet ogarnie nowy sprzęt, a to fajne urządzonko - z cd, bluetoothem, wejściem optycznym pod TV + wyjściem na suba :) Kolumny mają sporo basu, a masz małe pomieszczenie, więc powinno wystarczyć. Denon też jest w porządku, ale sam w sobie już dużo droższy, wolałbym na Twoim miejscu dorzucić do kolumn :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Napisz do mnie PW. Mam zestaw, który może Cię zainteresować. Zmieścisz się w budżecie, zostanie jeszcze na używany odtwarzacz CD.

Pozdrawiam

 

Dzięki, ale szukam czegoś małego więc odpada dorzucanie dodatkowych urządzeń typu odtwarzacz. 

2 godziny temu, no_i_fajnie napisał:

Zobacz na coś takiego, jak Taga HTR-1000CD + kolumny podstawkowe np.Polk S20e/Es20, budżet ogarnie nowy sprzęt, a to fajne urządzonko - z cd, bluetoothem, wejściem optycznym pod TV + wyjściem na suba :) Kolumny mają sporo basu, a masz małe pomieszczenie, więc powinno wystarczyć. Denon też jest w porządku, ale sam w sobie już dużo droższy, wolałbym na Twoim miejscu dorzucić do kolumn :)

Czyli rozumiem, że ten zestaw co przedstawiłeś będzie miał lepszą jakość dźwięku od tego Denona N10/N11? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawie 1000 zl roznicy i dla mnie przy jednym i drugim sprzecie glowna role zagraja jednak kolumny, to tutaj uslyszysz roznice. Jesli masz opcje gdzies posluchac, to sam zobaczysz jak roznie potrafia brzmiec. Przy zmianie elektroniki, a z tym samym zestawem kolumn, w tym wypadku roznice beda niewielkie ;) 

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe, to nie ma wielkiego wyboru.

Sam się rozglądam za podobnym zestawem, choć u mnie nie ma potrzeby podłączania pod telewizor, więc wejście optyczne nie jest tak istotne.

Alternatywą dla tych Denonów jest pewnie seria Yamaha Pianocraft

Na przykład  Grand PianoCraft MusicCast MCR-N670D lub jeśli obejdziesz się bez wejścia optycznego niższy model MCR-N470D (N570D)

Jednak z tego, co do tej pory wygooglałem, we wszystkich tych zestawach dołączane głośniki to raczej nie jest poezja dźwięku. A upgrade kosztuje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paweł_K napisał:

Jednak z tego, co do tej pory wygooglałem, we wszystkich tych zestawach dołączane głośniki to raczej nie jest poezja dźwięku. A upgrade kosztuje.

Mozesz kupic rozkompletowany zestaw, jako crx-n470 i wybrac inne kolumny, bo fabryczne faktycznie sa dosc slabe, ale sama Yamaha to juz prawie 2 tysiace. Rynek uzywek slabo znam, ale moze warto tam pogrzebac i kupic cos sensownego w dobrych pieniadzach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Mozesz kupic rozkompletowany zestaw, jako crx-n470 i wybrac inne kolumny, bo fabryczne faktycznie sa dosc slabe, ale sama Yamaha to juz prawie 2 tysiace. Rynek uzywek slabo znam, ale moze warto tam pogrzebac i kupic cos sensownego w dobrych pieniadzach :)

Sorry, że zadaje głupie pytania, ale jestem zielony. Czyli lepiej kupić tańsze urządzenie a dołożyć do głośników? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, StrazakSaM napisał:

Sorry, że zadaje głupie pytania, ale jestem zielony. Czyli lepiej kupić tańsze urządzenie a dołożyć do głośników? 

W tym przedziale cenowym wedlug mnie tak, chociaz wiem, ze sa rozne zdania i sa tu zwolennicy dzialania w druga strone :) Ale Ty poki co nie masz niczego, wiec skupilbym sie na kolumnach, a w przypadku elektroniki, ktora byla tu wspominana, nie bedzie duzych roznic przy porownaniu, nie mowie, ze zadnych, ale raczej subtelne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli chciałbyś kompletny zestawik z elektroniką i głośnikami, mając przy tym funkcje sieciowe itp. to Yamaha Pianocraft 670D będzie bardzo dobrym pomysłem.

Choć i ta propozycja kosztuje dziś 2999 zł...Warto dołożyć i mieć lepszy sprzęt :) Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów Tophifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zwrócić uwagę na Taga HTR-1000CD, która zapewni delikatnie zmiękczone brzmienie z bardzo dobrą prezentacją sceny dźwiękowej. Bardzo dobrze zgrywa się z Q Acoustic 3020i lub jeśli miałoby to być muzykalniejsze brzmienie to Heco Aurora 300 lub Indiana Line Nota 260x. 

Zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Q21 napisał:

Polecam zwrócić uwagę na Taga HTR-1000CD, która zapewni delikatnie zmiękczone brzmienie z bardzo dobrą prezentacją sceny dźwiękowej. Bardzo dobrze zgrywa się z Q Acoustic 3020i lub jeśli miałoby to być muzykalniejsze brzmienie to Heco Aurora 300 lub Indiana Line Nota 260x. 

Zapraszam po wyceny. 

Powiedzmy, że mam do kupienia w cenie Tagi, Denona n10. co lepsze? i jakie wtedy kolumny do Denona n10? 

Edytowano przez StrazakSaM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, StrazakSaM napisał:

Powiedzmy, że mam do kupienia w cenie Tagi, Denona n10. co lepsze? i jakie wtedy kolumny do Denona n10? 

Mysle, ze nie masz, wiec po co takie pytania? O kolumnach pisalismy. Albo chcesz jakiejs rady, albo nie. Kolumny takie same do Tagi, jak i do Denona, wybierz sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @StrazakSaM,

Podepnę się do tego co koledzy powyżej już napisali.

Co do elektroniki to faktycznie Taga HTR-1000CD może być dla Ciebie najlepszym wyborem ponieważ nie jest duża i ma wszystko czego potrzebujesz.

W przypadku kolumn wspomniane już Polk Audio s20e,  Q Acoustic 3020i, Indiana Line Nota 260 lub Pylon Pearl Monitor.

Wszystkie przedstawione propozycje sprawdzą się zarówno z Tagą jak i wspomnianym Denonem.

Najlepiej podjedź gdzieś na odsłuch i porównaj kolumny bo na nich usłyszysz największe różnice. Wtedy też znajdziesz odpowiedź na pytanie czy warto do kolumn dołożyć czy też nie.

Jeżeli nie masz daleko to zapraszam Cię do nas na takie porównanie kilku modeli.

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...