Skocz do zawartości

Pierwsze stereo 5-8k


kerat96

Recommended Posts

Hej , przygotowuje się do kupna swojego pierwszego zestawu stereo od ponad pół roku, ale im więcej czytam tym mniej wiem... Ogólnie mam pokój coś w stylu bardziej małego salonu 22m2  w sumie takie 5x4. Budżet jaki sobie przeznaczyłem 5-8k choć nie ukrywam wolałbym zmieścić się gdzieś pomiędzy:) Do rzeczy , wizualnie podobają mi się Klipsch i Kef q950. Dostałem oraz wyszukałem parę propozycji ale poczytałem  trochę więcej niż trochę i nie wiem ...(lubię bass!!) Co myślicie o tych zestawach:

Magnat mr780 + klipsch r820f

Magnat mr780 + heco aurora 1000

Yamaha rn303d +Kef q950

Yamaha  rn803d +Kef q950

Nad c368 +Kef q950

Denon dra 800ha + klipsch r820f

Doradźcie  coś bo głową pęka  a chciałbym coś w końcu kupić i nie żałować że mogłem lepiej te pieniądze zainwestować w inny zestaw 😉 Może zaproponujecie coś innego ?? Pozdrawiam

 

Edytowano przez kerat96
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kerat96 napisał:

Hej , przygotowuje się do kupna swojego pierwszego zestawu stereo od ponad pół roku, ale im więcej czytam tym mniej wiem... Ogólnie mam pokój coś w stylu bardziej małego salonu 22m2  w sumie takie 5x4. Budżet jaki sobie przeznaczyłem 5-8k choć nie ukrywam wolałbym zmieścić się gdzieś pomiędzy:) Do rzeczy , wizualnie podobają mi się Klipsch i Kef q950. Dostałem oraz wyszukałem parę propozycji ale poczytałem  trochę więcej niż trochę i nie wiem ...(lubię bass!!) Co myślicie o tych zestawach:

Magnat mr780 + klipsch r820f

Magnat mr780 + heco aurora 1000

Yamaha rn303d +Kef q950

Yamaha  rn803d +Kef q950

Nad c368 +Kef q950

Denon dra 800ha + klipsch r820f

Doradźcie  coś bo głową pęka  a chciałbym coś w końcu kupić i nie żałować że mogłem lepiej te pieniądze zainwestować w inny zestaw 😉 Może zaproponujecie coś innego ?? Pozdrawiam

 

Yamahy i Denona odradzam, chociaż 803d z tej trójki najlepsza. Jak potrzebujesz dołu to mr780 plus Klipsch. U mnie gra z Klipsch rp-260f  i nie brakuje mi ani dołu ani góry 😉 Ampli mr780 z wymienionych IMO najlepszy. A wspomniany przeze mnie zestaw zgrywa się wyśmienicie. Oczywiście zawsze mozna lepiej drożej... 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kerat96 napisał:

Hej , przygotowuje się do kupna swojego pierwszego zestawu stereo od ponad pół roku, ale im więcej czytam tym mniej wiem... Ogólnie mam pokój coś w stylu bardziej małego salonu 22m2  w sumie takie 5x4. Budżet jaki sobie przeznaczyłem 5-8k choć nie ukrywam wolałbym zmieścić się gdzieś pomiędzy:) Do rzeczy , wizualnie podobają mi się Klipsch i Kef q950. Dostałem oraz wyszukałem parę propozycji ale poczytałem  trochę więcej niż trochę i nie wiem ...(lubię bass!!) Co myślicie o tych zestawach:

Magnat mr780 + klipsch r820f

Magnat mr780 + heco aurora 1000

Yamaha rn303d +Kef q950

Yamaha  rn803d +Kef q950

Nad c368 +Kef q950

Denon dra 800ha + klipsch r820f

Doradźcie  coś bo głową pęka  a chciałbym coś w końcu kupić i nie żałować że mogłem lepiej te pieniądze zainwestować w inny zestaw 😉 Może zaproponujecie coś innego ?? Pozdrawiam

 

Ja, wybrałbym RN803. Moim zdaniem to najciekawszy amplituner z funkcjami sieciowymi na rynku. Magnat nigdy nie zachwycał więc nie wiem nad czym tu zachwyt -ale ok. Kto co preferuje. Z głośnikami masz już spory wachlarz. Kefy, Dali, Pylon...tutaj trzeba pójść z klockiem i słuchać w komplecie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno z wymienionych kolumn odrzucilbym Klipsche, maja sporo basu, ale nic ciekawego poza tym, Heco i Kef oferuja duzo wiecej. Masz nieduze pomieszczenie, a te kolumny moga po podlaczeniu bardzo dudnic. Moze podstawki Q350 + jakis sub bylby lepszym rozwiazaniem? ;) Najlepiej, jakbys mial mozliwosc posluchac gdzies i zobaczyc chociaz roznice miedzy nimi, a potem wypozyczyc do miejsca docelowego.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz bardzo chaotycznie. Raz RN 803 a potem RN 303 która w zasadzie może pracować jako jej podstawka.

cieszę się że do tego doszedłeś:

9 godzin temu, kerat96 napisał:

ale im więcej czytam tym mniej wiem

Napisałem o tym kiedyś spory wpis, ale przepadł w czeluściach internetu.

Pisanie postu niewiele tutaj zmieni.

Musisz udać  się na odsłuch i dopiero po wstępnej selekcji jest szansa że wskażemy Ci drogę. I Klipsch i KEF mają sporo basu ale jest on inny oraz góra pasma jest zdecydowanie inna.

Jeśli jedne ci spasują to drugie odrzucisz.

Zapraszam na odsłuch i wtedy na prawdę będzie łatwiej.

9 godzin temu, Matt Daemon napisał:

Yamahy i Denona odradzam, chociaż 803d z tej trójki najlepsza.

Tylko w tym że ma sieć. Dźwiękowo nie gra lepiej od MR 780.

Gra po prostu inaczej.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli lubisz na prawdę mocny bas to w 22m2 Heco Aurora 1000 będą aż nad to. Bardzo dobrze zagrają z Yamahą RN803d ale jest w chwili obecnej brak i niestety szybko się to nie zmieni. Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia to polecałbym zwrócić uwagę na Audiolab 6000a. 

MR780 warto połączyć z dynamiczniejszymi kolumnami takimi jak KEF Q950 czy Monitor Audio Silver 500. 

Zapraszam na odsłuch i po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz dużej ilości basów, które grają potężnie, to Klipsch R-820F Ci to zapewni. Znowu KEF Q950, dostarczy Ci niskie tony nie tak potężne, ale o lepszej jakości, cechujące się lepszą kontrolą i zwartością. Ze wzmacniaczy do nich polecam Exposure 1010, Arcam SA10, Musical Fidelity M3si, mocy wystarczy w zupełności, ponieważ Klipsch i KEF są łatwe do napędzenia. Aby o tym przekonać się zapraszam na odsłuch do naszego salonu, zobaczysz jak całościowo grają te kolumny razem z wymienionymi wzmacniaczami. Najlepiej sprawdzić od razu różne konfiguracje i zobaczyć, co najlepiej  wpasuje się w Twój gust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, quatross napisał:

W takim metrażu skoncentrowałbym się na monitorach

Chodzi o podstawkowe? Odpadają ze względów wizualnych..

 

8 godzin temu, S4Home napisał:

Wybierasz bardzo chaotycznie. Raz RN 803 a potem RN 303 która w zasadzie może pracować jako jej podstawka.

 

W jednym z salonów usłyszałem że różnią się tylko tym że jeden jest nowszy i ma USB moc itp jest taka sama...

Chętnie bym posłuchał ale we Wrocławiu/Opolu ciężko jest ze sprzętem który mnie interesuje np w jednym salonie jest klipsch i denon(został mi polecony do klipscha)w drugim Kef i Yamaha i tyle.. Kolumny podstawkowe na pewno odpadają!

Edytowano przez kerat96
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, quatross napisał:

Klipsch R620F

Ale że będą lepsze od tych 820?? No nie ukrywam że podobają mi się te duże kolumny i takie też bym raczej wolał kupić z tąd też wybór oczywiście czysto wizualny na ten moment do Kef'ow 950 Klipsch R820f i aurora 1000 , choć te najmniej mi się wizualnie podobają..

 

5 godzin temu, Matt Daemon napisał:

Aż się prosi zapytać w którym tacy spece pracują 😉

Na razie nie będę pisał bo w sumie nie do końca jestem pewien czy zamiast o 803d nie było mowy o rn 402d bo w sumie te 3 dostałem jako propozycje do Kefa ale raczej się nie pomyliłem..

Edytowano przez kerat96
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kerat96 napisał:

Na razie nie będę pisał bo w sumie nie do końca jestem pewien czy zamiast o 803d nie było mowy o rn 402d bo w sumie te 3 dostałem jako propozycje do Kefa ale raczej się nie pomyliłem..

To wiele by zmieniało 😉

17 minut temu, kerat96 napisał:

Ale że będą lepsze od tych 820?

Inaczej, mnie 260 zgrały się idealnie. Posłuchaj najlepiej obu w domu ze wzmakiem i ocenisz/docenisz

14 godzin temu, S4Home napisał:

Tylko w tym że ma sieć. Dźwiękowo nie gra lepiej od MR 780.

Gra po prostu inaczej.

Dokładnie. Ale tu akurat wolałem nie demonizować bo może akurat przypadnie koledze do gustu. To całkiem ok sieciówka. W tej cenie jedna z lepszych. Co do MR 780 po kilku tygodniach słuchania ciągle mnie pozytywnie zaskakuje. 

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na ten moment jest na etapie urzadzania .. za wiele tam w sumie ma nie być na ścianie z cegłami tv pod nim szeroka niska szafka RTV i po bokach kolumny ,po przeciwnej stronie narożnik , stolik i tyle żadnych szaf gratów itp 

Słucham : trance , house, muzyka klubowa, hip-hop, polska muzyka 90'-00'

IMG20211120160829.jpg

Ściana z cegłą ma 420cm a narożnik będzie ponad 5 m dalej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2021 o 17:23, kerat96 napisał:

Słucham : trance , house, muzyka klubowa, hip-hop, polska muzyka 90'-00

Więc na pewno posłuchaj Klipsch'a, ale tylko z serii RP (np. RP260F/6000F), serię R sobie daruj, co z resztą podkreślił już kolega @no_i_fajnie, a ja z tym w 100% się zgadzam. Tylko z Yamahą może dać zbyt jasny i ostry przekaz, chociaż różne ludzie mają preferencje. KEF'a z ciekawości też możesz rzucić na ruszt, ale obstawiam, że to nie będzie, ani dół, ani góra, których szukasz. Do tego Aurora 700 i już masz jakieś pierwsze podejście do odsłuchu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Redakcja AUDIO napisał:

Mamy nadzieję, że @kerat96 nie stracił nadziei na uzyskanie pomocy i że wątek wróci na poprzednie tory :) 

Jeszcze chyba nie 😉

 

10 godzin temu, Markcox napisał:

@no_i_fajnieTylko z Yamahą może dać zbyt jasny i ostry przekaz..

Zbyt jasny czyli zły ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2021 o 00:20, helmut.. napisał:

Yamaha rn303d +Kef q950   - ten zestaw sobie odpuśc ,bo to słabość dźwiekowa

Bo to kiepski amplituner jak na takie kolumny.

 

6 minut temu, kerat96 napisał:

Zbyt jasny czyli zły ?

Zależy co kto lubi jeżeli lubisz ostrą górę to ci się spodoba. Natomiast mało jest masochistów ^^ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kerat96 napisał:

Zbyt jasny czyli zły ?

Tak, jak kolega @J4Z Ci już napisał. Klipsch sam w sobie gra tzw. V-ką, czyli skrajami pasma, dużo góry, dużo dołu i wycofany środek pasma. Dokładając do nich Yamahę, możesz tylko spotęgować ten efekt i na dłuższą metę może to nie być zbyt przyjemne w odbiorze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Markcox napisał:

Tak, jak kolega @J4Z Ci już napisał. Klipsch sam w sobie gra tzw. V-ką, czyli skrajami pasma, dużo góry, dużo dołu i wycofany środek pasma. Dokładając do nich Yamahę, możesz tylko spotęgować ten efekt i na dłuższą metę może to nie być zbyt przyjemne w odbiorze

Rp w porównaniu z r grają w bardziej zrównoważony sposób chociaż wciąż odrobinę efekciarsko 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Magnata to grał u mnie rok i zmieniłem go na Cyrusa 8.2 ze względu na słaby bas. Ale może od początku grał u mnie z kolumnami Bose 8,2 chwilowo też z jakimiś JVC ale nie pamiętam później z Saba Professional 1300 i na testy pożyczyłem B&W 685. Wnioski ciągle słaby bas. Znajomek z forum posiadacz MA900 , mimo większej mocy też uskarżał się na słaby bas i dynamikę. Nie wiem jak to gra z proponowanymi kolumnami ale myślę że za nim zakupisz warto odsłuchać. Dla mnie ten sprzęt i z rozmów z innymi posiadaczami idealnie zgrywa się z podstawkowymi kolumnami. Świetna scena bardzo fajna barwa instrumentalno wokalna. Większość poleca wymianę lamp np. na lampy Mullard jest tych wątków pełno. Co ponoć też zmienia zupełnie barwę dźwięku. Mimo swojej ceny fajny sprzęt spoko DAC i pre gramofonowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...