Skocz do zawartości

Pierwsze stereo 5-8k


kerat96

Recommended Posts

A Co powiecie o Klipsch rp-280f to jakiś starszy model rozumiem one będą lepsze od tych r820f? (S4Home sory ale nie mogłem usunąć twojego nicku?@S4Home

47 minut temu, Markcox napisał:

@kerat96

W każdym razie kolego, wycieczka na odsłuch Cię nie ominie, nikt nie powiedział, że będzie lekko ;) 

Wiem właśnie , najgorzej jest ze nie ma nigdzie w jednym miejscu tych wszystkich kolumn które mnie interesują i porównanie nie będzie takie proste chyba..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił, że będzie lekko ;) 

RP ze stajni Klipsch'a, jest serią o klasę wyższą, niż seria R. I podkreślę, to raz jeszcze, seria R to typowe kinowe paczki. Ja, jako do niedawna duży zwolennik Klipscha w życiu nie postawiłbym ich do stereo. Na serii RP można posłuchać muzyki, jeżeli ktoś lubi taki charakter grania skrajami pasma, zwłaszcza w gatunkach, o których piszesz. 

RP280F to nic innego, jak poprzednik obecnych RP8000F. Natomiast moim zdaniem do Twojego pomieszczenia RP260F/RP6000F w zupełności wystarczą. "8-ki" mogą być przerostem formy nad treścią i mogą zabić Cię dźwiękiem ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Markcox napisał:

Ja, jako do niedawna duży zwolennik Klipscha w życiu nie postawiłbym ich do stereo. Na serii RP można posłuchać muzyki, jeżeli ktoś lubi taki charakter grania skrajami pasma, zwłaszcza w gatunkach, o których piszesz. 

Pewnie trzeba się ich długo osłuchać żeby dojść do podobnych wniosków,  no ale uważasz że w każdym torze będzie jak piszesz? Mam na myśli te skrajne pasma. Przed ich zakupem uważałem na tzw. efekt Vki. Porównywalem z heco aurora z polkami 5mi i 7mi np. i mnie to granie generalnie przypadło do gustu.  Ale ja z tych co kręcą gałkami 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... może to jest kwestia "etapów" w życiu i doświadczeniu dźwiękowym. Ja już gałkami nie kręcę. Wyszedłem mocno z kina, gdzie dominował Klipsch, w tym dwa sub'y r115SW, ale w stereo poszedłem po bandzie idąc w lampę. Skrajne światy ;) Wybierając kolejne kolumny zestawiałem RP8000 z nowo poszukiwanymi i to mi uzmysłowiło, że Klipsch dawał (podkreślam, moim zdaniem, a kolumny tego producenta towarzyszyły mi z 15 lat) jedną wielką ścianę dźwięku, efekciarskiego, ale za grosz nie było w tym finezji. A mi w praniu wyszło, że właśnie chyba jakiś taki "aksamit" zaczął być poszukiwany, zróżnicowanie w dźwięku, zwłaszcza w niskich tonach. Ale to wszystko jest kwestią prywatnych preferencji, rodzajów linii melodycznych. Tak, jak do pewnego czasu u mnie dominowała klubowa łupanina, tak teraz brzmienia gitarowe, fortepianowe (np. Hania Rani), akustyczne wykonania znanych utworów są mi bardzo bliskie. Tu chyba odzywa się peseloza ;) Ale żeby nie było, z muzyki elektronicznej wcale się nie wyleczyłem, natomiast byłem w ciężkim szoku, że tak bardzo znane mi numery nabrały nowego smaku, w których pojawiały się dźwięki wcześniej w ogóle nie słyszane - aż byłem w szoku. W każdym razie każdy ma tam jakąś swoją koszulę najbliższą ciału i to w tym całym świecie audio jest chyba najpiękniejsze :) Ja połknąłem bakcyla i zaczynam się go bać 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kerat96 napisał:

A Co powiecie o Klipsch rp-280f to jakiś starszy model rozumiem one będą lepsze od tych r820f? (S4Home sory ale nie mogłem usunąć twojego nicku?@S4Home

Wiem właśnie , najgorzej jest ze nie ma nigdzie w jednym miejscu tych wszystkich kolumn które mnie interesują i porównanie nie będzie takie proste chyba..

R280 to model wyższy ale starszy. 

Znacznie lepiej grający od 820

9 godzin temu, Matt Daemon napisał:

Reference Premiere to taki flagowiec Klipscha na dziś.  To jak e klasa i s klasa w mercedesie 🙂 generalnie to model wyższy i wg mnie gra lepiej i w bardziej zrównowqżony sposób

Oj do flagowca klipscha to mu daleko. Chodziło ci zapewne o model najczęściej wybierany?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, no_i_fajnie napisał:

Koledzy chyba już wszystko o Klipschach napisali, a ja jeszcze dołożyłbym do potencjalnego odsłuchu Polki ES60, też ciekawy wygląd, jeśli na to zwracasz uwagę, ale grają dobrze niskimi i na pewno mają więcej średnicy niż Klipsche :)

Ja słuchałem rtia5 i rtia7 z yamaha rn803d  z cambridgami i magnatem. Najlepiej mi zagrały z yamaha a w parze z magnatem wybrałem jednak klipsch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na ten moment przynajmniej finansowo podoba mi się pomysł że starą seria Klipscha typu rp-260(2899zl) lub rp-280f(3999). Ogólnie do mojego metrażu 22m2 polecaliscie mniejsze odpowiedniki wybranych kolumny czyli zamiast kef q950-kef q750 zamiast Klipscha np rp-280f- rp-260f. Jeżeli jednak zdecydowałbym się na te większe to poza wydaniem większej gotówki ciągnie to za sobą jeszcze jakieś minusy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kerat96 napisał:

A wy Klipscha nie macie? Rozważam w sumie podróż do was

A to tylko Klipscha bierzesz pod uwagę? Zapraszam puścimy Ci co mamy :)

12 godzin temu, kerat96 napisał:

eżeli jednak zdecydowałbym się na te większe to poza wydaniem większej gotówki ciągnie to za sobą jeszcze jakieś minusy?

Elektronikę.

Moim zdaniem powinna by bardziej wydajna niż w mniejszych odpowiednikach.

Ale faktycznie kolumn musiał byś odsłuchać u siebie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chudeusz09 napisał:

Dostęp do wifi, dlna, często bluetooth'a, aplikacji typu Tidal, Spotify itp itd. Da się to rozwiązać za pomocą streamera za 250zł, który podłączysz do "gołego" wzmacniacza, jeśli na takowy się zdecydujesz (co moim skromnym zdaniem jest lepszym wyjściem). 

Rn602  nie ma usb do daca a musicast z mojego doświadczenia nie pozwoli na odtworzenie hiresów. Nie wiem jak to wygląda w rn803d. Jeżeli ktoś nie potrzebuje słuchać w jakości bezstratnej niezależnie już od dyskusji o mqa;-) to funkcje sieciowe w rn602 powinny być satysfakcjonujące. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...