Skocz do zawartości

Pierwsze stereo duży wysoki salon - pomoc w doborze zestawu 6-7 tyś


stuffromek

Recommended Posts

Witam,

zapewne temat był gdzieś poruszany ale liczę na Waszą pomoc sam nie jestem w w stanie znaleźć interesującego mnie produktu.

miałem już do testów:

1. sondbara Yamaha Musicbar 400 z sub.  - TV i filmy było całkiem spoko ale muzyka niestety wypadła bez szału

2. soundbar SONY jakiś tani model wypożyczony od rodziców - dźwięk gorszy niż z mojego telewizora   

3. w tej chwili mam Audio Pro A26 kolumny aktywne - muzyka już całkiem spoko dużo lepiej niż soundbary ale brakuje głębi/przestrzeni dźwięku w dialogach podczas oglądania TV/filmów  

 

Interesuje mnie zestaw Stereo z pewnymi wymaganiami i jednocześnie obostrzeniami ze strony żony, a także ograniczeniami pomieszczenia

  • pokój dosyć duży ok 35 m + kuchnia otwarta 12 m niestety nad pokojem otwarta antresola ze skosem, a całość do wysokości 7 metrów
  • głośniki tylko przy TV coś jednak większego niż  Audio Pro a26 - raczej podłogowe  + ew. głośnik centralny (nie zależy mi na SUBie)
  • chciałem zestaw bez wzmacniacza lub jeśli już to żeby był jak najmniejszy (z możliwością schowania do szafki - dosyć dużej bez tylnej ścianki) - wymagania żony 
  • głośniki czarne lub białe (stylistyka Audio Pro a26/36 nam idealnie odpowiada)
  • prosta obsługa 
  • budżet na początku max 7000 zł + ew. późniejsza rozbudowa

Myślałem również o Sonosie ARC i słuchałem go u znajomego ale ma niższe pomieszczenie i tam dawał radę ale boję się, że u mnie przy tak wysokim pokoju będzie dudnienie jak na Musicbar 400.

Zapewne nie znajdę idealnego rozwiązania ale liczę na Wasze sugestie na co mam patrzeć.

Czytałem coś o Toppingu i Smsl + do tego jakieś głośniki ale nie bardzo wiem czy to ogarnę i czy ten sprzęt da radę.

Jedyne miejsce we Wrocławiu które znam salon TopHiFi i ew. salony Denona (ale tam jakoś słabo z obsługą nic nie potrafili doradzić) dodatkowo salony do odsłuchania muzyki nie będą w moim przypadku miarodajne. 

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś mi coś doradzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś nie ma szans nagłośnienia takiej powierzchni tymi małymi aktywnymi kolumnami oraz soundbarem. Gdybyś napisał przed testami to bym ci napisał to samo. Ale ciesze się że zrobiłeś to sam.

Niestety u ciebie jest jeden problem. WAŻ.

9 godzin temu, stuffromek napisał:

chciałem zestaw bez wzmacniacza lub jeśli już to żeby był jak najmniejszy (z możliwością schowania do szafki - dosyć dużej bez tylnej ścianki) - wymagania żony 

Duże kolumny w dowolnym kolorze znajdziesz. Które dadzą rade w takim pomieszczeniu.

Aurora 1000, ELAC F6.2, KEF Q 950, Fyne F 502 itp.

Ale jak je nagłośnić czymś małym? Są takie urządzenia ale zabraknie budżetu.

Musiał byś iśc w klasyczny wzmacniacz, amplituner ktory będzie stał NA a nie W szafce.

Ale wiem jak zmienić podejście Twojej żony. Po prostu wypożyczę Ci do domu prawdziwy sprzęt audio którego posłuchacie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Masz duże pomieszczenie do nagłośnienia dlatego też kolumny podłogowe będą jedynym rozwiązaniem.

Bardzo dobrze sprawdziłyby się Heco Aurora 700, jeśli chciałbyś iść w kierunku muzykalności z mocniejszym dołem to Fyne Audio F502. Dynamiczniejsze brzmienie uzyskasz na Focal Chora 826 czy Monitor Audio SIlver 500. 

Z małych wzmacniaczy miałbyś Cyrus One, Quad Vena II lub NAD AMP1 ale ten ostatni będzie miał problem z napędzeniem tych kolumn. 

Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam do nas na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2021 o 21:46, stuffromek napisał:
  • głośniki tylko przy TV coś jednak większego niż  Audio Pro a26 - raczej podłogowe

Kolumny aktywne Argon Audio Forte A55

Dnia 18.11.2021 o 21:46, stuffromek napisał:
  • budżet na początku max 7000 zł

Zestaw trochę ponad budżet

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Mam podobny salon co autor wątku, 35 m2 i 8 metrów w górę + otwarcie na 40 m2. 

Interesuje mnie zestaw z głośnikami pasywnymi, pewnie podłogowymi albo podstawkowymi z subem. 

W 90% leciałaby muzyka, reszta PS5, filmy. 

Nie wiem czy jest się czym chwalić, mój obecny zestaw to Yamaha RX-V459 i Tonsil Voyager 200.

Ciężko powiedzieć jaki budżet, ale nie ma co przesadzać bo jako laik mogę nie dostrzec różnicy między średnią półką a wyższą. 

Z poważaniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i się podłącze pod temat dużego salonu 😉

U mnie prawie 40m2 z wysokim skosem na 6m

Jakiś czas temu zakupiłem Yamache rn803 i jestem z niej bardzo zadowolony... zarówno multimedialnie jak i dźwiękowo...

Teraz czas na jakieś lepsze kolumny. To co głównie by obsługiwały

- spotify i misz masz muzycznie kompletny

- filmy netflix i jakiś  koncerty youtube itp...

Czasami z zona lubimy sobie w weekend zrobić male party przy wiinku i potupać nóżka 🤣ostatnio wpadł w ucho ten utwór... https://www.youtube.com/watch?v=FHFvaQ5Q4QM

 

Cenowo nie ukrywam kuszą Aurory 700, ale zastanawiam się, czy to jednak trochę nie za mało na taki metraż... czy muzykalnie dadzą radę... bess i ogólnie niskie nie zacznie zanikać w przestrzeni..?

Dalej są  Aurory 1000 obecnie w najgonniejszej chyba cenie...  co jeszcze powiedzmy do tych 4kpln max można brać pod uwagę ?

 

Edytowano przez markosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

40 m2 to już spore pomieszczenie. Lecz mimo wszystko, nie byłby to problem dla głośników Indiny Line Tesi 661 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-661.html

-Barwne, ocieplone, miłe ale nie pozbawione miłego basu. Nie są demonem w tym zakresie, ale brzmią spójnie. Dość często łączymy je z RN803.

Zachęcam Cię do przetestowania lub też wypożyczenia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

@markosz miałem Ci zaproponować Dali Grand lub Diva, bo przy metrażu który podałeś było by ok. , ale nie obraź się do Twoich potrzeb ,to szkoda tych kolumn. Kup po prostu takie które wizualnie wkomponują się w design pokoju i masz z bani.

Dobre propozycje (nawet bardzo dobre!), z tym że nie do tej klasy elektroniki. Tutaj, to przydałoby się coś pokroju Yamahy As1200, ale to odrębny temat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

@markosz miałem Ci zaproponować Dali Grand lub Diva, bo przy metrażu który podałeś było by ok. , ale nie obraź się do Twoich potrzeb ,to szkoda tych kolumn. Kup po prostu takie które wizualnie wkomponują się w design pokoju i masz z bani.

tomek4446 nie obrażam luzik... Twoje myślenie ma sporo racji... Dla mnie potrzeba coś co w miarę poprawnie zagra... żaden ze mnie audiofil meloman... lubię posłuchać każdej muzyki na w miarę poprawnym poziomie.

Poszukuję "budżetowego" sprzętu który w miarę przyzwoicie zagra.

Edytowano przez markosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, markosz napisał:

Yamaha RN803d

Więc tutaj YPAO może trochę ratować sytuację. Ale fakt, na taki metraż Aurora700 może okazać się trochę za krótką kołdrą, więc raczej spoglądaj w kierunku 1000. Pożycz od chłopaków z branży, bez zobowiązań i sprawdzisz w miejscu docelowym, czy taki efekt Cię satysfakcjonuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2021 o 15:13, lysyrafal napisał:

Zestaw trochę ponad budżet

Ten system i tak nie naglośni takiego pomieszczenia. F5tki to małe kolumny podłogowe. Bedzie ten sam problem co w Audio Pro.

13cm basy to jednak za mało do takiego pomieszczenia.

12 godzin temu, Alledrogie napisał:

Nie wiem czy jest się czym chwalić, mój obecny zestaw to Yamaha RX-V459 i Tonsil Voyager 200.

Ciężko powiedzieć jaki budżet, ale nie ma co przesadzać bo jako laik mogę nie dostrzec różnicy między średnią półką a wyższą. 

Z poważaniem

Musisz wymienić i kolumny i elektronikę.

9 godzin temu, markosz napisał:

Cenowo nie ukrywam kuszą Aurory 700, ale zastanawiam się, czy to jednak trochę nie za mało na taki metraż... czy muzykalnie dadzą radę... bess i ogólnie niskie nie zacznie zanikać w przestrzeni..?

Dalej są  Aurory 1000 obecnie w najgonniejszej chyba cenie...  co jeszcze powiedzmy do tych 4kpln max można brać pod uwagę ?

Lepiej zagrają u Ciebie 1000ki.

Dalej, Dali Oberon 9, Monitor Audio Silver / Bronze 500, Paradigm Monitor SE 8000.

Zapraszam na odsluch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Ten system i tak nie naglośni takiego pomieszczenia. F5tki to małe kolumny podłogowe. Bedzie ten sam problem co w Audio Pro.

Piotrek grubo pojechałeś z porównaniem w/w kolumn, ale wiem dlaczego się akurat do tego odniosłeś. Równie dobrze można by to napisać o drugich kolumnach, które poleciłem czyli Argon Audio Forte A55

5 godzin temu, S4Home napisał:

13cm basy to jednak za mało do takiego pomieszczenia.

Membrana 130mm x 2 w jednej kolumnie, czyli mają powierzchnię ponad 2 razy większą od Audio Pro A26, które ma 114mm w jednej kolumnie. Autor wątku @stuffromek nie szuka kolumn do łojenia, tak wywnioskowałem z pierwszego postu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Musisz wymienić i kolumny i elektronikę.

  • Potrzebuję amplituner z HDMI bo takie mam wypuszczone kable. Co powiecie o DRA-800H albo TX-NR6100? 

 

  •  Wklejam zdjęcie salonu. Czy takie ustawienie głośników byłoby ok? I jakie głośniki do takiego ułożenia? Ewentualnie można by zjechać kablami do podłogi i zrezygnować z subwoofera. 

 

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2021 o 18:44, Alledrogie napisał:

pewnie podłogowymi albo podstawkowymi

 

8 godzin temu, Alledrogie napisał:

Czy takie ustawienie głośników byłoby ok?

I zamierzasz kolego kolumny podłogowe "powiesić" tam, gdzie zaznaczyłeś na zdjęciu? Nie zastanowiło Cię nawet przez mon=ment, dlaczego nazywają się właśnie "podłogowymi"? :)  Dla monitorów jest to ustawienie fatalne, dla podłogówek awykonalne. 

2 godziny temu, markosz napisał:

Znalazłem jeszcze takiego Klipsch RP-280F z tego co czytałem to kolumna pasuje do Yamachy

Osobiście jestem innego zdania, ale co kto lubi

2 godziny temu, markosz napisał:

jakieś opinie na temat tych kolumn ?

Akurat opinii na temat Klipscha masz pół internetu ;)  Wypadałoby raczej sprecyzować trochę pytanie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to czy on szuka kolumn do łojenia do przesuwania ścian czy nie.

W takiej kubaturze musi się znaleźć solidny głośnik niskotonowy. Bo jak nie to nie basu. Tak samo z 11 jak i z 13. To nie jest sypialnia.

Nie wiem czy z nowych znajdziesz coś ciekawszego od 1000czek. 

No chyba że szukamy używanych?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady...

Na chwilę obecną poszedłem "po taniości" i zaryzykowałem Aurory 700 - wziąłem je tylko dlatego, żeby przekonać się i w razie czego później nie zastanawiać ... aaaa może 700 też byłyby OK.  Zobaczymy... jak będzie jednak słabo t zawsze mam te 14 dni na jakieś mini testy i ewentualna zmianę na inne...

Zastanawiam się teraz jakie kable do Aurory + RN 803d  i ewentualnie do przyszłych kolumn zakupić...

Czy takie kable z linkow w zupełności wystarczą - wybrać 2x2,5mm2 czy 2x4mm2 ? 

https://sklep.rms.pl/melodika-mdc2400-purple-rain-przewod-glosnikowy-ofc-klasy-4n-2x4mm2-z-zyla-basscore

https://sklep.rms.pl/melodika-mdc2250-purple-rain-przewod-glosnikowy-ofc-klasy-4n-2x2-5mm2-z-zyla-basscore

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...