Skocz do zawartości

Zmiana stereo z opcją rozbudowy do KD


CooLBaRT

Recommended Posts

aVe!

Taką nie jedną rozkminkę mam w wyborze relatywnie budżetowego sprzętu, ale żem lajkonik w dźwiękowych technikaliach to pytam Was. W sumie to nie wiem czy w dziale KD czy Stereo powinienem wrzucić ten post?

Posiadam aktualnie dwa możliwe sprzęty do podłączenia kolumn. Yamaha Pianocraft E810 (aktualnie zestawiony z monitorami Yamahy) oraz starusieńki amplituner Yamaha RX-V430RDS.

Co chcę uzyskać. Pierwszy cel to sensowne stereo. Rozkminiam zakup kolumn i podłączenie ich do któregoś z posiadanych sprzętów. Pierwotnie napaliłem się i podjarałem Teufel Ultima 40, ale ten pomysł upadł po analizie Waszych wpisów i ogólnie w Internecie.

Kolejne moje rozważania skupiają się na 4 modelach (kolejność losowa):

Polk Audio Monitor XT60
Fyne Audio F302
Heco Victa Prime 702
Pylon Audio Pearl 25

Co chcę uzyskać, aktualnie jak najlepsze stereo w budżecie do 2000 zł (kolumny za parę), a docelowo rozbudowa do KD 5.1 czy więcej (7.1)
Najbardziej pasują mi Heco, ale i Polk są całkiem fajne i łatwo można rozbudować kupując kolejne modele z serii idąc w kierunku KD, Przy Heco chyba nie ma takiej "łatwej" możliwości z oferty Heco?

Fyne trochę mnie "przerażają" dwoma głośnikami na kolumnę, a marka Pylon w sumie nic mi nie mówi.

Docelowo rozważam zmianę amplitunera na Denona X1600H bądź jakiś model podobny, ale ze stajni Yamahy.

Kolumny Polk mają zdaje się jakiś certyfikat Dolby Atmos i to jest chyba plus? Heco zaś wydają się lepsze do Stereo.

Co możecie mi poradzić w tej chwili, przy posiadanym sprzęcie, dodam jeszcze że mam subwoofer Magnat Monitor Sub 300A.

Pomieszczenie w którym ma całość grać ma około 42m2, z jednej strony otwarta kuchnia we wnęce i obok otwarty korytarz do pozostałej części domu.
Czy E810 lub V430RD uciągną któryś komplet z przykładowych kolumn, które wymieniłem?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli w przyszłości planujesz kupić Denona AVR1600h lub inny amplituner o cieplejszej sygnaturze brzmienia to polecałbym koniecznie zwrócić uwagę na dynamiczne i przestrzenne brzmienie Pylon Audio Pearl 25. 
Heco Victa Prime 702 to także dobry wybór ale zdecydowanie lepiej połączyć je z jaśniejszym brzmieniem Yamahy RX V4a. Bardzo dobrym wyborem w przypadku Yamahy byłyby także Polk Audio T50. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli w przyszłości planujesz kupić Denona AVR1600h lub inny amplituner o cieplejszej sygnaturze brzmienia to polecałbym koniecznie zwrócić uwagę na dynamiczne i przestrzenne brzmienie Pylon Audio Pearl 25. 
Heco Victa Prime 702 to także dobry wybór ale zdecydowanie lepiej połączyć je z jaśniejszym brzmieniem Yamahy RX V4a. Bardzo dobrym wyborem w przypadku Yamahy byłyby także Polk Audio T50. 

 

Dzięki za odp. @Q21, dziś przyjechały Pearle 25, miałem je kupić u Was, nawet pisaliśmy na FB w temacie, ale nie było ich na stanie niestety. Pohandlowałem z @LBX Systemy Audio :)

Technicznie podłączyłem na razie do wspomnianego amplitunera Yamahy i w trybie stereo zaskakująco nieźle sobie radzi ten zestaw. Rozkminiam tylko ustawienie posiadanego suba Magnat Monitor Sub 300a, tzn jest podłączony, ale nie wiem czy go nie odłączę bo Pearle całkiem wystarczająco radzą sobie z basem, a może się mylę?

Ze spraw pozostałych to miałem szalony problem z wkręceniem dwóch nóżek dołączonych do zestawu, 6 weszło idealnie a dwie z oporem i to sporym, gwint wyglądał na dobry, ale jak się "popieści to się  wszystko zmieści". Po nowym roku będę rozkminiał czy iść w KD czy zostać przy stereo i jaki wzmacniacz wybrać. Tymczasem dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @CooLBaRT,

8 godzin temu, CooLBaRT napisał:

Pearle całkiem wystarczająco radzą sobie z basem, a może się mylę?

Pearle 25 to całkiem udana konstrukcja jak na swoją cenę i tak jak zauważyłeś mają one spore możliwości jeżeli chodzi o dolne pasmo. To czy subwoofer będzie Ci potrzebny pozostaje tylko do Twojej decyzji.

8 godzin temu, CooLBaRT napisał:

Ze spraw pozostałych to miałem szalony problem z wkręceniem dwóch nóżek dołączonych do zestawu, 6 weszło idealnie a dwie z oporem i to sporym, gwint wyglądał na dobry, ale jak się "popieści to się  wszystko zmieści".

w takiej sytuacji lepiej skontaktować się ze sprzedającym. Koniec końców ważne, że się udało ;) 

8 godzin temu, CooLBaRT napisał:

Po nowym roku będę rozkminiał czy iść w KD czy zostać przy stereo i jaki wzmacniacz wybrać.

Zapraszam w takim razie do kontaktu :) 

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dosc duże pomieszczenie. Moim zdaniem zarówno Fyne jak i Pearl 25 moga być tutaj za małe.

Denon X 1600 + nowe Polk audio XT stawiał ym tutaj na pierwszym miejscu.

To duże kolumny o kinowym brzmieniu.

Jeśli chciałbyś iść w stereo to wtedy nie kupujesz amplitunera kinowego. Pamiętaj że to jest taki wyznacznik który w pewien sposób jużdecyduje o kolejnych krokach.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...