Skocz do zawartości

Zestaw do TV


panda

Recommended Posts

Witajcie

 

Obecnie posiadam soundbar LG S2J, który mi wystarcza do oglądania filmów czy okazjonalnie włączenia YT w telewizorze. Kompletnie nie narzekam na jakość. Natomiast prawdopodobnie oddam ten zestaw rodzinie i będę chciał kupić coś innego. Zastanawiam się czy warto by było dopłacać do kolumn czy zostać przy soundbaram. Budżet to powiedzmy do 2 000 zł, ale wolałbym wydać mniej. Pokój 25m2, Wstępnie wytypowałem 

Nie wiem tylko czy warto dopłacać, bo może te za 500-700 zł nie odbiegają jakościowo. 

Z drugiej strony myślałem o kolumnach. 

Czy będzie różnica na plus w stosunku do powyższych soundbarów? Czy aby podłączyć kolumny muszę kupować wzmacniacz czy bezpośrednio pod TV?

A może jakieś głośniki i postawić na szafce rtv? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @panda,

Dnia 19.11.2021 o 19:13, panda napisał:

Z drugiej strony myślałem o kolumnach. 

To jest zdecydowanie lepszy kierunek jeżeli chcesz uzyskać wyższą jakość dźwięku, z tym, że masz tutaj stereo.

Dnia 19.11.2021 o 19:13, panda napisał:

Czy aby podłączyć kolumny muszę kupować wzmacniacz czy bezpośrednio pod TV?

Tak. I żeby zmieścić się w zakładanym budżecie zerknij na SMSL Q5 pro lub AD18 (ten został już wyposażony w Bluetooth). 

Ewentualnie możesz poszukać coś na rynku wtórnym.

Dnia 19.11.2021 o 19:13, panda napisał:

A może jakieś głośniki i postawić na szafce rtv? 

Jeżeli masz miejsce na podłogowe to przy nich zostań. Gdybyś jednak chciał "zmniejszyć" zestaw to warto poświęcić chwile na kolumny podstawkowe, np.:

Polk Audio s20e, Heco Aurora 300 lub Q Acoustics 3030i.

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Od kilku dni sobie sporo czytam tutaj i inne testy i właśnie bardziej się skłaniam ku mniejszym głośnikom. Kolumny mi się nieziemsko podobają, ale nie wiem czy wskazane abym szedł w tym kierunku, bo pomiędzy szafką rtv a witryną mam około 30 cm luzu. W teorii powinny się zmieścić, ale musiałbym bardziej dosunąć do ściany, a chyba lepiej jak z tyłu mają więcej przestrzeni. I druga sprawa to cena. Przy takich pylonach czy innych chyba lepiej brać droższy wzmacniasz, np A-S201 czy Cambridge Audio AXA25. I nagle cena rośnie o tysiąc przy zestawie. 

Czytając opinie podobają mi się Heco Aurora 300 i ELAC Debut 2.0 B5.2 + SMSL Q5 pro (wzmacniacz mogę wziąć lepszy, jeżeli jest sens dopłacać te 500zł) Zestaw z Heco jest droższy o jakieś 400 zł i nie wiem czy nie lepsze będą elaci. Chyba że heco ma lepszą jakość to kto wie. 

Dnia 22.11.2021 o 09:14, LBX Systemy Audio napisał:

Cześć @panda,

To jest zdecydowanie lepszy kierunek jeżeli chcesz uzyskać wyższą jakość dźwięku, z tym, że masz tutaj stereo.

Tak. I żeby zmieścić się w zakładanym budżecie zerknij na SMSL Q5 pro lub AD18 (ten został już wyposażony w Bluetooth). 

Ewentualnie możesz poszukać coś na rynku wtórnym.

Jeżeli masz miejsce na podłogowe to przy nich zostań. Gdybyś jednak chciał "zmniejszyć" zestaw to warto poświęcić chwile na kolumny podstawkowe, np.:

Polk Audio s20e, Heco Aurora 300 lub Q Acoustics 3030i.

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

Dzięki za sugestię. Od kilku dni sobie sporo czytam tutaj i inne testy i właśnie bardziej się skłaniam ku mniejszym głośnikom. Kolumny mi się nieziemsko podobają, ale nie wiem czy wskazane abym szedł w tym kierunku, bo pomiędzy szafką rtv a witryną mam około 30 cm luzu. W teorii powinny się zmieścić, ale musiałbym bardziej dosunąć do ściany, a chyba lepiej jak z tyłu mają więcej przestrzeni. I druga sprawa to cena. Przy takich pylonach czy innych chyba lepiej brać droższy wzmacniasz, np A-S201 czy Cambridge Audio AXA25. I nagle cena rośnie o tysiąc przy zestawie. 

Czytając opinie podobają mi się Heco Aurora 300 i ELAC Debut 2.0 B5.2 + SMSL Q5 pro (wzmacniacz mogę wziąć lepszy, jeżeli jest sens dopłacać te 500zł) Zestaw z Heco jest droższy o jakieś 400 zł i nie wiem czy nie lepsze będą elaci. Chyba że heco ma lepszą jakość to kto wie. 

Dnia 22.11.2021 o 09:14, LBX Systemy Audio napisał:

 

 

Edytowano przez panda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena rośnie a z nią jakość. Właśnie w najtańszym sprzęcie słychać  największe różnice w brzmieniu. Czym więcej zainwestujesz tym lepszy osiągniesz efekt końcowy. Kolumny Pylona to dobre rozwiązanie na start w kierunku lepszego dźwięku i jak dokupisz jakiś wzmacniacz poczujesz różnice z soundbarem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie ten zestaw planuję mieć i nie zmieniać przez dłuższy czas stąd nie wiem czy lepszy wzmacniacz jest dobrym krokiem jeżeli nie planuję wymieniać na lepsze kolumny w przyszłości. Pylon mi się podoba ale czy zagra lepiej od takiego heco, nie wiem, a zdecydowanie więcej miejsca zajmie, którego mi brakuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cena rośnie a z nią jakość. Właśnie w najtańszym sprzęcie słychać  największe różnice w brzmieniu. Czym więcej zainwestujesz tym lepszy osiągniesz efekt końcowy. Kolumny Pylona to dobre rozwiązanie na start w kierunku lepszego dźwięku i jak dokupisz jakiś wzmacniacz poczujesz różnice z soundbarem.

Nie mam pojęcia jak edytować tutaj post to jeszcze jedna kwestia. Jeżeli nie planuję kupować suboofera to takie Polk T50 zapewni więcej basu od elaca 5.2 czy heco 300? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, panda napisał:

Jeżeli nie planuję kupować suboofera to takie Polk T50 zapewni więcej basu od elaca 5.2 czy heco 300

jeżeli masz szansę to najlepiej podjedź gdzieś i porównaj. Zauważysz wtedy jaka jest różnica w tym przypadku pomiędzy kolumną podstawkową a podłogową, tym bardziej, że

15 godzin temu, panda napisał:

ten zestaw planuję mieć i nie zmieniać przez dłuższy czas

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Loxije to dobry wzmacniacz. Na pewno będziesz z niego zadowolony.

Chyba że sprzęt uzywany który Ci pozwoli wejśc na półkę wyżej?

Piotr

 

O używanym sprzęcie nie myślę. Wyższa półka też nie. 2K maksymalnie 2500 na jakieś nowe. 

Po dłuższej analizie skłaniam się bardziej ku kolumnom. Mniejsze głośniki albo postawię na podłodze, albo muszę dokupić podstawki, co będzie kosztować z 500 zł. I nagle tańsze elaci czy heco zrównują się cenowo z Polk czy Pylon. Ale jeszcze nie podjąłem decyzji. Wczoraj rzuciły mi się w oczy Dali Spector 2 - fajna cena, recenzje w porządku. I dzisiaj pojawiła się oferta na Polk MXT 60. Wzmacniacze mam powiedzmy że wybrane, któryś z tych dwóch. Ewentualnie droższy Cambridge Audio AXA25

7 godzin temu, LBX Systemy Audio napisał:

jeżeli masz szansę to najlepiej podjedź gdzieś i porównaj. Zauważysz wtedy jaka jest różnica w tym przypadku pomiędzy kolumną podstawkową a podłogową, tym bardziej, że

Piotr

I tutaj jest największy problem. Pylon i Elac nie idzie odsłuchać. Polk T50 i Heco 300 prawdopodobnie dzisiaj się uda. Niestety w moim mieście nie ma za dużego wyboru sprzętu audio. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się odsłuchać MONITOR AUDIO Monitor 300. Polk T50 niestety nie, bo były inne podłączone i czekały na odsłuch innego klienta. Cała reszta niedostępna w moim mieście. Te monitory tak na szybkie posłuchanie miał poprawny dźwięk, nie miałem zastrzeżeń, ale brakowało mi efektu wow. Pogadałem też ze sprzedawcą i on mi doradza zostać przy soundbarze skoro będę używał do filmów, a okazjonalnie muzyka z YT. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, panda napisał:

Polk T50 niestety nie, bo były inne podłączone i czekały na odsłuch innego klienta

trochę to dla mnie nie zrozumiałe 😏

14 godzin temu, panda napisał:

Pogadałem też ze sprzedawcą i on mi doradza zostać przy soundbarze

W takiej sytuacji pozostaje Ci albo z nim się zgodzić albo jeszcze szukać. 
Może czas na wycieczkę gdzieś dalej? :) 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LBX Systemy Audio napisał:

trochę to dla mnie nie zrozumiałe 😏

W takiej sytuacji pozostaje Ci albo z nim się zgodzić albo jeszcze szukać. 
Może czas na wycieczkę gdzieś dalej? :) 

Piotr

Sprzedawca przygotował sprzęt dla innego klienta, który był umówiony na konkretną godzinę i nie chciał zmienić kolumn na te T50. Dlatego ich nie słuchałem, a dzień wcześniej przyszedłem blisko zamknięcia sklepu to nie miał czasu, ale załapałem się jak inny klient słuchał monitor 300. O i taka przygoda z audio :) 

Musiałbym jechać do Warszawy. Znasz może jakiś spory sklep ze sprzętem, który warto odwiedzić?  Dzisiaj z ciekawości pojadę do marketu posłuchać soundbara, który mam i porównać do droższego denona i samsunga. Ciekawi mnie czy będzie różnica. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@panda zerknij tu.

9 minut temu, panda napisał:

Dzisiaj z ciekawości pojadę do marketu posłuchać soundbara, który mam i porównać do droższego denona i samsunga.

być może różnica w soundbarach będzie dla Ciebie zadowalająca i problem z wyborem sprzętu rozwiąże się sam :) 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I decyzja zapadła, sprzęt już jest kilka dni i jestem zadowolony. Kupiłem sobie Audio pro A26. Jest różnica między obecnym LG, szczególnie gdy włączam YT, netflixa. Bo w telewizji naziemnej nie dostrzegam różnicy. Planuję jeszce tylko dokupić subwoofer. Tutaj mam pytanie. W kwestii jakości dźwięku ma znaczenie czy podłączę przez HDMI albo optical?

I druga sprawa. Jest fajna oferta na pearl 25. Tysiąc za dwie kolumny. Zagra to jeszcze lepiej od A26? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 5.12.2021 o 09:05, panda napisał:

I decyzja zapadła, sprzęt już jest kilka dni i jestem zadowolony. Kupiłem sobie Audio pro A26. Jest różnica między obecnym LG, szczególnie gdy włączam YT, netflixa. Bo w telewizji naziemnej nie dostrzegam różnicy. Planuję jeszce tylko dokupić subwoofer. Tutaj mam pytanie. W kwestii jakości dźwięku ma znaczenie czy podłączę przez HDMI albo optical?

I druga sprawa. Jest fajna oferta na pearl 25. Tysiąc za dwie kolumny. Zagra to jeszcze lepiej od A26? 

Kolego nie słuchałem Audio pro A26, ale słuchałem Pylonów pearl 25. Dźwięk z nich jest bardzo naturalny i delikatny bez zbędnych udziwnień, nie męczący a bas też potrafi uderzyć o ile nie jesteś fanem łomotania :) Ogólnie te Pylony to fajna propozycja jeśli chodzi o stosunek cena jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu nie wziąłem tych pylonów. Z A26 jestem zadowolony, a kupowanie na siłę nie ma sensu. Za rok sobie zmienię głośniki komputerowe, może znowu będzie ciekawa promocja, a jak nie będzie to mam upatrzony zestaw Elac 5.2 plus wzmacniacz. Natomiast jedyne nad czym się zastanawiam to czy nie dokupic subwoofera. Na brak basów nie narzekam, ale ciekawi mnie czy w filmach nie byłoby jeszcze lepszego efektu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...