Skocz do zawartości

Wirtualne kino JBL 9.1 - prośba o opinie i rady


GuLaShos

Recommended Posts

Cześć. Zacznę od tego, że jestem zwolennikiem sprzętów kablowych i posiadam zestaw Taga Harmony TAV-506 v.2 z Pioneer VSX-531-K jestem zadowolony ale spotkałem się wczoraj z czymś takim i mam kilka pytań wątpliwości czy to jest dobry produkt:

https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/27569-zestaw-kina-domowego-jbl-bar-9-1-true-wireless-surround

No i nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony logika podpowiada jak w 3 głośnikach (a nawet 5 bo pewnie soundbar nie ma jednego w sobie i może robić za lewy centralny i prawy) można wydobyć dźwięk 9.1? No właśnie czy są w ogóle filmy w 9.1? Bo nie spotkałem się, max to 7.1? Mam obawy co do opóźnień dźwięku i kompresji wymuszonej przez BT. Czy ktoś może dwa trzy słowa powiedzieć? Głośniki ogólnie są używane w  otwartej przestrzeni w salonie 39m2.

 opalek-x-2g-2164.jpg 

Brak kabli kusi ale czuje kilka zagrożeń, które mogą się ujawnić. W głowie mam taki scenariusz, że na pierwszy rzut walnie basem i to zrobi wrażenie ale jak się będę temu przysłuchiwać to się dźwięki będą zlewać. Mam obawy, że głośniki dosyć małe są i w takim metrażu nie dadzą rady. 

Głównie to ma być sprzęt do filmów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @GuLaShos,

Soundbary (belki) są obecnie dosyć popularne i przyciągają uwagę ze względu na mały gabaryt i "duże" możliwości. W takim urządzeniu zostało wszystko co potrzeba umieszczone: bluetooth, WiFi, USB, HDMI, 5, 9, naście głośników, brakuje tylko tostera :) . A tak serio, często producenci gwarantują świetny dźwięk, super efekty i minimalizm. Z tym ostatnim się zgodzę, co do pozostałych aspektów pozostawiam to do oceny innym. W wielu przypadkach trzeba słono zapłacić za takie urządzenie i niestety cena nie idzie w parze z jakością.

Obecnie posiadasz już zestaw kolumn i zapewne wyrobioną na jego temat opinię. Zmiana go na belkę spowoduje nie tyle degradację dźwięku co jego totalną destrukcję. Spore, otwarte pomieszczenie wymaga odpowiedniego sprzętu, którym na pewno nie jest soundbar.

Oczywiście jesteś w stanie sam to zweryfikować. Podjedź gdzieś, posłuchaj i oceń.

BTW. co Ci się w obecnym systemie nie podoba, że chcesz go zmienić?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie :) ja nie chce zmieniać jak na razie. Po prostu rozwiązanie mnie zaciekawiło a pytam bardziej bo znajomy chce kupić do domu i dyskutujemy nad sensownością tego rozwiązania. Mam te same obawy, że mówiąc w skrócie za małe głośniki na taką powierzchnie. Niemniej nie słyszałem jak to gra i może się mylę ktoś zrobił taką technologię, że to przełom dlatego postanowiłem podpytać w miejscu gdzie siedzi większa liczba fachowców. Przerabiałem temat jak kupowałem do siebie i też chciałem tanie kino 5.1 to mi wszyscy odradzili i padło na Pioniera i Taga. W moim sprzęcie to bym zamienił tylne głośniki na pełnoprawne duże kolumny.

Ale tak jak piszę brak kabli kusi. Niemniej kodeki po jakich się łączy BT są ważne a tu nie mam danych. Dlatego opinia kogoś kto używał by mi dużo pomogła. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2021 o 13:55, GuLaShos napisał:

W moim sprzęcie to bym zamienił tylne głośniki na pełnoprawne duże kolumny.

zapraszam zatem do kontaktu :) 

Dnia 20.11.2021 o 13:55, GuLaShos napisał:

pytam bardziej bo znajomy chce kupić do domu

najlepiej niech gdzieś podjedzie, posłucha byleby nie kierował się tym

Dnia 20.11.2021 o 15:56, Rega napisał:

co piszą w folderach reklamowych

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...