Skocz do zawartości

Czy to dobry wybór kolumn do wzmacniacza Denon PMA-600NE?


Mariusz3004

Recommended Posts

Zwracam się do Was z prośbą o utwierdzenie mnie w przekonaniu lub zmianą zestawu. Mam zamiar zakupić zestaw stereo, a mianowicie wzmacniacz Denon PMA-600NE ( na duży plus i ważne dla mnie jest wyposażenie w Bluetooth ) oraz kolumny Heco Aurora 700. Pytanie brzmi: czy ten zestaw jest logiczny i będzie ze sobą współgrał, czy może lepiej jakieś inne kolumny do tego wzmacniacza? Muzyka to hip-hop, ale też jakieś kawałki z lat 80-90, z metalu to głównie Metallica, Rammstein, czasem lubię posłuchać Mike'a Oldfielda czy Jarre'a no i polskie ( Perfect, Dżem, Budka Suflera ) czyli rozbieżność dosyć duża. Pomieszczenie to umeblowany pokój 4x5m. Liczę na Wasze doświadczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak wybrać wyższy model wzmacniacza czyli Denon PMA-800NE, aby zapewnić lepsze wysterowanie kolumn. Repertuar jest dość zróżnicowany, także trzeba będzie pójść na jakieś kompromisy. Inne kolumny do w/w wzmacniacza to:

Polk Audio Signature S55E

Q Acoustics 3050i

Monitor Audio Bronze 500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem stracisz na jakości brzmienia w porównaniu do amplitunera. Do wzmacniacza dokupisz odtwarzacz sieciowy Audio Pro Link 1 i masz pełną funkcjonalność. Amplituner może, choć nie musi stracić wsparcie (aktualizację) i będzie problem. Z kolumn, które warto brać pod uwagę masz jeszcze KLIPSCH RP-260F w zbliżonym budżecie.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli lubisz gęste brzmienie z mocniejszym dołem to połączenie Denona i Heco może Ci się spodobać. Niemniej jednak polecałbym w przypadku Denona zwrócić uwagę na Q Acoustic 3050i czy Pylon Audio Pearl 25. Heco Aurora 700 bardzo dobrze sprawdzą się z Cambridge Audio AXA35. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2021 o 12:40, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli lubisz gęste brzmienie z mocniejszym dołem to połączenie Denona i Heco może Ci się spodobać. Niemniej jednak polecałbym w przypadku Denona zwrócić uwagę na Q Acoustic 3050i czy Pylon Audio Pearl 25. Heco Aurora 700 bardzo dobrze sprawdzą się z Cambridge Audio AXA35. 

 

Dzięki za poradę.

Wstępnie zdecydowałem się na zestaw wzmacniacz Denon PMA-800NE i do niego kolumny... i tutaj rozterka Heco Aurora 700 czy Pylon Audio Pearl 25.

Chętnie wybrałbym się posłuchać tych zestawień, ale mam do Was 270 km w jedną stronę i byłaby to wyprawa na cały dzień, a troszkę nie bardzo stoję z czasem wolnym.

Będę chciał z czasem rozbudować zestaw o jakiś odtwarzacz sieciowy i może CD.

Znając siebie i tak będę jeszcze szukał opinii i grzebał na forum w powyższym temacie doboru sprzętu. Chyba, że któryś z doświadczonych forumowiczów potwierdzi słuszność zestawienia PMA-800 z tymi kolumnami, albo stwierdzi, że w tym samym budżecie można zestawić coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 600tka nie.

Do niej musiał byś szukać mniejszych kolumn o bardzo twardym dzwieku.

PMA 800 albo DRA 800 już lepiej ale to wciąż wzmacniacze grające luźniej na dole.

A Aurora będzie sporo dołu. Lubisz takie brzmienie?

Pearl 25 to kolumna o klasę słabsza. Jak już to polecał bym QAcustic 3050i

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę celem uściślenia poszukiwań wybrałem kilka zestawień, a mianowicie:

1. PMA-800NE+ Q Acoustic 3050i

2. PMA-800NE+ Polk Audio Signature S50 lub S55

3. PMA-800NE+ Heco Aurora 700 jako pierwszy wybór, który dokonałem ( nie koniecznie słuszny )

4. PMA-800NE+ Pylon Audio Pearl 25

Zestaw będę chciał podłączyć do dekodera pewnej stacji satelitarnej, TV oraz dokupić jakiś odtwarzacz sieciowy, np. Audio Pro Link 1 i może odtwarzacz CD. Połączenia, które będą możliwe planuję zrobić poprzez wejścia optyczne ( chyba najlepsza jakość przesyłu audio ), a reszta przez RCA.

Co sądzicie o tych zestawieniach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstrzał muzyczny duży więc szukamy w miarę uniwersalnego połączenia. W mojej ocenie najlepszym połączeniem byłby Denon + Q Acoustic 3050i. Masz ciepło brzmiącego denona oraz dynamiczne i szczegółowe brzmienie QA 3050i. Zestaw sprawdzi się zarówno w r&b jak i mocniejszych kawałkach. 
Heco Aurora 700 to bardzo dobre kolumny ale zdecydowanie lepiej sprawdzają się z dynamiczniejszym wzmacniaczem takim jak Yamaha AS701 czy Marantz PM6007. 

Zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2021 o 07:56, S4Home napisał:

Moim zdaniem 600tka nie.

Do niej musiał byś szukać mniejszych kolumn o bardzo twardym dzwieku.

PMA 800 albo DRA 800 już lepiej ale to wciąż wzmacniacze grające luźniej na dole.

A Aurora będzie sporo dołu. Lubisz takie brzmienie?

Pearl 25 to kolumna o klasę słabsza. Jak już to polecał bym QAcustic 3050i

Piotr

Może warto dołożyć do DRA-800H i zestawić go z QA3050i ewentualnie z również polecanymi Polk Audio S55E ?? Większa funkcjonalność = mniej kombinacji. 

Dnia 25.11.2021 o 16:25, Q21 napisał:

Rozstrzał muzyczny duży więc szukamy w miarę uniwersalnego połączenia. W mojej ocenie najlepszym połączeniem byłby Denon + Q Acoustic 3050i. Masz ciepło brzmiącego denona oraz dynamiczne i szczegółowe brzmienie QA 3050i. Zestaw sprawdzi się zarówno w r&b jak i mocniejszych kawałkach. 
Heco Aurora 700 to bardzo dobre kolumny ale zdecydowanie lepiej sprawdzają się z dynamiczniejszym wzmacniaczem takim jak Yamaha AS701 czy Marantz PM6007. 

Zapraszam po wyceny. 

Może warto dołożyć do DRA-800H i zestawić go z QA3050i ewentualnie z również polecanymi Polk Audio S55E ?? Większa funkcjonalność = mniej kombinacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ostateczne typy, na których się teraz skupiam to:

1. PMA-800NE+ Q Acoustics 3050i

2. PMA-800NE+ Polk Audio Signature S55E

3. DRA-800H+ Q Acoustics 3050i ( ze względu na funkcjonalność, a gdzieś na zagranicznym forum wyczytałem, że jest to układ na bazie PMA-800 z dodanymi opcjami- nie wiem, czy to prawda).

4. DRA-800H+ Polk Audio Signature S55E. 

Prośba o potwierdzenie słuszności zestawień.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy w nowym wątku

2 godziny temu, Mariusz3004 napisał:

Moje ostateczne typy, na których się teraz skupiam to:

...

Prośba o potwierdzenie słuszności zestawień.

Ciąg dalszy w nowym wątku @mariusz3004 :

 

 

Zamykam bieżący wątek.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...