Skocz do zawartości

B&W 603 + RX-A2A czy coś innego


Majcze

Recommended Posts

Cześć,

 

Szukam pomysłu na audio kina domowego do pokoju o wymiarach 4,2 m x 5 m. Z kanapy będę miał 4 m do telewizora

Jeżeli chodzi o głośniki, to chciałbym wybrać Bowers&Wilkins 603 + B&W 607 (nie mam za dużo miejsca za kanapą) + B&W HTM6 + B&W ASW610

Amplituner, który został mi zaproponowany to Yamaha RX-A2A.
Poczytałem o nim i wygląda na to, że pasuje do mojego użytkowania. Muzyka, film - 50/50 + będę chciał podpiąć do niego konsole

Z tego co zdążyłem przeczytać na forum to Yamaha w połączeniu z B&W 603 nie wszystkim odpowiada - i tutaj pojawia się pytanie :) czy jako osoba, która słuchając tych samych piosenek na głośniku B&W Zeppelin odnalazła ich nowe brzmienie dostrzeże te braki. 

Pisząc ten wpis chciałbym poradzić się tych, którzy mają czulsze ucho, aby mogli doradzić co może zagrać lepiej z tymi głośnikami

Denon? A jeżeli tak to który? AVC-X3700?

A może coś zupełnie innego - prośba o podpowiedzi :) 

 

Pozdrowienia!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

RXA2a to bardzo nowoczesny i zaawansowany amplituner AV. Z B&W połączenie nie należy do nachalnych i drażniących. 

Byłoby najlepiej, jakbyś podjechał do jednego z naszych punktów THF, aby koledzy mogli przeprowadzić Ci dobrą prezentację. Tak się składa, że wreszcie coś dojechało na nasze stany, więc szybko będziesz mógł się przekonać :)-daj znać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś w salonie TopHiFi i tak Ci to polecają. Ale poźniej koledzy tutaj na forum nawet jasno powiedzieli że Yamaha do Bowersa nie.

Seria 6 gra jasno, bardzo i to nie pasuje do tak grających amplitunerów kina.

Model A2A został Ci także zapewne zaproponowany ze względu na brak 6A. Model A2a nie wnosi specjalnie nic więcej a kosztuje więcej.

Jesli lubisz jasne otwarte brzmienie jak Bowers to lepiej cenowo wypadają Magnaty serii Signature albo nawet Monitor Audio serii Bronze czy Silver i do nich faktycznie lepiej polować na Denona X 3700 który jest znacznie lepszy.

Jesli odwrotnie chcesz iść w Yamahe to kolumny pokroju KEF Q 750 , ELACi.

Zapraszam na odsłuch do niezależnego salonu.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...