Skocz do zawartości

Budowa preampu lampowego na wzór Conrad Johnson PV 12.


Recommended Posts

Preamp będzie grał z końcówką tranzystorową Ugoda. Kupiłem płytkę PCB już zmontowaną. Chincyk.

IMG_20211118_125434.thumb.jpg.15b1f6ffda82a15ebd0e6161e1db7eec.jpg

IMG_20211118_125330.thumb.jpg.e03b3e65a496266f2144ec5522515112.jpg

1557138957_ConradJohnsonPV12.2.thumb.jpg.92e776cc53855ead4f5cce71d3a069fb.jpg

Niebieske kondy i czarne benningi wylatują.

Trafo Ogonowskiego firmowane przez muzgaudio zamówione. Dostawa prawdopodobnie we wtorek.

Selektor wejść audio kupiony. Przyjdzie wtorek, środa.

Lampy też już są Silvana. Miały być dostałem jakieś inne. Ktoś wie co to za szajs?  Conn WtF?

Potencjometr z silnikiem, niebieski alps  + 2x RCA CuTe, jutro zakup.

Będę musiał pomierzyć napięcie żarzenia. Na wejściu ma być 13V AC. Jak będzie odbiegać, wywalić rezystory w zasilaczu i wstawić prawidłowe. Zdarzało się, że Chińcyk wstawił rezy jakie miał pod ręką i zamiast 13 V AC była inna wartość.

Benningi to kondy na wyjściu pre, zastanawiam się jakie wartości będą odpowiednie dla Ugody 22 k.oma?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezy wylutowane. Pomiary zrobione, trzeba wymienić dwa rezystory i wstawić właściwe. Jak na płytce 220 R i 2000 R.  Za duże obecnie napięcie żarzenia. Chincyk dał takie jakie miał w wiaderku. Jest to typowe, dla tego preampu. 😁

 

Jutro prawdopodobnie wymiana, o ile dostanę w sklepie. Jak nie to wysyłka. Tyle, że będę musiał kupić od 10 do 20 szt danego rodzaju. 😏

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem na krótko. Już gra! Co prawda wszystko na desce.. bez potencjometru.

Dojdzie moduł sterujący (kontroler) głośnością i selektorem. Zobaczymy co jeszcze. Sprawa jest rozwojowa 😁

IMG_20211203_193218.thumb.jpg.941d1e354bf0d5d17f3389520eb75465.jpgIMG_20211203_193207.thumb.jpg.8f1c3da98f764cfcc71952c656bea473.jpg

 

Pierwsze co rzuca mnie się na uszy, to fajne basisko! Reszta musi się wygrzać, bo wszystko nowe. Ogólnie dźwięk fajny, ale nie powala. Lekka kolderka. Po kilku dniach grania zobaczymy..

Ale i tak jestem zadowolony że coś z niczego i gra!

Przewody sygnałowe bez szaleństw, zwykły miedziak, drut sygnałowy 0,5 mm2,  2 zł za mb. Mam jeszcze OCC neotecha, zobaczymy może polutuje resztę RCA jak mi się "zachce"! Póki co jedna para RCA na wejściu i jedna na wyjściu.

Lutowałem sygnałowe cyną Cardasa, jakby kto pytał. Reszta zwykłą ołowiówką.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Co prawda wszystko na desce.. bez potencjometru.

Trzymam kciuki żeby w obudowie z potkiem nie na desce tylko normalnie poskładane tak grało. Podobno w pre sztuką jest to upakować w obudowę by nie brumiło ;) Mam nadzieję, że nie będzie żadnych niespodzianek ale jakby co to proszę o tym pisz szczerze. To bardzo cenne doświadczenia są dla wszystkich amatorów tego hobby 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie podpowiedzieli koledzy z AS. Większe rezy w szereg. Znajdę chwilę to się pobawię.

@Karol64208. Obniżę.

Polecam kondy foliaki od muzga, są bardzo tanie na to co oferują. W sygnał na wyjściu.

https://muzgaudio.com/produkt/kondensator-polipropylenowy-muzgaudio/

Niesamowity niski bas, mocne dociążenie bez utraty szczegółowości w reszcie pasm. Tego mi brakowało!

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuje się  w obudowach , jest to światłowód. Na pewno widziałeś wiele takich zastosowań w obudowach audio.

Soczewki rozpraszają światło i wtedy tak LEDy nie przeszkadzają:14_relaxed:

13 godzin temu, 1Ender napisał:

Do tego kontroler do selektora i drabinki.

jaki selektor chcesz zastosować ?

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...