Skocz do zawartości

Prośba o pomoc


TOMtor

Recommended Posts

Witajcie Koledzy , specjaliści :)

Jestem nowy, o sprzęcie nie mam wielkiego pojęcia, nie jestem jakimś audiofilem więc sprzęt nie musi być high-end ale lubię jak gra muzyka (i jak jest odtwarzana w niezłej jakości)

Do tej pory grał u mnie staryyyyyyyyyyyyy Philips MZ-9 (ale nie mogę do niego podłączyć gramofonu)

Chciałbym was poprosić o poradę.

Poszukuję amplitunera (koniecznie z CD) do którego mógłbym podłączyć stary gramofon Fonica GS-464 (ma wtyczkę która się chyba nazywa DIN-męska , taka okrągła z chyba (?) pięcioma pinami) , raczej jest bez przedwzmacniacza ,  który chciałbym uruchomić po prawie 30 latach.

Wytypowałem taki amplituner: DENON RCDN-11 DAB

Czy do tego amplitunera da się podłączyć wspomniany gramofon (znalazłem przejściówki DIN-żeński/CINCH) więc teoretycznie jest to połączalne.

Ale jak wspomniałem, nie znam się na tym więc proszę o poradę czy takie podłączenie starego gramofonu się uda czy mam szukać nowego amplitunera + gramofon (ze względu na sentyment chciałbym jednak uruchomić moją starą Fonicę) ?

Poza tym chciałbym, żeby amplituner dało się (jak już będzie) , podłączyć do TV Samsunga jako źródło lepszego dźwięku przy oglądaniu filmów.

A może macie jakieś inne propozycje amplitunera (budżet do ok. 2500 pln)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rega napisał:

Gramofon bez przedwzmacniacza możesz podłaczyć do każdego wzmacniacza lub amplitunera mającego wejście PHONO. To wejście na przedwzmacniacz wbudowany. W przeciwnym razie jesteś zmuszony uzyć przedwzmacniacza zewnętrznego.

Cześć , wiem , tyle się już zorientowałem.

Chodzi mi czy ten konkretny (który wytypowałem i który jak mi się wydaje powinien spełniać moje niewysublimowane wymagania audiofilskie) DENON RCDN-11 DAB ma takie wejście (w symbolice gniazdek jestem laikiem) da się podłączyć za pomocą odpowiedniej przejściówki do odpowiednich gniazdek w amplitunerze ?

PS

Czy wejście PHONO to to samo co ANALOG IN (takie wejście ma ten Denon) ???

Edytowano przez TOMtor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rega napisał:

Nie znam tego konkretnego modelu. Jesli ma wejście oznaczone PHONO to spokojnie może włączyć gramofon poprzez przejściówkę.

Z tego co widze w specyfikacji to niestety nie ma on wejścia PHONO. Musisz zatem użyć przedwzmacniacza zewnetrznego.

No ja też nie widzę w tym Denonie wejścia PHONO..

Czyli mojej starej Foniki nie podłączę :(

To podeślij proszę propozycję amplitunera z wejściem PHONO + CD tak do 3 tysi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro - nie doradzam konkretnego sprzętu, ponieważ Twoje preferencje , i uwarunkowania są zbyt indywidualną sprawą, aby na odległość można było doradzać konkretny sprzęt. Poza tym brak wejścia PHONO nie jest przeszkodą. Można dokupić niedrogi przedwzmacniacz gramofonowy i po sprawie.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rega napisał:

 brak wejścia PHONO nie jest przeszkodą. Można dokupić niedrogi przedwzmacniacz gramofonowy i po sprawie.

Tak , też brałem taką opcję pod uwagę, że dokupię przedwzmacniacz i podłączę moją Fonicę do MZ-9 (która jak na mój gust też nieźle jeszcze "cyka").

Ale z drugiej strony chcielibyśmy sobie zrobić prezent i zmienić sprzęt

PS

Przeglądam cały czas oferty i znalazłem oznaczenia na sprzętach na których kompletnie się nie znam:

- niektóre modele mają wejście AUDIO IN z dopiskiem PHONO --> te wiem, że z odpowiednią przejściówką raczej pociągną mój gramofon

- niektóre mają tylko ANALOG IN

I teraz pytanie czy AUDIO IN i ANALOG IN to te same gniazda tylko z różnymi opisami stosowanymi przez różnych producentów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...