Skocz do zawartości

Level wyżej niż DT770 Pro


Recommended Posts

Cześć,

 

korzystam z DT770 PRO 250Ohm razem z karta dźwiękową Creative SB ZxR (max 600Ohm) jako że słucham muzyki na komputerze 

Odpowiada mi szczegółowość dźwięku jaka prezentują te słuchawki gdyż nie przepadam za zbytnia basowością 

Jak myślicie jakie słuchawki zamknięte są warte zakupu i będą sprawować się lepiej niż Dt770 ? W dt przeszkadza mi komfort użytkowania po kilku godzinach słuchania 

Budżet do 1k zł :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była teraz fajna promocja na Amazonie i zakupiłem Philips Fidelio X2HR.

Wygoda faktycznie na plus ze względu na wielkość , chociaż szczegółowością dźwięku i brzmieniem DT770 pro sprawują się troche lepiej jak na moje ucho. Pójdą Philipsy na prezent :)

Myślę ze jednak będę preferować zamknięte lub półotwarte zestawy 

 

Polecono mi również zmienić pady do DT770 na Dekoni - fenestrated elite lub velour elite. Czy macie porównanie może ? Pady mogą aż tak dużo zmienić? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady o innej budowie mogą zmienić sporo. Zmiana objętości powietrza w przestrzeni pomiędzy uchem i odległość ucha od przetwornika może mieć spory wpływ na postrzeganie przestrzenności dźwięku. Welurowe pady w stosunku do skórzanych bez perforacji dają większą wygodę i zazwyczaj mniej niskich częstotliwości. Nie zawsze zmiana padów, nawet na droższe, owocuje zmianami dźwięku na plus. Lżejsze brzmienie zwykle odbiera się jako bardziej szczegółowe. Co do Philipsów Fidelio X z jednej strony mogły Ci nie podpasować, lecz z drugiej te słuchawki grają znacznie lepiej po dłuższym ich wygrzewaniu. Z czasem ich brzmienie staje się bardziej naturalne. Sporo zależy też od elektroniki do której są podłączone.  DT770 z tego co wiem mają duży potencjał na poprawę brzmienia z dobra i drogą elektroniką. Więc może tędy droga.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MobyDick napisał:

Zmiana objętości powietrza w przestrzeni pomiędzy uchem i odległość ucha od przetwornika może mieć spory wpływ na postrzeganie przestrzenności dźwięku.

Zgadzam sie i warto dodać ze x2 mają sporo miejsca w środku na uszy, wiec można próbować przesunąć je na glowie podczas odsłuchu nieco do przodu (w kierunku twarzy), zauważalne zmiany brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...