Skocz do zawartości

Yamaha as 1000+Quarale aurum wotan VII


ADAM7

Recommended Posts

Witam

Od pewnego czasu zacząłem słuchania muzyki na poważnie, skompletowałem w końcu zestaw który w mojej ocenie powinien brzmieć przyzwoicie. Tak jak w temacie gra u mnie yamaha as 1000 cd s 1000 oraz quadrale aurum wotan VII. Niestety nie jestem zadowolony z tego systemu jakoś mało stereofonii, wąska scena, mało soczystego  basu, często w „gęstych” utworach hałaśliwy mało czytelny środek ( w sumie to mnie najbardziej denerwuje) .Czy ktoś mógłby spojrzeć na to zestawienie i podpowiedzieć czy to ma prawo poprawie grać, być może te urządzenia w ogóle do siebie nie pasują i będę musiał coś pozmieniać. Troszkę poprawiło się po zastosowaniu okablowania bi -wire. Pokój w którym słucham muzyki to 42 m2, podłoga z kamienia ale częściowo przykryta dywanami trochę mebli, zasłony firanki  rozstaw kolumn ok 4-5 m, ok 1m odległości od tylnej ściany. Muzyka przeróżna rock, pop trochę muzyki poważnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadrale aurum wotan VII wyglądają b. ciekawie. Ale żeby być zadowolonym z brzmienia, kolumny muszą pasować do elektroniki, cały zestaw do akustyki pomieszczenia i wszystko jeszcze dostosowane pod nasz gust. Być może coś zmieni się gdy użyjesz innego okablowania (IC + głośnikowe). Ale zanim kupisz, wypożycz kable, przesłuchaj i wybierz ten najlepszy.

Będę śledził ten wątek, bo też mam Yamaszkę A-S 1000. Ja gram na zupełnie innym pomieszczeniu. Obecnie mam kolumienki Usher S-520 (bardzo małe), ale też będę szukał czegoś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja miałem polecane kolumny b&w za 14 tysięcy za parę a z kolei odradzane ProAc. To chyba zależy od sklepu w którym robi się zakupy 😀.

Jako że nie miałem tyle funduszy kupiłem używane quadrale za 5 tys. To seria która już chyba nie jest produkowana(  ze wstęgą ). Nowe kosztowały 12 tys.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pokaż nam pomieszczenie w którym stoi ten zestaw.

Bo życzę o których piszesz to w pierwszej kolejności jednak zwalił bym na akustykę pomieszczenia.

Uważam że to zestawienie elektroniki z tymi kolumnami nie jest idealne ale nie powinno powodować takich braków.

Użytkownicy bardzo często myślał już o wymianie elementów swojego systemu podczas gdy proste zabiegi w pomieszczeniu mogą przynieść lepsze efekty.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeter czy zauważyłeś na swoim systemie że yamaha musi być ustawiona na pewnym poziomie głośności ponieważ niknie scena i jest padaka czy tylko u mnie to występuje?

Przesyłam zdjęcia pomieszczenia, zdaję sobie sprawę że daleko do ideału .

 

 

Gdybym podjął decyzję na wymianę któregoś elementu z systemu to zastanawiam się czy wzmak czy kolumny. Słowem co waszym zdaniem jest mocniejszym punktem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ADAM7 napisał:

Tweeter czy zauważyłeś na swoim systemie że yamaha musi być ustawiona na pewnym poziomie głośności ponieważ niknie scena i jest padaka czy tylko u mnie to występuje?

Nie zauważyłem u siebie czegoś takiego, myślę, że to może też być kwestia rozstawienia kolumn. U Ciebie ten pokój wydaje się być długi i wąski... W instrukcji często są informacje jak prawidłowo rozstawić kolumny względem ścian, np. KEF do Q350 zaleca metr od ścian bocznych, co najmniej 22,5 cm od tylnej ściany i co najmniej 2-3 metry między kolumnami (piszę z pamięci), a to są małe monitorki, podałem je jako przykład.

Zanim będziesz wymieniał wzmacniacz lub/i kolumny sugerowałbym poeksperymentować z akustyką, a nawet "głupimi" kablami można co nieco poprawić. Tu na forum niektórzy zajmują się poprawą akustyki korzystając z metod "room correction", choć nie wiem czy jest to możliwe ze wzmacniaczem (raczej tylko z wybranymi amplitunerami). Trzebaby doczytać, zapytać kolegów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ADAM7 napisał:

Generalnie to wydaje mi się że yamaha gra bardzo bezdusznie może szczegółowo ale bezdusznie tzn nic nie ociepla. Kolumny raczej też. A ja chyba potrzebuję cieplejszego grania.

Spotkałem się z opinią, że Yamaszki grają ostro, ale bezdusznie ?!? ;)  Może rzeczywiście czeka wymiana jednego z komponentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie okablowania, jako że miałem ok. 800 zł na kable, kupiłem interkonektor golden gate + przewód głośnikowy na olx. Jako że nie miałem zielonego pojęcia jaki przewód głośnikowy kupić padło na ten z ogłoszenia ponieważ w miarę tani nieźle wyglądał oraz to mój pierwszy powiedzmy bardziej zaawansowany asortyment kablowy.

Oba kable kierunkowe😆

Szczerze mówiąc ( a raczej pisząc ) to jestem zadziwiony że wymiana wprowadziła tyle zmian. Nawet nie wiem jak to opisać, bardziej krystalicznie, czysto, przejrzyście? To też ale najbardziej mi pasuje -  jest szlachetnie. Po jakimś czasie odsłuchów przestałem kręcić potencjometrami barwy.

Przestała mnie w końcu drażnić zlewająca się średnica jest znacznie lepiej ale nie idealnie ( pewnie swoje robi marne pomieszczenie pod względem akustyki).

Wysokie super fajne, krystaliczne zresztą przed wymianą okablowania jakoś nie  mogłem się do nich przyczepić chociaż delikatnie były podkręcone.

Natomiast bas zrobił na mnie największe wrażenie jest go tyle ile trzeba nie za dużo ( nie lubię nadmiaru) przede wszystkim soczysty, dźwięczny nisko schodzi ( a przecież głośnik basowy nie za duży).

Generalnie jest ok, ale ……. Czuję że może być lepiej. Wcześniej napisałem że yamaszka jest nieco bezduszna może to nie do końca dobre określenie, więc użyję innego ona jest laboratoryjna, dźwięki są czyste, poprawne takie poukładanie wszystko na swoim miejscu ale mogłoby być więcej ciepła i muzykalności.

No i właśnie dochodzimy do meritum coś bym zmienił, ciągle stawiam na wzmak ale może ktoś spojrzy jeszcze raz na ten temat i doradzi czy faktycznie mam rację.

Generalnie nie spieszy mi się z wymianą, na razie odkrywam nowe płyty ze swojej kolekcji, słucham i cieszę się tym co mam. No i zbieram kasę, chciałbym w połowie roku może bliżej końca dozbierać i wydać ok 10 tysięcy. Raczej na wzmacniacz i raczej sprzęt używany oczywiście w dobrym stanie.

Więc jeżeli ktoś coś mógłby podpowiedzieć to było by miło. Podsumowując poszukuję dźwięku bardziej ciepłego, muzykalnego ale jak trzeba, od czasu do czasu, z kopem i odpowiednią mocą.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Odświeżam mój temat, powoli zaczynam rozglądać się za wzmakiem i znalazłem chyba ciekawą alternatywę dla mojej yamahy tj. Hegel 200.

Czy ktoś z kolegów forumowiczów ma taki wzmacniacz ? Wdzięczny byłbym za krótki opis jak to gra i etc.

No i pytanie do znawców i ekspertów czy zagra toto z quadralami ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to ciekawe połączenie, ale jednak tak czy inaczej najlepiej by było go posłuchać, ponieważ zawsze opinia każdego z użytkowników nie będzie uwzględniała Twojego pomieszczenia itd. 

Tutaj masz jeszcze test tego urządzenia:

https://highfidelity.pl/@main-1265&lang=

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/01/wzmacniacz-zintegrowany-hegel-h200.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2021 o 10:57, ADAM7 napisał:

Generalnie to wydaje mi się że yamaha gra bardzo bezdusznie może szczegółowo ale bezdusznie tzn nic nie ociepla. Kolumny raczej też. A ja chyba potrzebuję cieplejszego grania.

W punkt. Znam ludzi którzy żeby poprawić brzmienie z Yamah ustawiają loudness prawie na maxa. As 1000 chyba tego nie posiada i szczerze to myślałem że płaski dźwięk to bolączka serii do 700, 701. Jestem w szoku 🤯

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...