Skocz do zawartości

Zestaw stereo do muzyki i filmów


Mateusz Rebelski

Recommended Posts

Czytam, czytam i głupieje… Szukam zestawu najlepiej do 5k, który zagra po prostu dobrze. Nie jestem żadnym audiofilem. Ma to grać lepiej niż obecne plastikowe „kino domowe” od samsunga. 
 

Salon połączony z kuchnią ok. 30m2

Najczęściej będzie używany do muzyki przeróżnej od alternatywy przez rock do muzyki filmowej (Spotify i radio internetowe - must have) - czytałem m.in. o Denonie DRA 800H

Oprócz tego seriale i filmy (serwisy streamingowe), więc potrzebne są też wejścia HDMI

Jaki zestaw spełni moje oczekiwania? Czyli ma być wygodnie (łatwe odtwarzanie z serwisów streamingowych i radia internetowego) i poprawnie. Bez wsłuchiwania się w najdrobniejszy detal. Fajnie gdyby kolumny (zakładam, że podłogowe) ogarnęły fajnie bas, żebym nie musiał (przynajmniej na początku) dokładać suba. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Mateusz Rebelski,

W założonym przez Ciebie budżecie zerknij na kolumny Heco Aurora 700, AudioSymptom i8 lub Magnat Signature 507 + Denon DRA-800H

9 godzin temu, Mateusz Rebelski napisał:

Oprócz tego seriale i filmy (serwisy streamingowe), więc potrzebne są też wejścia HDMI

do czego HDMI w przypadku amplitunera stereo? to raczej Ci się nie przyda. Gdybyś się przy tym nie upierał to możesz zerknąć na Marantza PM6007 + Audio Pro Link 1 lub używaną Yamahę R-n 803.

Najlepiej jednak podjedź gdzieś na odsłuch i porównaj kolumny, będzie łatwiej Ci ocenić czego konkretnie szukasz i jakie są różnice. 

Zapraszam do kontaktu. Wycenimy kilka zestawień.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem pod względem jakości dźwięku byłby wzmacniacz stereo z opcjami sieciowymi taki jak np. Audiolab 6000a Play czy dynamiczniejszy Quad Vena II Play.  Heco Aurora 700 to pewny wybór ale przekroczysz zakładany budżet. Warto spojrzeć na Pylony Pearl 25 lub Wilson Raptor 7. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mateusz Rebelski napisał:

Bez wsłuchiwania się w najdrobniejszy detal. Fajnie gdyby kolumny (zakładam, że podłogowe) ogarnęły fajnie bas, żebym nie musiał (przynajmniej na początku) dokładać suba. 

Z wybranym przez Ciebie amplitunerem zestaw bardziej do filmów, a drugi zaproponowany zestaw nadaje się bardziej do muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lysyrafal napisał:

zestaw bardziej do filmów

Zdecydowanie do filmów 🙂. Kolega miał te kolumny i chociaż jest fanem takiego grania to mimo wszystko wymienił te kolumny na wyższą serię (co prawda model podstawkowy) od klipscha, które w stereo sprawdzają się zdecydowanie lepiej. 

 

16 godzin temu, lysyrafal napisał:

 zestaw bardziej do muzyki.

Odrobinę 😉. Słuchałem monitorów z tej linii i to też takie dość hamerykanskie granie skrajami pasma. Chociaż wg mnie jednak przyjemniejsze niż klipsche z poprzedniego linka 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...