Skocz do zawartości

Ustawienie subwoofera


mateolo2

Recommended Posts

Panowie,

Jesli to jest wykres zakresu częstotliwości mojej kolumny to na jakim poziomie (ile Hz) powinnienem ustawić zwrotnice w swoim subwooferze? Na ucho 60hz wydaje się być idealnym miejscem - od 3 dni po 5 godzin kręcę w tę i z powrotem i czytam jak to ustawić, a na ucho mi ciężko :) Powyżej 60hz pasma zdają się nakładać. Kolumny to Comete Ez Traingle.

Chciałem tez zapytać użytkowników subow jaki maja tez stosunek volume/gain do crossover? Rel na swojej stronie pisze, ze zwrotnica powinna być zawsze ustawiona wyraźnie niżej niż poziom głośności suba i podobno błędem wszystkich nowicjuszy jest to, ze ustawiają zwrotnice wysoko a głośność nisko. U mnie zwrotnica jest na 60 Hz (godzina 9) i tak samo poziom głośności na godzinę 9 - powyżej zaczynam czuć wychodzący przed szereg bas. Czy w takim razie zwrotnica może być ustawiona jednak za wysoko?

8F093CB8-02D6-47FD-AFD5-026998386CB8.png
 

A tutaj jeszcze inny pomiar, ale wyniki prawie takie same

9AFC50DA-B43E-43E0-A44D-4F62B3C997BA.jpeg

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jedyne co mnie zastanawia to Paul z PS Audio, który mówi, ze zwrotnice ustawiamy od 40hz idąc w gore do momentu, w którym usłyszmy suba, wtedy lekko cofamy. U mnie to wypada w okolicach 55-60 Hz. A na prawdę wątpie, ze moje kolumny schodzą aż tak nisko. Na słuch brzmi to dobrze, tak jakby bas z kolumn nie nakładał się z tym z subem, ale 100% nie mam. Stad tez moje pytanie, bo nie chciałbym mieć dziury. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...