Skocz do zawartości

Cambridge Audio CXA61 z Monitor Audio Bronze 500


papucy

Recommended Posts

Czy Cambridge Audio CXA61 jest dobrym wyborem do MA bronze 500, odsłuchiwałem taki zestaw i dźwięk powalił mnie swoją naturalnością i szczegółowością ( jest to mój nr 1 po odsłuchach) jednak czytając internet napotkałem opinie że te kolumny są "za jasne" do tego wzmacniacza, alternatywy to Magnat Mr 780 i Nad 368. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie najważniejsze jest aby granie odpowiadało Tobie, każdy ma różne preferencje. Zwróć tylko uwagę na to czy takie granie przy dłuższych odsłuchach nie będzie Ciebie męczyło. Warto sprawdzić też inne połączenia, aby wyrobić sobie zdanie. Spróbuj jeszcze połączenia z łagodniejszymi wzmacniaczami, proponuję NuPrime IDA-8Musical Fidelity M3si lub M2si,  Exposure 2010S2D. Zapraszam na odsłuch do naszego salonu, na miejscu mamy kolumny od Monitor Audio i wymienione wzmacniacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Tak na prawdę wszystko zależy od preferencji. Jeśli słuchałeś i dźwięk Ci się podobał to nic tylko brać. 

Osobiście łączyłbym te kolumny z cieplejszym wzmacniaczem takim jak NAD C356bee, Heed Elixir czy Audiolab 6000a ale będzie to spokojniejsze brzmienie niż CXA61. 

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Tak na prawdę wszystko zależy od preferencji. Jeśli słuchałeś i dźwięk Ci się podobał to nic tylko brać. 

Tutaj byłbym ostrożny. Słuchałem cxa60 w zestawieniu z aurora 700. W salonie "zabił mnie" detalicznym brzmieniem i powiedziałem sobie "must have" co też uczyniłem i po spakowaniu kartoników przetransportowałem je czym prędzej do domu. Tutaj już tak różowo nie jest, bo o ile ten detal dla mnie jest nadal imponujący, to dłuższe słuchanie powoduje zmęczenie. Dlatego bardzo istotne:

 

2 godziny temu, rms.pl napisał:

Zwróć tylko uwagę na to czy takie granie przy dłuższych odsłuchach nie będzie Ciebie męczyło. 

Jak masz tylko możliwość, wypożycz sprzęt na kilka dni i słuchaj ile się da. Jak po tym czasie nadal stwierdzisz, że nadal ten zestaw chcesz mieć to wtedy kupuj śmiało. Nie żebym jakoś mocno żałował swojego zakupu, tym bardziej, że dopiero kupuję źródełko, z którego dźwięk będzie płynął (obecnie to tv po optyku), ale warto mieć na uwadze takie "detale". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tutaj byłbym ostrożny. Słuchałem cxa60 w zestawieniu z aurora 700. W salonie "zabił mnie" detalicznym brzmieniem i powiedziałem sobie "must have" co też uczyniłem i po spakowaniu kartoników przetransportowałem je czym prędzej do domu. Tutaj już tak różowo nie jest, bo o ile ten detal dla mnie jest nadal imponujący, to dłuższe słuchanie powoduje zmęczenie. Dlatego bardzo istotne:

Dobrze to ująłeś, po wyjściu z salonu byłem przekonany że go kupię jednak jak poszperałem po necie to dopadły mnie wątpliwości czy aby to ten duet (MA 500 ). 

Magnata słyszałem i mi się podoba zostaje jeszcze Audiolab 6000a albo  NAD C356bee (reszta poza moim zasięgiem finansowym) . Może któryś z forumowiczów ma doświadczenia z takim połączeniem i może coś napisać więcej?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, J4Z napisał:

Masz puste ściany? Dla mnie aurory z cxa61 dopiero zaczęły grać. 

Nie chcę zaśmiecać koledze wątku, ale skoro już pytasz, to w pewnym sensie tak, trochę "pustawo" 😉. Szafka pod tv komoda, narożnik, stół i to tyle. Z tego co wiem to cxa60 i cxa61 pod względem brzmienia się nie różnią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmiaru góry jako tako nie dostrzegam, za to w kwestii średnicy pełna zgoda - bywa dokuczliwa. Wybacz kolego @papucy za zrobienie małego śmietnika 😉. Może poprosić administrację o usunięcie zbędnych postów. Sam przekopywałem się prze takie śmietniki nie znajdując nic ciekawego na temat głównego wątku, więc chyba najlepiej to usunąć. Swoje spostrzeżenia na tamat sprzętu i prośby o ewentualne uwagi zmontuję w odpowiednim czasie i odpowiednim dziale. Szacuneczek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2021 o 13:56, papucy napisał:

Dobrze to ująłeś, po wyjściu z salonu byłem przekonany że go kupię jednak jak poszperałem po necie to dopadły mnie wątpliwości czy aby to ten duet (MA 500 ). 

Magnata słyszałem i mi się podoba zostaje jeszcze Audiolab 6000a albo  NAD C356bee (reszta poza moim zasięgiem finansowym) . Może któryś z forumowiczów ma doświadczenia z takim połączeniem i może coś napisać więcej?  

Ma bronze 500 z nad c326 grał u mnie w salonie kilka ładnych dni. Powiedzmy, że było poprawnie ale o "efekcie wow" nie było mowy, i to tylko w dość dużej odległości od ścian. Finał taki, że zostałam ze starymi zensorami. C356 mimo dużej chęci, nie testowałam. Może przy większym kopniaku z c356 zagrają lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 356 gra inaczej. Oprócz mocy różnic się także charakterem grania od 326. Moim zdaniem to dobry trop.

Dnia 23.11.2021 o 12:02, papucy napisał:

A jak się ma Magnat MR 780 do Audiolab 6000a? Magnata też maiłem okazję słuchać  z MA bronze 500 i fajnie się to zgrywało, 

Moim zdaniem Magnat gra ciekawiej. Juz po wyjęciu z opakowania. A masz obok olbrzymi wątek o tym wzmacniaczy i możliwości zmiany w nim lamp.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, S4Home napisał:

NAD 356 gra inaczej. Oprócz mocy różnic się także charakterem grania od 326. Moim zdaniem to dobry trop.

Moim zdaniem Magnat gra ciekawiej. Juz po wyjęciu z opakowania. A masz obok olbrzymi wątek o tym wzmacniaczy i możliwości zmiany w nim lamp.

Piotr

  Dzięki za pomoc 'przeorałem' ten wątek i finalnie jedzie do mnie MR 780.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Zawsze musisz brać pod uwagę swoje preferencje brzmieniowe. Napisz jakich gatunków muzycznych słuchasz, ewentualnie jakiego brzmienia byś szukał. Kolumny to będzie bardzo istotna informacja, ponieważ jak każdy element całej układanki nadają także i one swojego charakteru, dlatego nie da się wybrać wzmaka nie znając ich modelu, bo one też będą determinowały jego wybór choćby pod kątem jego mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...