Skocz do zawartości

Kable głośnikowe do Magnat Tempus 77


Recommended Posts

Cześć, "odziedziczyłem" w pewnym sensie zestaw Marantz 5015 z kolumnami Magnat Tempus 77 ( 2 fronty, środek i dwa surround). Nie jestem fachowcem od sprzętu, dlatego szukam porady.

Jedna z kolumn frontowych jest podłączona przewodem Supra Classic 2x4mm, druga Van den Hul M.C. The Snowline 2,5 mm. Czy ma to znaczenie dla jakości dźwięku stereo?.  Czy lepiej jest przewody przykręcać, czy stosować banany? Ponieważ zależy mi głównie na stereo, planuję z czasem zakup końcówki mocy, ewentualnie zmianę frontów. Co w pierwszej kolejności ewentualnie zmienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Monk60 napisał:

Czy ma to znaczenie dla jakości dźwięku stereo?. 

W Twoim wypadku nie ma. nawet jak podłączysz przez elektryczny 2.5mm2

 

6 godzin temu, Monk60 napisał:

Czy lepiej jest przewody przykręcać, czy stosować banany?

W Twoim przypadku obojętnie , bez bananów wyjdzie taniej.

6 godzin temu, Monk60 napisał:

Ponieważ zależy mi głównie na stereo

To sprzedaj to wszystko jak leci i kup wzmacniacz stereo i normalne kolumny.

Nie piszę tego złośliwie , czasem po prostu nie ma co owijać w bawełnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

W Twoim wypadku nie ma. nawet jak podłączysz przez elektryczny 2.5mm2

 

W Twoim przypadku obojętnie , bez bananów wyjdzie taniej.

To sprzedaj to wszystko jak leci i kup wzmacniacz stereo i normalne kolumny.

Nie piszę tego złośliwie , czasem po prostu nie ma co owijać w bawełnę.

Dzięki za szczerość 😉, rozumiem, że w pierwszej kolejności zmiana kolumn. Potrzebuję dużej mocy, bo powierzchnia to ok. 60m2. Słucham najwięcej rocka symfonicznego/progresywnego, ale też bluesa i jazzu. Budżet do 5 tys. za komplet, myślałem o Heco Aurora 1000, ewentualnie Polk Audio RTiA9 (używane). A może polecicie coś innego. Odsłuchy nie wchodzą w grę, nie ma porównania z pokojem odsłuchowym, a moim salonem na poddaszu z dużą kubaturą. Po prostu posłucham zdania mądrzejszych i lepiej słyszących, nie chciałbym też pozbywać się Marantza (filmy i koncerty z bluray) - raczej dołożyć z czasem końcówkę mocy typu MM 7025. Z góry dziękuję za sugestie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 23.11.2021 o 17:55, tomek4446 napisał:

W Twoim wypadku nie ma. nawet jak podłączysz przez elektryczny 2.5mm2

 

W Twoim przypadku obojętnie , bez bananów wyjdzie taniej.

To sprzedaj to wszystko jak leci i kup wzmacniacz stereo i normalne kolumny.

Nie piszę tego złośliwie , czasem po prostu nie ma co owijać w bawełnę.

Właśnie wymieniłem w swoich tempusach 77 najtańsze kable cca z allegro na klotz i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony różnicą. Nie wiem czy z tym elektrycznym to do końca prawda? Największa różnica jest w basie i czystości dźwięku. Szczególnie centralny głośnik zyskał na jakości.

Przepraszam za odkopanie tematu, ale przez ten komentarz zastanawiałem się nad sensem zmiany kabli i nie żałuję :) Na surroundach został cca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz 5015 ma pre-out. Jeśli po zmianie kolumn będziesz nadal czegoś szukał w dźwięku, to wydaje mi się że powinieneś rozejrzeć się za wzmacniaczem/integrą z opcją grania jako końcówki mocy na L/R. Podpinasz wtedy pre-out amplitunera do main in (różnie to nazywają... by-pass itd) stereo we wzmaku. Jak słuchać będziesz kina, za wzmocnienie frontów będzie odpowiadał ten wzmacniacz w trybie końcówki mocy (brak możliwości ustawień vol. itd). Muzyka stereo, to źródła podpinasz pod ten nowy wzmak i w ogóle pomijasz amplituner.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...