Skocz do zawartości

Kino domowe - kolumny i sub Vintage - Salon ca. 16 m2


Lubczyk

Recommended Posts

Cześć,

Jestem dość świeży w temacie nagłośnienia. Szukam zestawu kina domowego, do salonu (około 16 m2) - na rysunku rozrysowałem jak wygląda sytuacja. Chciałbym na ten moment przeznaczyć 4-5 k na cały zestaw - amplituner, 2x kolumny + sub - mogą być używane.  Głównym problem w doborze jak dla mnie jest znalezienie czegoś co by pasowało mojej partnerce - trzeba pójść na konsensus (ona chce, żeby nie szpeciło to naszego salonu :)) Gdzieś jej się wyświetliły te kolumny "realistic optimus 18".

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-realistic-optimus-18-hi-fi-vintage-CID99-IDKaQdS.html#81805c48b5

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć jakiejkolwiek opinii na ich temat. Czy jesteście mi w stanie w tym temacie pomóc? Macie coś podobnego może do zaproponowania, żeby zarówno dobrze wyglądały (oczywiście kwestia gustu, ale może coś zasugerujecie) i dobrze grały? Kolumny fajnie jakby były w drewnie albo imitowały drewno i dobrze grały z filmami/serialami. To samo pytanie jeżeli chodzi o subwoofer.

Biorę pod uwagę zarówno kolumny podstawkowe jak i kolumnowe. Mysłąłem też nad kolumnami: Q ACOUSTICS QA 3050 w wersji orzecha amerykańskiego

Amplitunera na ten moment jeszcze nie mam, ale niestety muszę trochę szukać od "tyłu" strony, dlatego prosiłbym o jakieś propozycje.

SALON.PNG

realistic 2.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety nie znam tych kolumn więc ciężko jest je porównać do współczesnych konstrukcji. Jedno jest pewne, że można oczywiście znaleźć na prawdę ciekawe kolumny vintage takie jak Pioneer HPM100 czy JBL L19 i dać je do modyfikacji. 
Q Acoustic 3050i to bardzo dobre kolumny o dynamicznym brzmieniu ze świetną kontrolą basu oraz szczegółową górą. Sprawdzonym modelem są także Aurory 700 od Heco. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

To może daj partnerkę do klawiatury.

Będziemy piać bez pośredników. Załatwimy sprawę szybciej.

Piotr

Haha chyba bez niej sobie poradzimy :) Już ustalone, szukam czegoś w stylu Q ACOUSTICS QA 3050/Indiana Line Tesi 561/Magnat Alpha RS12, może macie coś podobnego do zaproponowania, może w tańszej cenie (moze być używane)?  Z tych trzech to chyba przychylam się bardziej ku Magnat Alpha RS12, patrząc na opinie o nich. Oczywiście jeszcze chciałbym się wybrać posłuchać ich na żywo, ale muszę sobie zawęzić krąg poszukiwań.

Zastanawiałem się też nad amplitunerem do nich X 3400 Denon, ale może też uda się znaleźć coś równie ciekawego a tańszego na rynku używanym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lubczyk napisał:

szukam czegoś w stylu Q ACOUSTICS QA 3050/Indiana Line Tesi 561/Magnat Alpha RS12, może macie coś podobnego do zaproponowania, może w tańszej cenie (moze być używane)?  Z tych trzech to chyba przychylam się bardziej ku Magnat Alpha RS12

QAcustic 3050  i Tesi 561 to kolumny podłogowe.

RS12 to sub.

Kupujesz i jedno i drugie a nie bardziej :P

20 godzin temu, Lubczyk napisał:

może macie coś podobnego do zaproponowania, może w tańszej cenie (moze być używane)?

To tylko uzywane właśnie QAcustic, Tannoy albo Klipsch

20 godzin temu, Lubczyk napisał:

astanawiałem się też nad amplitunerem do nich X 3400 Denon, ale może też uda się znaleźć coś równie ciekawego a tańszego na rynku używanym?

3400 jest na rynku używanym już tylko dostępny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...