Skocz do zawartości

DAC z XLR bez MQA


Prawie Audiofil

Recommended Posts

Witam,

rozglądam się za osobnym DAC-iem do Maliny PI4, który będzie połączony po XLR do Xindaka XA-6950 NE.

Od kilku dni słucham  muzyki z Qobuz, więc Tidal MQA już mnie nie interesuje. To niesamowite,jak słyszalna jest to dla mnie różnica i to tylko póki co na słuchawkach Sony wf-1000xm3.

Jeśli chodzi o budzet to określiłem sobie kwotę do 2500 zł, bo już zacząłem poczytywać o Denafrips ARES II ,a to pułap 4 tys zł.

Przewertowałem fora i wychodzą mi same "oryginalne" Chińczyki - Topping, AudioGD, Gustard,SMSL itp co w zasadzie mi w niczym nie przeszkadza.

Może być nawet marka Noname byle spełniała moje założenia dzwięku.

A jaki ten dzwięk ? Maksymalnie muzykalny, gęsty, wypełniony, przestrzenny. Wiem ,że to cechy innej półki cenowej ale kto nie pyta ,nie dowie się.

Być może w jakimś Singapurze czy innej Malezji składają już dla mnie sprzęt ,a ja jeszcze nic o tym nie wiem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomasz S. napisał:

Masz już bardzo gęsty dzwiękowo system Xindak + Buchardt S300 mkII.

Przykładowy dac z XLR bez MQA to np S.M.S.L SU-9n

Zgadza się, tez tak o tym myślałem. Byc moze chcę az za duzo cukru w cukrze. Popatrzę na tego SMSL. Mam dobre skojarzenia z tą marką, bo mialem pol roku wzmacniacz SMSL A8. 

2 minuty temu, mkk napisał:

A dlaczego DAC bez MQA ? Jak nie dostanie sygnału MQA to go nie zdekoduje przecież. 

A jak ma być gęsto , to może jakaś używka Audio Gd R2R. 

To tez moze byc dobry trop, o ile miesci się w budżecie. Popatrzę na oferty. Oczywiscie obecnosc dekodowania MQA nie przeszkadza. 

Jednak widzę, ze Audio Gd R2R  nie ma wyjscia xlr , na ktorym mi zależy. Chcialbym wykorzystać potencjał tego polaczenia skoro jest juz w Xindaku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak widzę, ze Audio Gd R2R  nie ma wyjscia xlr , na ktorym mi zależy. Chcialbym wykorzystać potencjał tego polaczenia skoro jest juz w Xindaku.

23 minuty temu, mkk napisał:

Bardziej chodziło mi o technologię r2r a nie model o nazwie r2r :) Czyli R1, R-28

Na upartego też masz kable rca/xcr czy przejściówki

Rzucilem okiem na szybko na nizszy model . Wiem wiem , ze r2r to rozwiazanie technologiczne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za podpowiedzi,w grudniu zadecyduję

wstępnie wytypowałem sobie  :

S.M.S.L SU-9n- ma to czego chcę i  nie ma tego czego nie chcę

Gustard A18 - j.w

porównań jeden do jednego nie będę robił , więc zdam się na opinie i swojego prawie audiofilskiego nosa

bo potem to dopiero robi się gęsto :)(marcinmarcin) ale i goręcej od kwot

na moje entry level powinno być zawystarczająco ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Rzeczywiście sam DAC po jasniejszej stronie mogłby być lepszym dopełnieniem systemu.

Jak każdemu chodzi mi po prostu o maksymalnie dobry dzwięk z tym wzmacniaczem i tymi kolumnami za rozsądne pieniądze.

Z mojego: "maksymalnie muzykalny, gęsty, wypełniony, przestrzenny" -wywalamy zagęszczenie ;) a podkreślmy stereofonia i przestrzeń.

Jestem jeszcze do grudnia na obczyżnie, więc póki co doczytuję , porównuję opinie, szukam podpowiedzi i dokonuję wstępnej selekcji.

Wychodzi mi tu jasno ,że moje typy  marek : Topping, AudioGD, Gustard czy SMSL były trafne.

Prawdopodobnie pójdę w tym kierunku, próbując jednak może wypożyczać z salonów audio w/w DACi.

Mam też wciąż w głowie mój pierwszy zamysł - przebudowa Maliny, czyli  na  przykład nakładka Allo Katana DAC .

Problem jest tylko taki,że nie jest przystosowana do PI4 a do PI w wersji 3B+ / 3B / 2B.

Więc w tym przypadku musiałbym sprzedać swój malinowy zestaw i zakupić nowy.

No i zrezygnować z opcji XLR na rzecz RCA.

Chyba ,że jest jeszcze inna opcja rozsądnego upgrade Maliny?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, engajner napisał:

Tu jest czym kręcić. Ustawień multum. Polecam tego daca.

i tego bym się obawiał. znając swoje upodobania sprzed lat, to zamiast słuchać muzyki kręciłbym equalizerem. Wolę być słuchaczem niż "realizatorem" nagrań.

Poza tym z tego co widzę mamy już poziom + 4.000 zł

Ale dzięki za podpowiedz. Może trafi się używka ? kto wie, może wtedy miałbym inny punkt odniesienia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...