Skocz do zawartości

DAC z XLR bez MQA


Prawie Audiofil

Recommended Posts

Eeeee no Dedal, prosilem o podpowiedzi i takie otrzymalem. Czy wezmę wszystkie pod uwagę i czy sprawdzi się na koniec ten kupiony, to juz tylko ja będę wiedział.

Jest forum, są jego uczestnicy, kazdy ze swoją wiedzą , doswiadczeniem, a nawet niechby tylko zaslyszeniem ze gdzies ktos kiedys mial czy pytal podobnie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Prawie Audiofil napisał:

Moj watek redakcja moglaby polaczyc z:

DAC – przetworniki dla zaawansowanych, w cenie powyżej 2 tysięcy zł 

bo widzę, ze mogloby byc to w jednym miejscu. 

 

nie bo Ty masz określone założenia XLR.

A tam piszemy o DACach za 6K świetnie brzmiących które tego nie mają.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2021 o 09:23, Prawie Audiofil napisał:

Dzięki za sugestie. Rzeczywiście sam DAC po jasniejszej stronie mogłby być lepszym dopełnieniem systemu.

Jak każdemu chodzi mi po prostu o maksymalnie dobry dzwięk z tym wzmacniaczem i tymi kolumnami za rozsądne pieniądze.

Z mojego: "maksymalnie muzykalny, gęsty, wypełniony, przestrzenny" -wywalamy zagęszczenie ;) a podkreślmy stereofonia i przestrzeń.

Jestem jeszcze do grudnia na obczyżnie, więc póki co doczytuję , porównuję opinie, szukam podpowiedzi i dokonuję wstępnej selekcji.

Wychodzi mi tu jasno ,że moje typy  marek : Topping, AudioGD, Gustard czy SMSL były trafne.

Prawdopodobnie pójdę w tym kierunku, próbując jednak może wypożyczać z salonów audio w/w DACi.

Mam też wciąż w głowie mój pierwszy zamysł - przebudowa Maliny, czyli  na  przykład nakładka Allo Katana DAC .

Problem jest tylko taki,że nie jest przystosowana do PI4 a do PI w wersji 3B+ / 3B / 2B.

Więc w tym przypadku musiałbym sprzedać swój malinowy zestaw i zakupić nowy.

No i zrezygnować z opcji XLR na rzecz RCA.

Chyba ,że jest jeszcze inna opcja rozsądnego upgrade Maliny?

 

Zdecydowałem ,że Malina zostaje jako sam transport , zatem na miejsce  DACa Allo Boss v.1.2, kupiłem już nakładkę Digi One 1.2.

Wzmacniam poziom samego transportu. Do tego kupię zasilanie liniowe od Tomanka lub Muzgaudio.

Sprawa samego DACa jeszcze otwarta.

Może zwiększę budzet do ok 3-4 tys. ale musiałbym to należycie sobie uzasadnić.

Czemu te DACi mają w większości sporo innych funkcji? Nie chcę wzmacniacza słuchawkowego, przedwzmacniacza,, jakiś trybów wyboru dzwięku czy wspomnianego już MQA.  Producenci pakują takie swoiste all in one. Mi wystarczyłby taki minimalistyczny ,gdzie wszystkie środki poszły na poziom samego dzwięku ,a nie fajerwerki.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mkk napisał:

Ech , w gorącej wodzie kąpany jesteś :D 

Ja bym najpierw kupił DACa , następnie połączył gołą malinkę po USB . I potem wypożyczył digione ale w wersji Signature 

wszystko przede mną, mogę się pobawić przekładając i porównując ,również i z gołej malinki. Święta niebawem ,będzie dużo więcej czasu na to ;)

DigiOne kupiłem od kolegi z forum, więc w razie czego w tej cenie strat nie przewiduję , a doświadczenie bezcenne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...