Skocz do zawartości

Podłączenie amplitunera do wzmacniacza.


Darek 50

Recommended Posts

2 godziny temu, Darek 50 napisał:

nie wiem z które wejścia we wzmacniaczu wykorzystać dla tego połączenia?

wyjście z Marantza pre out front do obojętnie jakiego wejścia liniowego AVM. Ale nie widzę sensu takiego podłączenia. Może nie doczytałem ale AVM nie ma możliwości pracy jako końcówka mocy. Jak zepniesz te dwa sprzęty to masz podwójne pre , raz amp.kd , dwa wzmacniacz stereo. Po co chcesz to połączyć ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darek 50 napisał:

Te połączenie chcę wykorzystać do oglądania i słuchania koncertów z płyt DVD

Czegoś tu nie kumam. To DVD masz podłączone do czego ? Dźwięk koncertów z DVD to stereo czy wielokanałowy ?

Generalnie z tego co rozumiem chodzi Ci o rozdzielenie KD i stereo / popieram :) / ale zachowują wspólne kolumny frontowe dla oby systemów.

Aby to miało sens pozostaje Ci :

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

lub

https://www.conrad.pl/p/przelacznik-audio-cinch-speaka-professional-sp-5741548-4-porty-1435387

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

Tomek, a ten przełączki jest pewny? Pytam tak przyszłościowo, gdyby na przykład zamarzyły mi się lampy☺, a wydawania 600 zł na Beresforda jednak bym chciał uniknąć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba3002 napisał:

Tomek, a ten przełączki jest pewny?

Seba miałem go podłączonego przez trzy lata między kinem a stereo i nic nie wybuchło. A teraz uważaj ! Jak stoisz to usiądź , bo wiadomość może Cię zwalić z nóg. Mogę Ci podarować , wysłać taki switch i to całkiem gratis !!! Będziesz miał tak na przyszłość . :) Co Ty na to ?

Kurna , chyba nie powinienem robić interesów przed poranną kawą ..... :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik jest pewny.

Ale możesz spróbować spiąć Marantza z AVM. Może też to kwestia , nie do końca zadowolenie z jakości grania samego Marantza?

Takie połączenie kosztuje Cie tylko kable RCA. Tylko w takim przypadku trzeba sterować głośnością na obu urządzeniach.

No i w 2021roku jednak polecam inne źródło niż DVD

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Seba miałem go podłączonego przez trzy lata między kinem a stereo i nic nie wybuchło. A teraz uważaj ! Jak stoisz to usiądź , bo wiadomość może Cię zwalić z nóg. Mogę Ci podarować , wysłać taki switch i to całkiem gratis !!! Będziesz miał tak na przyszłość . :) Co Ty na to ?

Nie wiem co powiedzieć🙂. Bardzo chętnie. Zdaje się że za alkoholem nie przepadasz, ale na nstepne spotkanie z wdzięczności przywiozę Ci przepyszną, śliwkową naleweczkę, robioną własnoręcznie przez mojego tatusia🙂.  

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, seba3002 napisał:

Bardzo chętnie.

No to fajnie , prześlij mi adres do wysyłki na PW. 

Mam dwa takie switche , jeden po mojej modyfikacji / zdjęcie / wymieniłem gniazda na duuużo lepsze niż blaszki w oryginale, oraz okablowanie w środku. Drugi to dwupozycyjny oryginalny , bez modyfikacji / nie mogłem go na szybko znaleźć , jak przyjdę z roboty poszukam/ . Ja polecam ten po lekkim DIY , ale decyzja należy do Ciebie.

IMG_2731.JPG

IMG_2732.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Markcox napisał:

Kurde, może i ja też jestem przed poranną kawą, ale jak to to miałoby rozwiązać kwestię konieczności przepinania kabli głośnikowych przy dwóch systemach?

Pokazuje i objaśniam :)

Ten switch przełącza między np.

Amp. KD - pre out do wejścia switcha RCA

Pre stereo - wyjście liniowe RCA do wejścia switcha RCA

Wyjście RCA switcha do końcówki mocy.

Czyli jedna para kolumn obsługuje zarówno fronty w KD jak i system stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...