Skocz do zawartości

Karol: kolumny podstawkowe do 4 tysięcy zł


Karol321

Recommended Posts

Witam,

posiadam Polk audio s20 połączone z Marantz 6005, jako źródło Chromecast audio połączony optykiem ze wzmacniaczem, kolumny na standach. Slucham Tidal Hifi. Jestem zadowolony z zestawu. Podoba mi się dynamika, bas i góra ale: chciałbym poprawić wokal, jest przyklejony do kolumn, i za mało wyraźny (przybrudzony?). Czego powinienem odsłuchać, żeby wyprowadzić wokal (średnie) odrobine do przodu, poprawić przestrzeń, gdyby były o klasę wyżej i bas i wysokie też super. Budżet, nie jest sciśle określony, ale załóżmy 4000 na kolumny podstawkowe. Wzmacniacz do wymiany w przyszłości, Chromecast też. Jeszcze jedno - koniecznie ma to dobrze grać cicho(blok).

dzięki z góry, pozdrawiam, k

Edytowano przez RoRo
Zmiana tytułu wątku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol321 napisał:

Witam,

posiadam Polk audio s20 połączone z Marantz 6005, jako źródło Chromecast audio połączony optykiem ze wzmacniaczem, kolumny na standach. Slucham Tidal Hifi. Jestem zadowolony z zestawu. Podoba mi się dynamika, bas i góra ale: chciałbym poprawić wokal, jest przyklejony do kolumn, i za mało wyraźny (przybrudzony?). Czego powinienem odsłuchać, żeby wyprowadzić wokal (średnie) odrobine do przodu, poprawić przestrzeń, gdyby były o klasę wyżej i bas i wysokie też super. Budżet, nie jest sciśle określony, ale załóżmy 4000 na kolumny podstawkowe. Wzmacniacz do wymiany w przyszłości, Chromecast też. Jeszcze jedno - koniecznie ma to dobrze grać cicho(blok).

dzięki z góry, pozdrawiam, k

Witaj,

Do posiadanego przez Ciebie wzmacniacza, głośniki podstawkowe do 4000 zł to jest maksimum. Później, skraca się nam potencjał wzmacniacza. 

Jeśli chciałbyś popracować na środkiem pasma, to posłuchaj z naszej oferty uroczych i małych B&W 707S2

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-707-s2-czarny-polysk.html?gclid=EAIaIQobChMImerIgruv9AIVCGgYCh2V0w3VEAQYASABEgK5pvD_BwE. Następca legendarnych CM1 :)

Lecz ważną informacją jest to, aby metraż Twojego pokoju nie był większy jak 20 m2.  Zapraszamy Cię na prezentację!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy w pierwszej kolejności nie powinieneś wymienić wzmacniacza jednak ale decyzja należy do Ciebie.

Biorąc pod uwagę w takim razie że Marantz będzie w następnej kolejności do wymiany to szukaj po prostu kolumn które cie zadowolą.

Moim zdaniem ładne przestrzenne granie prezentują Heco Revolution 3, albo Dali Opticon 2, Monitor audio Silver 100

Ewentualnie ciemniejsze granie KEF seria R3 czy ELAC Carina.

skąd jesteś? Możesz podjechać do nas na odsluch?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Karol321 napisał:

posiadam Polk audio s20 Jeszcze jedno - koniecznie ma to dobrze grać cicho(blok).

Do takiego słuchania bardzo dobrze nadają się kolumny które masz, tzn. grające dołem i górą. Jeżeli chcesz ładniejszy wokal to kosztem tego na czym Ci też zależy, także kompromisy nieuniknione przy wyborze innych kolumn.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Karol321 napisał:

 Jeszcze jedno - koniecznie ma to dobrze grać cicho(blok).

Z tym dobrym graniem przy cichym słuchaniu to nie jest łatwo...

Uzupełniłem tytuł wątku - początkowy "Karol" mało co mówił innym użytkownikom Forum.
Jeżeli masz propozycję innego tytułu - to napisz i ponownie zmienię.

Kolejna sprawa - może warto zastanowić się nad zmianą wzmacniacza (biorąc swoje kolumny do sprawdzenia lub wypożyczyć wzmacniacz przed zakupem) albo dozbierać trochę i kupić od razu wzmacniacz + kolumny? Mówili  już o tym Koledzy...
Tak czy siak - trochę odsłuchów przed Tobą...

Poza tym - jaką masz powierzchnię pokoju i czy kolumny nowe, czy również używane (zresztą dotyczy to też zmiany wzmacniacza)?

Zaś co do zwiększenia przestrzenności grania Twoich kolumn - czy sprawdzałeś jak zagrają w innych ustawieniach i jak masz je teraz rozstawione (jak daleko od ścian, czy pokój jest jakoś zaadaptowany akustycznie)?

Pozdrawiam
PS. Witam nowego użytkownika naszego Forum 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo changed the title to Karol: kolumny podstawkowe do 4 tysięcy zł

@RoRo dziękuję, miałem pytać, czy można zmienić. S20, wg mnie, po cichu grają dobrze. Gdyby jeszcze ten wokal trochę odkryć ( jak dla mnie za mało wyraźnie i przy cichym i przy głośnym słuchaniu)

@lysyrafal słuszna uwaga.

@S4Homedzięki za propozycję kolumn, jestem z Warszawy, trochę daleko.. Chociaż chętnie posłuchałbym wszystkiego w jednym miejscu.. Pewnie skończy się tak, że wzmacniacz zmienię od razu, żeby nie tracić czasu na kolejne odsłuchy ;)

@Top Hi-Fi & Video Design dzięki, skorzystam. A jak Elac ub52? Zagraniczni recenzenci na Youtube się rozpływają, że best buy etc.
 
Napewno spróbuje Polk r200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia pokoju to jakieś 20m kwadratowych,  kolumny stoją na dłuższej, ok 5metrowej ścianie,  w odległości ok 2.5m od siebie. Pokój nie jest zaadaptowany, ale nie ma pogłosu, jest sporo regałów firany itp. Przestrzeń podejrzewam, że jest ok jak na koszt kolumn. Preferuję nowe, bo i tak muszę odsłuchac w salonach audio, więc jak już będę zawracać gitarę..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzesiek202 napisał:

Hej, a może takie? Choć akurat wokale, to może nie ich najmocniejsza strona, ale w budżecie się mieścisz, kolumny prawie nowe i od stałego bywalca forum a różnica w jakości dźwięku powinna być naprawdę duża.

Niestety już sprzedane. Zainteresowanie było nawet spore, poszły o 200 zł. niżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam ponownie, 

odsłuchiwałem: dynaudio emit 20, pylon studio monitor, polk r200, focal 906 (na moim wzmacniaczu) i b&w serii 7, elac ub52 i elac dbr (wszystkie podstawkowe) na nad c700. Skończyłem z elac ub52. Pylony grały zbyt „słodko”, bardzo dobra przestrzeń, ale barwa mi nie odpowiadała, dynaudio ok, polki bardzo dobrze, sporo lepiej od moich s20, wszystko na miejscu, nie było do czego się przyczepić, focal dobrze, szczegółowo, ale nie męcząco, b&w za ostro. Elaci podobają mi się z uwagi na przestrzeń i dobrą reprodukcje wokali, ale brakuje mi masy w džwięku. Warto dodać, ze bardzo długo się wygrzewają ( albo ucho przyzwyczaja;)). Chyba muszę zmienić wzmacniacz, mam wrażenie że obecny może być zbyt słaby. Ktoś poleca coś konktretnego do nich? Wokale są super, potrzebuję więcej dynamiki.

11 minut temu, Karol321 napisał:

Witam ponownie, 

odsłuchiwałem: dynaudio emit 20, pylon studio monitor, polk r200, focal 906 (na moim wzmacniaczu) i b&w serii 7, elac ub52 i elac dbr (wszystkie podstawkowe) na nad c700. Skończyłem z elac ub52. Pylony grały zbyt „słodko”, bardzo dobra przestrzeń, ale barwa mi nie odpowiadała, dynaudio ok, polki bardzo dobrze, sporo lepiej od moich s20, wszystko na miejscu, nie było do czego się przyczepić, focal dobrze, szczegółowo, ale nie męcząco, b&w za ostro. Elaci podobają mi się z uwagi na przestrzeń i dobrą reprodukcje wokali, ale brakuje mi masy w džwięku. Warto dodać, ze bardzo długo się wygrzewają ( albo ucho przyzwyczaja;)). Chyba muszę zmienić wzmacniacz, mam wrażenie że obecny może być zbyt słaby. Ktoś poleca coś konktretnego do nich? Wokale są super, potrzebuję więcej dynamiki.

Może być też tak, że waskim gardłem jest chromecast, podłączony optykiem do marantza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2022 o 13:22, Karol321 napisał:

Chyba muszę zmienić wzmacniacz, mam wrażenie że obecny może być zbyt słaby. Ktoś poleca coś konktretnego do nich? Wokale są super, potrzebuję więcej dynamiki.

Dynamiki doda na pewno wzmacniacz z Exposura np. 2010, tylko byś musiał poszukać używanego, aby zmieścić się w kwocie 5k zł z DACiem. Jak ma być nowy sprzęt to polecam sprawdzić Cambridge Audio CXA61.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...