Skocz do zawartości

Rozczarowanie dźwiękiem


wilson

Recommended Posts

46 minut temu, 1Ender napisał:

Należy rozgraniczyć system za 5k nowy, a używany. Nowy nie da Ci takich wrażeń odsłuchowych jak używany za tę samą kwotę. Za 3,5k - 4k można kupić kolumny używane, które w latach produkcji kosztowały 14-15k. W zależności od czasu w którym były produkowane, można przyjąć, że dziś wydalibyśmy za produkt tej klasy 20-30k. Ten poziom jakościowy nie jest do osiągnięcia kupując nowy z gwarancją.

Pozdrawiam

Tak, to prawda, ostatnio zacząłem przeglądać jakieś ogłoszenia w tym celu i widzę ogromną różnicę w cenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dobre kolumny które nie są po serwisach, mają dobry stan i w czasie swojej produkcji kosztowały 15K nie da się teraz 4K. Takie jest moje zdanie.

Ceny sprzetu używanego także poszły teraz mocno do góry.

To prawda że różnica w cenie jest olbrzymia. Dotyka to tak samo audio jak i samochody, telefony czy laptopy.

Są urządzenia oraz ludzie którzy po prostu chcą nowe. I tacy którzy akceptują używany.

Ale ceny tych drugich tak samo mocno teraz idą w górę. No chyba że produkt nie jest już na oryginalnych podzespołach co się zdarza.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako że zacząłem temat, to go dokończę.

U zagranicznego kolegi posłuchałem kolumn zupełnie inaczej brzmiących niż te, których słuchałem wcześniej: Dynavoice DM-6. Bardzo mi się spodobało ich brzmienie, szczegółowość, scena. I postanowiłem je kupić, tyle że u niego grały z jakimś skandynawskim wzmacniaczem vintage, a ja chciałbym kupić coś nowego, niedużego. 

Może ktoś mi coś poleci do nich, jeśli je zna: Nad 316? Cambridge axa35, argon sa1 (czyli Nad), Topping MX3? Najchętniej kupiłbym Audiolaba 6000A, bo mi się bardzo podoba jego wygląd, ale myślę, żeby zacząć od czegoś tańszego o połowę i kiedyś może zmienić, jak mi przestanie wystarczać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech tam w rozczarowaniu dźwiękiem ;)

 Mam sprzęt od dwu lat ten sam.

Odsłuch ten sam czyli pliki ( moje ripy CD ) z kompa po USB na DAC dalej po RCA do wzmaka i na kolumny.

Otoczenie w pokoju to samo.

I teraz:

- Słuchając tych samych kawałków* w/w warunkach, ale w różnych okresach czasu, słyszę je inaczej... Używam wtedy nastaw korektora w kompie aby wyciągnąć to moje "zwykłe słyszenie". Zmieniam na inne, też osłuchane wcześniej, i też bez korektora się nie obejdzie. Po mniej więcej tygodniu lub dwu, wracam do odsłuchu tych samych kawałków i znów zmiana nastaw EQ bo nie słyszę ich jak powinienem...

 Wygląda na to że pogoda/otoczenie/stres/radość wpływa na moją jakość słuchu...

 

 

* - kawałki znam na pamięć - ich brzmienie (tak mi się wydaje)

Edytowano przez gienas
dopisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2021 o 22:52, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

 

Jeśli masz niedaleko salon Tophifi, to zapraszam Cię w imieniu kolegów do wypożyczenia, to Ci znacząco pomoże w podjęciu właściwej decyzji.

 

Dnia 23.11.2021 o 23:14, wilson napisał:

 

Czyli Tophifi wypożycza też sprzęt? 

Dobrze wiedzieć.

Top HiFi nie wypożycza kolumn. Przerabiałem to niedawno. Wzmacniacze tak, ale kolumn nie.
A to, jakby nie było utrudnia poszukiwania sprzętu dla siebie.

Pozdrawiam
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to, to samo. Już to kiedyś tłumaczyliśmy.

Wypożyczenie uzgadniamy z klientem na dowolny czas. Wysyłamy sprzęt który jest szansą że jest wygrzany, chodź tu nie zawsze. I natychmiast oddajemy fundusze.

A najważniejsze, i to mowie Ci z doświadczenia. Jeśli jakiś sklep oficjalnie mówi że nie wypożycza a pozna Twoj zakup jako taką próbe sprawdzenia może robić problemy z zwrotem takiego sprzetu. Ja tak kiedyś miałem.

Dnia 26.11.2021 o 09:13, 1Ender napisał:

Ja takie kupiłem!

Pozdrawiam

Phonar Laser 250? Czy o których mówisz? Te kolumny nie kosztowały tyle.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, chudeusz09 napisał:

Zwykle "branża" traktuje zakup przez internet z przysługującą możliwością zwrotu  jako wypożyczenie właśnie. Czyli w teorii każdy zakup przez internet można potraktować jako wypożyczenie 😉

Nie takie wypożyczanie mam na myśli. To zwykła zabawa w kotka i myszkę.
Mówie o sytuacji kiedy wchodzę osobiście do salonu,  który na forach pisze że pożycza sprzęt. A po wejściu słyszę, że nie do końca. Tak nie powinno to wyglądać.
Nie wiem jak jest w S4Home, Q21, gdzie bywałem na odsuchach. W samych rozmowach wydają sie te salony bardzo otwarte. Top HiFi trochę przekłamuje, ponieważ jak wspomniałem wcześniej kolumn nie pozyczają. 

Pozdrawiam
Piotr
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chudeusz09 napisał:

Nie bardzo rozumiem o jakiej zabawie w kotka i myszkę piszesz 🤔. Kupujesz towar przez internet bez możliwości sprawdzenia, więc przysługuje Ci prawo do zwrotu. Część branży tu obecnej właśnie na takich zasadach sprzęt "wypożycza" i wcale z tym się nie kryje. 

 No może faktycznie źle to nazwałem.
 

40 minut temu, Marek Muszyński napisał:

A to ciekawe, bo mi wypożyczyli jednorazowo dwie pary, ale ja pojechałem ubrany w garnitur i krawat. Żartowałem z tym garniturem :)

🙂 No nie pomyślałem, aby się wystroić. 🙂

24 minuty temu, Fafniak napisał:

Podobno zależy to od konkretnego salonu

W Warszawie w sklepie przy Andersa - nie chcą wypożyczyć i to samo w alejach niepodległosci

W Częstochowie jest jeden i nie pożyczają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pietrek napisał:

Mówie o sytuacji kiedy wchodzę osobiście do salonu,  który na forach pisze że pożycza sprzęt. A po wejściu słyszę, że nie do końca. Tak nie powinno to wyglądać.
Nie wiem jak jest w S4Home, Q21, gdzie bywałem na odsuchach. W samych rozmowach wydają sie te salony bardzo otwarte. Top HiFi trochę przekłamuje, ponieważ jak wspomniałem wcześniej kolumn nie pozyczają. 

No niestety tak jest. Ja się z tym spotkałem wcześniej i jak mówiłem zostałem na to zpłany. Dlatego radzę uważać i dlatego jak otwieraliśmy salon to było to jedno z głównych zmian na rynku. Swobodne pożyczanie sprzetu.

Jeśli mamy to nie ma problem.

Kolumny także polecamy.

14 godzin temu, chudeusz09 napisał:

Część branży tu obecnej właśnie na takich zasadach sprzęt "wypożycza" i wcale z tym się nie kryje. 

My tak nie robimy. Może niektórzy tu obecni tak działają i to działa. Ale jak kupisz u tych którzy tego nie praktykują to uwierz że możesz usłyszeć jak ja lata temu.

"Udowodnię Panu że produkt był używany"

To wycinek z regulaminu:

"Jeżeli towar uległ natomiast uszkodzeniu, sprzedawca ma prawo żądania od konsumenta zapłaty odszkodowania za zmniejszenie wartości zakupionej rzeczy."

13 godzin temu, Adi777 napisał:

A nie powinien. 

Zgadzam się.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No niestety tak jest. Ja się z tym spotkałem wcześniej i jak mówiłem zostałem na to zpłany. Dlatego radzę uważać i dlatego jak otwieraliśmy salon to było to jedno z głównych zmian na rynku. Swobodne pożyczanie sprzetu.

Jeśli mamy to nie ma problem.

Kolumny także polecamy.

My tak nie robimy. Może niektórzy tu obecni tak działają i to działa. Ale jak kupisz u tych którzy tego nie praktykują to uwierz że możesz usłyszeć jak ja lata temu.

"Udowodnię Panu że produkt był używany"

To wycinek z regulaminu:

"Jeżeli towar uległ natomiast uszkodzeniu, sprzedawca ma prawo żądania od konsumenta zapłaty odszkodowania za zmniejszenie wartości zakupionej rzeczy."

Zgadzam się.

Piotr

Wystarczy kupowac ma allegro i mozesz zwracac ze smartem za darmo .  Kupujać bezposrednio w sklepie moze byc problem a jeszcze trzeba wysylac na wlasny koszt .  Akurat w przypadku audio opcja wypozyczenia powinna byc normalna , sam jako laik sie o tym przekonalem kupujac a36 ktore taki mi sklep przez telefon zachwalal .... a wyszla jedna wielka kupa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...