Skocz do zawartości

Pomoc w znalezieniu kina domowego 2.5 tys


rokefu

Recommended Posts

Witam, 

Rozglądam się za kinem domowym do nowo wybudowanego domu. Nie mam ogromnych wymagań, stąd budżet 2-2.5 tys zł. Interesuje mnie sprzęt używany z zaufanego źródła z możliwością wysyłki, ponieważ w okolicy raczej nic nie znajdę.

Pomieszczenie to salon (ok 30m2) połączony z kuchnią (ok 8m2). Ustawienie będzie zgodne z tym co na zdjęciu, Tv niecałe 3 metry od kanapy. 

Jeżeli chodzi o użytkowanie, to zakładam:

50% filmy, bajki, mecze

30% PlayStation

20% muzyka

Odnośnie samego sprzętu, fajnie jakby miał co najmniej 2 porty HDMI (tv i konsola) oraz opcjonalnie bluetooth, jednak bez niego przeżyję dzięki YouTube w konsoli. Zdecydowanie bardziej zależy mi na jakości niż mocy, bo z 2 małych dzieci i tak nie będę miał wiele możliwości do testowania mocy sprzętu. Raczej celował bym w lepszy ampli i ewentualną możliwość wymiany głośników po jakimś czasie.

 

Jestem zupełnym laikiem w tym temacie. Nie mam też zapędów audiofilskich. Chciałbym po prostu fajną jakość dźwięku w moim budżecie.

NG20211124-102430.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer możemy na razie pominąć. 

Patrzyłem na ampli Yamaha htr 2071, który można dostać używany poniżej 1000 na allegro\olx. Problemem tylko jest wysyłka. Zestaw zadawalajacych używanych kolumn może też udałoby się znaleźć do 1000. Ewentualnie jakieś inne ampli w stylu Onkyo, czy Denon. Szczerze to się zupełnie na tym nie znam i nie wiem co taki amplituner powinien posiadać, aby być wart swojej ceny. Jednocześnie nie mam pojęcia za co się płaci, co niekoniecznie jest niezbędne w tych sprzętach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę zestaw np. https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/htr-2071-nova.html?color=1709&gclid=CjwKCAiA4veMBhAMEiwAU4XRr95bHv25RSAWhkQhbzoq2v41Q8ei0Wue_k_uf5FH2Ysamhyp6nXCBxoCjGIQAvD_BwE będzie aż tak tragiczny?

 

Do tej pory leciałem na głośnikach tv, a do muzyki używałem JBL. Myślę że nawet soundbar za 1000 zł byłby skokiem w lepsze.

 

Btw. Kiedyś pytałem o soundbara do 2 tys zł, to każdy mi pisał, że za tyle to tylko kino ma sens. Teraz pytam o kino za 2 tys zł, to słyszę że nic mi to nie da. Jak to w końcu jest? Nie jestem audiofilem. Zależy mi na uzyskaniu możliwie najlepszego dźwięku w moim budżecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (3 lata temu) amplituner można było kupić nowy grubo poniżej 2000zł, a za 3000zł już całe kino się dało. Teraz najtańszy amplituner 3000zł, w zestawie z kolumnami to trzeba wyłożyć co najmniej 5000zł (system 5.1).

Rynek wtórny tez oszalał, ludzie sprzedają używane kilkuletnie amplitunery za wyższą cenę niż za którą je kupili ze względu na ograniczoną podaż nowego sprzętu.

Co poradzić...

Amplituner to może taki Amplituner Denon AVR-X4200W, albo tańszy Denon AVR-X3200W

Kolumny.... Takie Dali, JBL w komplecie z subem, Audio PRO Avanto

Sub to Magnat w budżetowym segmencie ma bdb stosunek ceny do jakości np. Magnat Monitor Supreme Sub 302A

Przewertuj serwis OLX, w Twoim budżecie nawet nie patrz na nowe nawet jeśli Ci się zdaje że będą ok.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rokefu napisał:

Biorąc pod uwagę że teraz ceny sprzetu zaczynaja się znacznie wyżej to tak.

To jest taki zamiast kina plastikowego.

23 godziny temu, rokefu napisał:

Teraz pytam o kino za 2 tys zł, to słyszę że nic mi to nie da. Jak to w końcu jest?

Bo teraz jest teraz. Ceny sprzetu audio wzrosły więcej niż inflacja.

2K na kino to o prostu zdecydowanie za mało. Teraz sam amplituner ktory ma sens kosztuje 3K

22 godziny temu, Butler napisał:

Rynek wtórny tez oszalał, ludzie sprzedają używane kilkuletnie amplitunery za wyższą cenę niż za którą je kupili ze względu na ograniczoną podaż nowego sprzętu.

Dokładnie tak!

11 godzin temu, rokefu napisał:

@Butler

@S4Home

Dobrze więc zadam pytanie inaczej - ile minimum muszę wydać aby być zadowolonym i czym taki sprzęt będzie się różnił od tego za 2 tys zł w perspektywie osoby, która przesiada się z głośników telewizyjnych i nie zamierza korzystać pewnie nawet z 30% mocy tego sprzętu?

Nie chodzi o moc, tylko jakość. W korku jedziesz tak samo szybko maluchem co powiedzmy nie wiem Corrolla. A jednak komfort jazdy jest inny?

Teraz to masz tak 3K amplituner. + 1,5-3K kolumny + 1K subwoofer. To takie minimum z którego nie ma wstydu. Czyli 4,5-5 musisz szykować.

Różni się znacznie.

Mając 2K po prostu bym dozbierał a nie kupował byle czego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Podłączę się pod temat, żeby nie tworzyć nowego wątku, ponieważ mam podobny problem, tylko budżet odrobinę większy, bo 4-4,5 tyś.
Mianowicie, podobnie jak autor wątku, planuję zakupić kino domowe do mieszkania, do salonu, pod TV Samsunga QE55Q60RAT.
Moje preferencje to głównie filmy i seriale, muzyki słucham nie wiele. Do tej pory korzystałem wyłącznie z głośników tv, więc każda zmiana będzie na lepsze.
Poczytałem trochę forum, które uświadomiło mnie, że kompletnie nie mam wiedzy w temacie.
Przeglądając aukcje internetowe znalazłem z polecanych tutaj zestawów kolumn takie jak PolkT50T15T30 za 2500zł, Heco Victa Prime 702/202/102 za 2000 zł, czy Taga Harmony TAV-606v3 w podobnej cenie. 
Największy problem jest z amplitunerem, jedyny z tańszych dostępnych, jakie udało mi się znaleźć to Yamaha HTR-2071.
Czy faktycznie będzie on taki zły pod jakiś z powyższych zestawów do kina?
Budżet słaby, więc wymaganie też nie wysokie, chętnie zapoznam się z opinią, czy w ogóle w tej kategorii cenowej warto wydawać pieniądze? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ci powiedzą że ta półka cenowa jest kiepska i mają racje ,ale ja zaczynałem kiedyś  20 lat temu od kina małego z małymi głośnikami po dziesięciu latach weszło full hd blu ray ,to zmieniłem na Sony tez z małymi głośnikami rok temu znowu zmieniłem na ampli yamahy rx v 485 5.1 plus Wilsona movix 5.0 i zamieniłem lustrzankę starszą na suba klipsch i myślałem ze jest oki wydałem 3 tysie to był nowy sprzet .A teraz zacząłem się rozglądać za nowymi głośnikami z rynku wtórnego i będę swoje zmieniał -ps(żona mnie chyba zatrzaśnie)pewnie z czasem tez pójdę w atmosa wiec ampli i tak zmienię.Wszystko zależy od finansów nie wiem jakie masz oczekiwania ale 2000 to ci nie starczy na ampli 4K plus glosniki ale tak kolo 3000 może byś dał rade coś wyrwać .Oczywiście jeśli zestaw za 3000 będzie spełniał twoje oczekiwania >mi wystarcza ,ale ja często musze coś zmieniać jak trochę odłożę kasy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy się wypowiedzieli, za opinię.

Na chwilę obecną dysponuję 4 tyś, jednak zrobię tak, jak polecił S4Home i dozbieram do tych 7 tyś., żeby uzyskać satysfakcję z wydanych pieniędzy.

Mam nadzieję, że w tym czasie ceny i dostępność sprzętu na rynku wrócą do normy i się ustabilizują....

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...