Skocz do zawartości

AMPITUNER R-N602 jakie kolumny aby uzyskać więcej basu.


Zbyszek O

Recommended Posts

Witam mam pytanie zakupiłem amplituner YAMAHA R-N602 i do tego kolumny Magnat Signature 503. W sklepie na odsłuchu brzmiało dużo lepiej jeśli chodzi o bas , soprany ok.

Mam mały pokój 4x3 m. Kolumny stoją dwa metry  do mnie a za plecami mam rozsuwaną szafę,  z tyłu tez przerwa dwa metry stoi łózko  Jakie kolumny  mogły by być aby podnieść bas w fajnym odczuciu. Czytałem że Pylon Audio Pearl 27 lub nasze Melodika BL40 MK3. Proszę o poradę mogę dokupić inne kolumny w wartościach cenowych jak wyżej wymienione. Proszę o info

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbyszek O napisał:

Witam mam pytanie zakupiłem amplituner YAMAHA R-N602 i do tego kolumny Magnat Signature 503. W sklepie na odsłuchu brzmiało dużo lepiej jeśli chodzi o bas , soprany ok.

Mam mały pokój 4x3 m. Kolumny stoją dwa metry  do mnie a za plecami mam rozsuwaną szafę,  z tyłu tez przerwa dwa metry stoi łózko  Jakie kolumny  mogły by być aby podnieść bas w fajnym odczuciu. Czytałem że Pylon Audio Pearl 27 lub nasze Melodika BL40 MK3. Proszę o poradę mogę dokupić inne kolumny w wartościach cenowych jak wyżej wymienione. Proszę o info

Generalnie z Yamaha rn602 nie masz co liczyć na spektakularne doły 😉 możesz spróbować odsłuchać heco aurora albo polki rtia7 tudzież klipsche ale ja przechodziłem ten temat i ostatecznie zmieniłem ampli.

Pozostaje jeszcze akustyka w pokoju vs miejsce odsłuchu przed zakupem. Zrób zdjęcie będzie łatwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbyszek O napisał:

Czytałem że Pylon Audio Pearl 27 lub nasze Melodika BL40 MK3. Proszę o poradę mogę dokupić inne kolumny w wartościach cenowych jak wyżej wymienione. Proszę o info

Do Twojego małego pomieszczenia, to Pearl 25 bardziej. I co do Pylona, to zgodzę się, że jest 'nasz', ale kolumny Melodiki nic z naszą produkcją wspólnego nie mają, są produkowane w Chinach :) Jesteś pewny, że chcesz zmienić podstawkowe na podłogowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, markosz napisał:

 

Dlaczego z RN602 nie uzyskamy fajnego dołu? Czy RN803 ma ten sam problem?

W mojej opinii 803d gra w o wiele bardziej zbliżony sposób do wzmaka. Tu bas po odpowiednim doborze kolumn potrafi przyzwoicie zagrać. A po kalibracji to całkiem przyjemnie dla ucha potrafi zagrać. Byłem bliski zakupu 803d ale bardziej przekonał mnie muzykalnościa i ciepłem hybrydy Magnat. Jednak funkcjonalność yamahy do spora zaleta jeżeli ktoś oczekuje sieciówki.

Jest na forum wielu użytkowników 803d, którzy zapewne po dłuższych odsłucha więcej mogą opowiedzieć o tym ampli. Każdy też ma jakieś swoje upodobania odsłuchowe oraz gusta muzyczne. Dlatego warto usłyszeć różnicę pomiędzy 602 a 803 na własne uszy. 

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, no_i_fajnie napisał:

Do Twojego małego pomieszczenia, to Pearl 25 bardziej. I co do Pylona, to zgodzę się, że jest 'nasz', ale kolumny Melodiki nic z naszą produkcją wspólnego nie mają, są produkowane w Chinach :) Jesteś pewny, że chcesz zmienić podstawkowe na podłogowe?

Generalnie wolał bym podstawkowe tylko nie wiem czy w kwesti  basu dadzą rade a te moje magnaty to dobry wybór? Myślałem o tym ampli 803 ale w sklepie nie przekonali mnie że jest istotnie lepszy od 602, boja myślałem że jest lepszy słyszałem ze zbliż

 

3 godziny temu, no_i_fajnie napisał:

Do Twojego małego pomieszczenia, to Pearl 25 bardziej. I co do Pylona, to zgodzę się, że jest 'nasz', ale kolumny Melodiki nic z naszą produkcją wspólnego nie mają, są produkowane w Chinach :) Jesteś pewny, że chcesz zmienić podstawkowe na podłogowe?

ony do wzmaka s 701 a szukałem tego wzmacniacza ale nie szło dostać nowego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zbyszek O napisał:

Generalnie wolał bym podstawkowe tylko nie wiem czy w kwesti  basu dadzą rade a te moje magnaty

Mysle, ze podstawkowe to dobry wybor na 12m2 - Twoje magnaty nie sa zle, chociaz znajdziesz na pewno kolumny z lepszym basem, np KEF Q350 z nowych, teraz duzo promocji, Polk S20e tez sporo basu, a cena przyjazna. Moze tez jakims rozwiazaniem byloby dorzucic nieduzy subwoofer, cos w stylu Magnata RS8, ktory uzupelni Ci te braki. Moze masz mozliwosc od kogos pozyczyc i podpiac na probe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Matt Daemon napisał:

Generalnie z Yamaha rn602 nie masz co liczyć na spektakularne doły 😉 możesz spróbować odsłuchać heco aurora albo polki rtia7 tudzież klipsche ale ja przechodziłem ten temat i ostatecznie zmieniłem ampli.

Pozostaje jeszcze akustyka w pokoju vs miejsce odsłuchu przed zakupem. Zrób zdjęcie będzie łatwiej.

Dzięki myślę że wymiana na jakiś wzmacniacz była by najlepsza , tylko jaki chciałem wcześniej Y s701 ale nie idzie dostac nowej . Ze sprzedażą może być problem .

DSC_0302.JPG

DSC_0303.JPG

4 godziny temu, Matt Daemon napisał:

Generalnie z Yamaha rn602 nie masz co liczyć na spektakularne doły 😉 możesz spróbować odsłuchać heco aurora albo polki rtia7 tudzież klipsche ale ja przechodziłem ten temat i ostatecznie zmieniłem ampli.

Pozostaje jeszcze akustyka w pokoju vs miejsce odsłuchu przed zakupem. Zrób zdjęcie będzie łatwiej.

Dzięki na pewno musze popracować nad akustyką dywan itp. trochę sie nadziałem z tym ampli w sklepie dobrze grało ale chciałbym aby bas pracował przy cichym odtwarzaniu również. Sprzedałbym ale moze być problem wcześniej chciałem Y S701 ale nie szło kupić nowej  ogólnie jest problem z zakupem Yamachy mają problemy produkcyjne z powodu COVID itp.

A jaki inny wzmacniacz  za rozsądną  żeby była regulacja tonów itp . Nie mam doskonałego słuchu , mam leki niedosłuch na tony wysokie noszę aparat słuchowy bardzo profesjonalny słyszę w nich extra ale to zawsze jakby inaczej niz naturalnie , ps zazdroszczę tym co mają słuch absolutny, pozdrawiam

DSC_0302.JPG

DSC_0303.JPG

1 godzinę temu, no_i_fajnie napisał:

Mysle, ze podstawkowe to dobry wybor na 12m2 - Twoje magnaty nie sa zle, chociaz znajdziesz na pewno kolumny z lepszym basem, np KEF Q350 z nowych, teraz duzo promocji, Polk S20e tez sporo basu, a cena przyjazna. Moze tez jakims rozwiazaniem byloby dorzucic nieduzy subwoofer, cos w stylu Magnata RS8, ktory uzupelni Ci te braki. Moze masz mozliwosc od kogos pozyczyc i podpiac na probe?

Dzięki za info są sklepy co wypozyczaja na próbe , Napewno muszę też popracować nad akustyka pokoju dywan itp , pozdrawiam

DSC_0302.JPG

DSC_0303.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matt Daemon napisał:

Z sieciówek poluj może na rn803d - myślę że w okolicach 3k znajdziesz. Widzę że grasz z drapaczka 😉 więc możesz poszukać lampki albo hybrydy w stylu magnata mr780, widziałem że na grupach muzycznych fb ktoś sprzedaje mr900, może coś z cambridge - musisz posłuchać. 

OK dzieki poszukam przestudjuje😉 temat , pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nowy system?

Bawiłeś się laudnessem? Jest jakas poprawa, zmiana?

Pearl 27 będa do takiego pomieszczenia za duże. Z kolei 25 nie dadzą Ci zejscia które szukasz.

Te Magnaty grają dobrze basem. Być może Twoje pomieszczenie je wycina? To by się zgadzało z tym że w salonie grało dobrze.

Mozesz wypożyczyć od nas do domu inne monitory. Tylko tak sprawdzisz czy w ten sposób będzie zmiana ktorej szukasz.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Czy to nowy system?

Bawiłeś się laudnessem? Jest jakas poprawa, zmiana?

Pearl 27 będa do takiego pomieszczenia za duże. Z kolei 25 nie dadzą Ci zejscia które szukasz.

Te Magnaty grają dobrze basem. Być może Twoje pomieszczenie je wycina? To by się zgadzało z tym że w salonie grało dobrze.

Mozesz wypożyczyć od nas do domu inne monitory. Tylko tak sprawdzisz czy w ten sposób będzie zmiana ktorej szukasz.

Piotr

 

 

Dzieki za info , bawiłem sie  i próbuje wciąż ale czemu mam odczucie że w wzmacniaczach onkyo czy technics gdy wciskam laudiness i filtr to jakaś inaczej reaguje tu w pokrętle jakoś inaczej. Na pewno muszę poprawić akustykę pokoju/ pokarzę na zdjęciu. Przy głośniejszym odsłuchu lepiej słychać basy a w sklepie było extra ale pomieszczenie w pełni profesjonalne.

Mam pytanie czy zamiana na na yamaha A-S 701 miała by sens lub sprzedać jak sie uda i kupić inny w podobnej kwocie tylko co aby miało regulacje bas , wysokie  laudiness itp  co bbyście polecili . Ten amplituner mam dopiero 3 tygodnie na 3 lata gwarancji czy łatwo sprzedać lub zamienić , pozdrawiam

DSC_0302.JPG

DSC_0303.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2021 o 14:17, Zbyszek O napisał:

Mam mały pokój 4x3 m. Kolumny stoją dwa metry  do mnie a za plecami mam rozsuwaną szafę,  z tyłu tez przerwa dwa metry stoi łózko  Jakie kolumny  mogły by być aby podnieść bas w fajnym odczuciu. Czytałem że Pylon Audio Pearl 27 lub nasze Melodika BL40 MK3.

Obie kolumny stanowczo za duże do Twojego pomieszczenia. BL40 spokojnie daje sobie radę z wypełnieniem odpowiednią ilością niskich tonów  nawet pomieszczenia 30m2, więc w 12m2 kłopoty z tym zakresem odtwarzania miałbyś gwarantowane.  Do Twojej wielkości pomieszczenia radzę spróbować inne kolumny podstawkowe i posprawdzać różne ustawienia jak jest taka możliwość, ponieważ myślę że ten brak niskich tonów w Twoim odczuciu głównie wynika z akustyki pomieszczenia. Co do kolumn podłogowych w tym metrażu można spróbować Polk T50, są to kolumny dwudrożne z dwiema membranami biernymi, ewentualnie mniejsze kolumny z Indiana Line np. Musa 505. Czasami w sytuacji gdy za bardzo nie możemy przestawić kolumn w inne miejsce i zmienić miejsca odsłuchowego, ratunkiem są kolumny podłogowe aby uzyskać odpowiednie granie basu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rms.pl napisał:

Obie kolumny stanowczo za duże do Twojego pomieszczenia. BL40 spokojnie daje sobie radę z wypełnieniem odpowiednią ilością niskich tonów  nawet pomieszczenia 30m2, więc w 12m2 kłopoty z tym zakresem odtwarzania miałbyś gwarantowane.  Do Twojej wielkości pomieszczenia radzę spróbować inne kolumny podstawkowe i posprawdzać różne ustawienia jak jest taka możliwość, ponieważ myślę że ten brak niskich tonów w Twoim odczuciu głównie wynika z akustyki pomieszczenia. Co do kolumn podłogowych w tym metrażu można spróbować Polk T50, są to kolumny dwudrożne z dwiema membranami biernymi, ewentualnie mniejsze kolumny z Indiana Line np. Musa 505. Czasami w sytuacji gdy za bardzo nie możemy przestawić kolumn w inne miejsce i zmienić miejsca odsłuchowego, ratunkiem są kolumny podłogowe aby uzyskać odpowiednie granie basu. 

Dzieki za info

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
W 12m2 nie idź w kolumny podłogowe. Monitory takie jak Indiana Line Tesi 261 czy dynamiczniejsze Q Acoustic 3020i/3030i bardzo dobrze zgrywają się z Yamahą. Magnaty Signature zdecydowanie lepiej sprawdzają się z cieplejszym wzmacniaczem. 

DZięki za info czy WZMACNIACZ YAMAHA  A 701 lepiej wypadnie niż mój A R602

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. AS 701 gra znacznie lepiej.

W Yamaha masz płynny laudnesss dlatego jego regulacja odbywa się nieco inaczej. Po jego zastosowaniu musisz dać na potencjometrze głośniej.

Ty masz takie ustawienie że ja się mocno zastanawiam czy u Ciebie Monitory aktywne bliskiego pola nie były by TOP wyborem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie. AS 701 gra znacznie lepiej.

W Yamaha masz płynny laudnesss dlatego jego regulacja odbywa się nieco inaczej. Po jego zastosowaniu musisz dać na potencjometrze głośniej.

Ty masz takie ustawienie że ja się mocno zastanawiam czy u Ciebie Monitory aktywne bliskiego pola nie były by TOP wyborem.

Piotr

Witam a co to oznacza bliskiego pola. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...