Skocz do zawartości

Dylemat początkującego. Wzmacniacz PMA-800NE jakie kolumny?


Mariusz3004

Recommended Posts

Trochę celem uściślenia poszukiwań wybrałem kilka zestawień, a mianowicie:

1. PMA-800NE+ Heco Aurora 700 jako pierwszy wybór, który dokonałem ( nie koniecznie słuszny )

2. PMA-800NE+ Q Acoustic 3050i

3. PMA-800NE+ Polk Audio Signature S50 lub S55

4. PMA-800NE+ Pylon Audio Pearl 25- najtańsze, ale czy najgorsze???

Zestaw będę chciał podłączyć do dekodera pewnej stacji satelitarnej, TV oraz dokupić jakiś odtwarzacz sieciowy, np. Audio Pro Link 1 i może odtwarzacz CD. Połączenia, które będą możliwe planuję zrobić poprzez wejścia optyczne ( chyba najlepsza jakość przesyłu audio ), a reszta przez RCA.

Co sądzicie o tych zestawieniach?

Muzyka to hip-hop, r&b, z metalu to głównie Metallica, Rammstein no i polskie ( Perfect, Dżem, Budka Suflera ) czyli rozbieżność repertuaru dosyć duża. Lubię słyszeć bas, ale żeby nie był zbyt dudniący i nie "zakrywał" zbytnio góry częstotliwości. 

Pomieszczenie to umeblowany pokój 4x5m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozstrzał muzyczny duży więc szukamy w miarę uniwersalnego połączenia. W mojej ocenie najlepszym połączeniem byłby Denon + Q Acoustic 3050i. Masz ciepło brzmiącego denona oraz dynamiczne i szczegółowe brzmienie QA 3050i. Zestaw sprawdzi się zarówno w r&b jak i mocniejszych kawałkach. 
Heco Aurora 700 to bardzo dobre kolumny ale zdecydowanie lepiej sprawdzają się z dynamiczniejszym wzmacniaczem takim jak Yamaha AS701 czy Marantz PM6007. 

Zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Rozstrzał muzyczny duży więc szukamy w miarę uniwersalnego połączenia. W mojej ocenie najlepszym połączeniem byłby Denon + Q Acoustic 3050i. Masz ciepło brzmiącego denona oraz dynamiczne i szczegółowe brzmienie QA 3050i. Zestaw sprawdzi się zarówno w r&b jak i mocniejszych kawałkach. 
Heco Aurora 700 to bardzo dobre kolumny ale zdecydowanie lepiej sprawdzają się z dynamiczniejszym wzmacniaczem takim jak Yamaha AS701 czy Marantz PM6007. 

Zapraszam po wyceny. 

Chętnie poznam cenę zestawu Denon + Q Acoustic 3050i. Wysłać do Was zapytanie na e-mail??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej drążę temat.

Z tego, co się doczytałem warto byłoby te kolumny ( Q Acoustic 3050i ) odsunąć od ściany co najmniej o 20 cm. A co będzie, jak będą bliżej ściany- gorszy bas, czy bardziej "dudniący"? Gdzieś wyczytałem, że można zatkać otwór bass reflex-u ( podobno jest nawet w zestawie z QA 3050i specjalna gąbka do tego celu ), czy zabieg poprawi nieco akustykę basu i nie "wykastruje" kolumn?

I teraz wniosek, że odsłuch w pomieszczeniu sprzedawcy ma tylko wstępnie pomóc w wyborze sprzętu, bo ma się nijak do odsłuchu w miejscu docelowym ze względu na znacząco inną akustykę pomieszczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ostateczne typy, na których się teraz skupiam to:

1. PMA-800NE+ Q Acoustics 3050i

2. PMA-800NE+ Polk Audio Signature S55E

3. DRA-800H+ Q Acoustics 3050i ( ze względu na funkcjonalność, a gdzieś na zagranicznym forum wyczytałem, że jest to układ na bazie PMA-800 z dodanymi opcjami- nie wiem, czy to prawda).

4. DRA-800H+ Polk Audio Signature S55E. 

Prośba o potwierdzenie słuszności zestawień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Markcox napisał:

A co do tej pory kolego udało Ci się odsłuchać z w/w graczy? 

ps. i w jakim celu ciągniesz dwa tematy równolegle, w każdym zadając te same pytania? 

Nie będę jechał 300 czy 500 km, żeby posłuchać, bo w domu i tak będzie zupełnie inaczej grało. Moim zdaniem takie odsłuchy są dobre dla kogoś, kto ma blisko i nie wie czego oczekuje i chce. Ja mam w miarę sprecyzowane wymagania. A co do dwóch tematów, to ten drugi z pma-600 chętnie  zamknął,  ale nie wiem jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mariusz3004 napisał:

to ten drugi z pma-600 chętnie  zamknął,  ale nie wiem jak.

@RoRo poprosimy o pomoc ;)

14 minut temu, Mariusz3004 napisał:

Nie będę jechał 300 czy 500 km

Nie wiem, na jakiej szerokości geograficznej musiałbyś mieszkać, żebyś do najbliższego salonu, znajdującego się w każdym większym mieście, miał kilkaset kilometrów, ale ok.  

Możesz też przecież wypożyczyć, również na odległość, dowolny zestaw i sprawdzisz go w warunkach domowych. Chcieć, to móc.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Markcox napisał:

@RoRo poprosimy o pomoc ;)

Nie wiem, na jakiej szerokości geograficznej musiałbyś mieszkać, żebyś do najbliższego salonu, znajdującego się w każdym większym mieście, miał kilkaset kilometrów, ale ok.  

Możesz też przecież wypożyczyć, również na odległość, dowolny zestaw i sprawdzisz go w warunkach domowych. Chcieć, to móc.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Oczywiście w 100% zgadzam się z Tobą. Ale sprawdziłem kilka stron salonów i jak mają jedno, to nie mają drugiego na stanie. Jechać na odsłuch i stawiać na to  co salon ma na stanie- nie tędy droga. Dwa konkretne salony, które mają to, co chcę są daleko ode mnie. Wypożyczać też można, jednak sezon przedświąteczny nie jest najlepszym czasem na wysyłanie i odsyłanie sprzętu- duże ryzyko. Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @RoRo :) 

kolego @Mariusz3004 rozumiem, że z zestawem koniecznie chcesz wyrobić się przed świętami?! Natomiast (nie tylko w świecie audio) pośpiech nie jest dobrym doradcą. A już podejmowanie decyzji i zaspokojenie własnych oczekiwań i preferencji, na podstawie tylko i wyłącznie opinii internetowych, to nie jest najszczęśliwszy kierunek. Z resztą to jest już kolejny temat z podobnym kontentem podejścia do sprawy. Ale oczywiście zrobisz, jak uważasz. I nie zrozum mnie, proszę, źle. Nie piszę tego, żeby Ci zrobić na złość, czy uprzykrzyć ten piękny moment, jakim bez wątpienia jest wybór swojego audio, natomiast próbuję rzucić Ci pod rozwagę, żeby to był przede wszystkim Twój w pełni świadomy, cieszący długi czas ucho, wybór :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMA 600 odpada na pewno. PMA 800 gra trochę innym dźwiękiem od DRA 800.

Moim zdaniem amplituner jest bardziej przesunięty w dolne zakresy.

Dosuwając kolumny do ściany wzmagasz bas. Mozna owszem pobawić się w zamkniecie otworów bass reflex.

Natomiast samego QA stawiam wyżej od Polków.

Zapraszam po wycene

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 10.12.2021 o 14:14, lysyrafal napisał:

Niekoniecznie tak jest, że kolumny z przednim BR, można bezkarnie przysuwać do ściany. Trzeba to sprawdzić, ponieważ te z tylnym BR, mogą wypaść lepiej. Niektóre kolumny mają port umiejscowiony na dole obudowy.

https://forum.audio.com.pl/topic/67183-bas-reflex-a-bliskość-sciany/#comments

 

Dzięki. Przeczytałem, zrozumiałem i zapamiętam.

A co myślicie o tych STX-ach Electrino 250, warto rozważyć, czy lepiej odpuścić i będzie bezpieczniej zostać przy Q Acoustics 3050i??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2021 o 10:01, Mariusz3004 napisał:

Czy dobrym zestawieniem do DRA-800H będą kolumny STX Electrino 250 ?? Na papierze wygląda dobrze, ale zdaję sobie sprawę, że "papier wszystko przyjmie" Dużym plusem jest w STX-ach bass reflex z przodu, więc mógłbym je postawić bliżej ściany.

STX gra dobrze z Denonem.

To dość liniowe i delikatne brzmienie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał jednak gdzieś posłuchać, a najlepiej byłoby zrobić odsłuch w pomieszczeniu docelowym.

Wpadły mi jeszcze w oko Magnat Signature 507, mają szerszy zakres częstotliwości i są węższe ( co akurat u mnie w pokoju ma znaczenie ) niż QA 3050i.

Co sądzicie o tych 507-kach?

Czy ktoś z branży ma aktualnie na stanie DRA-800H i Magnat Signature 507 oraz Q Acoustics 3050i??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję Ci Indianę Line Nota 550X. To ocieplona i nie wyostrzona kolumna nie dużych rozmiarów. Nie ma też ona większych wymagań dla elektroniki, więc efekt może być dobry

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-nota-550.html

Zapraszamy Cię na odsłuch do salonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

Mamy. Signature to lepsze kolumny od STX. 3050i także.

Nota 550X absolutnie nie do Denona. Będzie buła i kompletnie nie kontrolowany bas.

Piotr

Dzięki.

Jeszcze pytanie, czy Signature 507 będą grały "szerzej" od 3050i?? Patrząc na specyfikację producenta powinny ( Pasmo przenoszenia 23 - 53000 Hz vs 44- 30000 Hz), ale czy DRA-800 poradzi sobie z napędzeniem 507-ek i wykorzystaniem ich potencjału??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerzej to zalezy od akustyki Twojego pomieszczenia. Zagrają jaśniej.

Dnia 14.12.2021 o 07:44, Mariusz3004 napisał:

Patrząc na specyfikację producenta powinny ( Pasmo przenoszenia 23 - 53000 Hz vs 44- 30000 Hz),

To nie ma nic wspólnego z szerokością sceny.

Dnia 14.12.2021 o 07:44, Mariusz3004 napisał:

ale czy DRA-800 poradzi sobie z napędzeniem 507-ek i wykorzystaniem ich potencjału??

Pasuje do nich dźwiękowo.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...