Skocz do zawartości

Jakie głośniki aktywne z opcją podłączenia subwoofera?


Recommended Posts

Panowie, chciałbym móc posłuchać muzyki odtwarzanej z telefonu (bluetooth) i komputera.

Zakupiłem takie urządzenie o nazwie FIIO BTA30 (zależało mi, by za jego pośrednictwem można było także przesyłać pliki z telefonu na komputer bo nie mam żadnego adaptera w PC, na aptX i by był to DAC). Mam nadzieję, że w cenie do 500 zł nie ma nic znacznie lepszego?

Chciałbym do komputera zakupić jakieś aktywne monitory (mają stać na biurku), w cenie do 1500 zł (w bólach do 2k) pomyślałem, że najlepszą opcją będą (zależy mi na 'efekciarskim' dźwięku [gry/youtube/muzyka elektroniczna]) Edifier S2000MKIII. tutaj więc drugie pytanie, czy w tej cenie to najlepsza opcja jeśli chodzi o głośniki aktywne uwzględniając moje preferencje?
Rozumiem, że głośniki aktywne podpinam do BTA30, ponieważ łącząc bezpośrednio do karty dźwiękowej w PC dźwięk będzie gorszy?

Obecnie mam jakiś stary zestaw Logitecha 5.1, gdzie jest dość spory subwoofer i wiem, że w każdych monitorach mi będzie basu brakowało. Czy do tych dwóch wymienionych urządzeń podepnę jakiś subwoofer? Ew. co muszę dokupić, lub jakie inne głośniki zakupić, które by to umożliwiły, ew. jakiś zamiennik BTA30 z wyjściem SUB?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmagam się dokładnie z podobnym problemem. Tyle, że zamierzam wymienić 20 letni zestaw 2.1 Samsung SMS-5100 na coś porządniejszego.

Rozważałem przez moment któryś z zestawów 2.1 Edifiera, ale mi przeszło. Ich topowe zestawy nie mają chyba maskownic na kolumienki i suba, a u mnie to konieczność.

 

Moje zainteresowania poszły więc w kierunku aktywnych monitorków.

Na razie w kręgu zainteresowań mam:

Magnat Monitor Active 2000

Magnat Multi Monitor 220

Jamo S 801 PM

TAGA Harmony TAV-500B

Jeszcze nie wiem, wszystkie wydają mi się odrobinę za duże jak na miejsce, którym dysponuję na biurku, ale to najmniejszy problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2021 o 15:06, lysyrafal napisał:

Trochę ponad budżet masz jeszcze: Argon Audio Forte A5. Marka ta, ma też w swojej ofercie, inne aktywne modele podstawkowe.

Dzięki, ale nie mają musowego dla mnie HDMI, przyszły Audio Pro A26, lipa straszna, nie wiem skąd te zachwyty, może dlatego, że zazwyczaj słucham PM7000N + SPL Ultra 1200 + Fyne F502.

No ale, ten dźwięk tak płaski, że muszę oddać i szukać czegoś innego, może jakiś klipsch...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 2.12.2021 o 22:57, Ekwador napisał:

Dzięki, ale nie mają musowego dla mnie HDMI, przyszły Audio Pro A26, lipa straszna, nie wiem skąd te zachwyty, może dlatego, że zazwyczaj słucham PM7000N + SPL Ultra 1200 + Fyne F502.

No ale, ten dźwięk tak płaski, że muszę oddać i szukać czegoś innego, może jakiś klipsch...

Marantz z głośnikami FYNE 502 to wyższa półka w stosunku do A26 i w dodatku to inna kategoria sprzętu.

Po drugie, sugerowałbym nieco pograć A26, bo wyjęte z pudełka nie pokazują zbyt wiele. Dopiero po 20-30 godzinach następuje zauważalna poprawa w jakości dźwięku. Do 2000 zł jest bardzo ciężko znaleźć coś lepiej. Daj im szansę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...