Skocz do zawartości

Monitory aktywne z opcją podłączenia subwoofera?


Ekwador

Recommended Posts

Panowie, chciałbym móc posłuchać muzyki odtwarzanej z telefonu (bluetooth) i komputera.

Zakupiłem takie urządzenie o nazwie FIIO BTA30 (zależało mi, by za jego pośrednictwem można było także przesyłać pliki z telefonu na komputer bo nie mam żadnego adaptera w PC, na aptX i by był to DAC). Mam nadzieję, że w cenie do 500 zł nie ma nic znacznie lepszego?

Chciałbym do komputera zakupić jakieś aktywne monitory (mają stać na biurku), w cenie do 1500 zł (w bólach do 2k) pomyślałem, że najlepszą opcją będą (zależy mi na 'efekciarskim' dźwięku [gry/youtube/muzyka elektroniczna]) Edifier S2000MKIII. tutaj więc drugie pytanie, czy w tej cenie to najlepsza opcja jeśli chodzi o głośniki aktywne uwzględniając moje preferencje?
Rozumiem, że głośniki aktywne podpinam do BTA30, ponieważ łącząc bezpośrednio do karty dźwiękowej w PC dźwięk będzie gorszy?

Obecnie mam jakiś stary zestaw Logitecha 5.1, gdzie jest dość spory subwoofer i wiem, że w każdych monitorach mi będzie basu brakowało. Czy do tych dwóch wymienionych urządzeń podepnę jakiś subwoofer? Ew. co muszę dokupić, lub jakie inne głośniki zakupić, które by to umożliwiły, ew. jakiś zamiennik BTA30 z wyjściem SUB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Ekwador,

A może warto wziąć pod uwagę takie urządzenie jak SMSL Q5 / AD18 i do tego kolumny podstawkowe?

Stosując takie rozwiązanie będziesz miał więcej możliwości wyboru kolumn a i subwoofer bez problemu podłączysz. Z kolumn, które mogłyby Cię zainteresować zerknij na: Polk Audio s20e, Heco Aurora 300, Pylon Pearl Monitor.

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2021 o 17:22, Ekwador napisał:

Odpada niestety, potrzebuję coś co ma bluetooth HDMIeArc itp.  to ma być do komputera, a nie namiastka prawdziwego stereo. Znalazłem jeszcze AudioPro A26 i chyba to najlepsza dla mnie opcja.

Audio 26 pro , audio 36 , magnaty 220 monitor oraz klipsch 5 zamówione . Zobaczymy co zostanie... Będzie gralo z svs 2000 pro . Niestety wybór aktywnych jest bardzo maly ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych

Magnat monitor 220 graja lepiej , czysciej niz a36....  czyli sprzet za 1.1k lepiej niz ten za 2.8k .

Tweeter 5 cali vs 4.5 i do tego wieksza obudowa robia roznice . Z a36 jest jakby przytlumiony...

A26 nawet nie rozpakowuje , skoro juz a36 nie daly rady.

Wykonanie a36 naprawde klasa , wygladaja swietnie ale dlaczego te kolumienki dali takie male ... Zreszta jest gdzies test na youtube gdzie ktos zwraca te kolumny - potwiedzam co tam pada - dzwiek przytlumiony ... mozliwe ze te kolumny sa poprostu za waskie.

 

Narazie zadowalam sie magnatami i z calego serca polecam za 1.1 k.

Czekam na cos lepszego aktywnego z tweeterami najlepiej 6.5" ... optyk , hdmi , sub out .... moze sie doczekam

 

W stosunku do edifier s2000mkiii  magnat brzmi  bardzo podobnie , nie wiem ktore bym wybral ,,, chyba magnat bo na nieskiej glosnosci lepiej bas slychac.

Jutro test z podlaczonym subem s2000 pro

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Pisałem o tym wielokrotnie. Że to nie są ciekawe kolumny w swojej cenie. I to akurat wcale mnie nie dziwi.

Piotr

Dzieki twojej wypowiedzi z ktoregos postu wlasnie zwrocilem uwage na te magnaty bo z calej gamy kolumn poleciles te magnaty oraz klipsche fives.

Naprawde dobre kolumny za 1.1 .

Co do a36 - pelna zgoda , nie warte tej ceny . nawet 1 k mniej byloby za duzo...  funkcje sieciowe i wyglad nie zastapia dziweku.

 

3 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Edifier S2000MKIII nie mają wyjścia na subwoofer. Dalej do 1500 to mój top zdecydowanie z wszystkich, które słyszałem.

wiem ze nie maja , dlatego szukalem innych aktywnych z sub outem . Mam bezposrednie porownanie bo ciagle stoja obok magnatow - i to co pisalem wczesniej - edifiery graja super czysto ale na niskiej glosnosci brakuje basu...  a te magnaty graja bardzo podobnie , i maja sub out . Gdyby ediiery mialy sub outa to nawet bym niczego innego nie szukal , nawet drozsze airpulsy 300 nie maja sub outa , a tak bym bral w ciemno bo woofer 6.5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2021 o 21:55, robotnik napisał:

Dla potomnych

Magnat monitor 220 graja lepiej , czysciej niz a36....  czyli sprzet za 1.1k lepiej niz ten za 2.8k .

Tweeter 5 cali vs 4.5 i do tego wieksza obudowa robia roznice . Z a36 jest jakby przytlumiony...

A26 nawet nie rozpakowuje , skoro juz a36 nie daly rady.

Wykonanie a36 naprawde klasa , wygladaja swietnie ale dlaczego te kolumienki dali takie male ... Zreszta jest gdzies test na youtube gdzie ktos zwraca te kolumny - potwiedzam co tam pada - dzwiek przytlumiony ... mozliwe ze te kolumny sa poprostu za waskie.

 

Narazie zadowalam sie magnatami i z calego serca polecam za 1.1 k.

Czekam na cos lepszego aktywnego z tweeterami najlepiej 6.5" ... optyk , hdmi , sub out .... moze sie doczekam

 

W stosunku do edifier s2000mkiii  magnat brzmi  bardzo podobnie , nie wiem ktore bym wybral ,,, chyba magnat bo na nieskiej glosnosci lepiej bas slychac.

Jutro test z podlaczonym subem s2000 pro

Tak, A26 to lipa, muszę oddać. Magnaty nie mają HDMI :( Klipschthe Fives mają HDMI i wyjście na subwoofer. Miałeś może? Opłaca się zamówić? 4000zł to trochę drogo jak dla mnie do kompa lub zamiast soundbara. W tej cenie to ju bluesound node + kolumny znajde, które pewnie znacznie lepiej zagrają.

Edytowano przez Ekwador
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo changed the title to Monitory aktywne z opcją podłączenia subwoofera?
Dnia 1.12.2021 o 14:01, robotnik napisał:

Dzieki twojej wypowiedzi z ktoregos postu wlasnie zwrocilem uwage na te magnaty bo z calej gamy kolumn poleciles te magnaty oraz klipsche fives.

Naprawde dobre kolumny za 1.1 .

Co do a36 - pelna zgoda , nie warte tej ceny . nawet 1 k mniej byloby za duzo...  funkcje sieciowe i wyglad nie zastapia dziweku.

Ciesze się ze mogłem pomóc :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2021 o 23:00, Ekwador napisał:

Tak, A26 to lipa, muszę oddać. Magnaty nie mają HDMI :( Klipschthe Fives mają HDMI i wyjście na subwoofer. Miałeś może? Opłaca się zamówić? 4000zł to trochę drogo jak dla mnie do kompa lub zamiast soundbara. W tej cenie to ju bluesound node + kolumny znajde, które pewnie znacznie lepiej zagrają.

Klipsche mialem okazje posluchac , dobre kolumny ale nie za cene 3.5-4k . Nie sa w niczym lepsze od magnatow za 1.1 k oprocz posiadania hdmi . woofer 4.5 to jednak malo . 

Juz bym wolal stare klipsche sixes - ktore zamowie jezeli beda gdzies dostepne w dobrej cenie - te maja dobre wooofery .

 

Magnaty sparowane z s2000pro .., do muzyki bardzo fajnie.

Zamawiam jeszcze suba klischa sw115.... zobacze ci mi bardziej podejdzie z subow .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...