Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forum!

Staram się rozkminić jak to jest z dźwiękiem z komputera puszczonego na kino domowe? Płyta główna ma optical spdif ze zintegrowanej dźwiękówki oraz z dedykowanej karty graficznej wyjście hdmi. Skoro lepsza jakość jest po hdmi z karty graficznej to po cholerę montują wyjścia spdif ze zintegrowanej karty dźwiękowej? Nie kumam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł_K napisał:

No cóż, ja wykorzystuję Toslink (z dedykowanej karty dźwiękowej) do puszczania audio na amplituner stereo, nie ma w nim HDMI.

Co więcej, specjalnie dołożyłem kartę dźwiękową, bowiem nie mam na płycie głównej takiego złącza.

 

 

No tal ale co z jakością dźwięku i dźwiękiem wielokanałowym?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki moment, gdy zastanawiałem się w co pójść  z moim systemem audio 5.1 czy stereo. Wybrałem stereo.

Nie korzystam więc z dźwięku wielokanałowego.

Co do jakości to moim skromnym zdaniem, tam, gdzie mówimy o przesyłaniu cyfrowym, nie ma mowy o jakości. Po prostu sygnał jest albo go nie ma. Czyli jakość po HDMI będzie dokładnie taka sama jak po spdif. Różnicę robi przepustowość. Jeśli przesyłasz obraz i dźwięk  wielokanałowy to lepszy będzie HDMI. Po pierwsze dlatego, że jednym kablem można przesłać wszystko, po drugie ma odpowiednią przepustowość dla dźwięku wielokanałowego.

Spdif nie jest Ci więc potrzebne, tak jak mnie.

Moje domowe kino mam spięte tak, że z komputera po HDMI wychodzę z obrazem na projektor, a dźwięk po spdif idzie na wzmacniacz i kolumny. Przez długi czas dźwięk puszczałem z komputera zwykłym kablem analogowym minijack>RCA, ale w pewnym momencie dojrzałem do zakupu Sounblastera X AE-5. Bo wkurzało mnie wiecznie przepinanie kabla na zintegrowanej karcie z głośników komputerowych na wzmacniacz. (a wyjście tylko jedno)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...