Skocz do zawartości

NAD 3020i, peryferia (głośniki)


szklok

Recommended Posts

Witam

Zostałem posiadaczem tego kultowego wzmacniacza.

// krótki wstęp

Przesiadłem się z wysłużonej Unitry, do której miałem podłączone Altusy / Tonsile o mocy 80W.

Muszę przyznać, że NAD przerósł moje oczekiwania pod względem samego dźwięku jak również wydajności ale o tym niżej. Jedyny mankament jaki mogę zarzucić temu sprzętowi to jego donośny dźwięk pracy w stanie spoczynku. Donośny mam tutaj na myśli wyłącznie kompletną ciszę nocną. W normalnych warunkach użytkowania zupełnie pomijalny.

//

Moja wiedza na temat systemów audio ogranicza się do zaledwie złożenia samego sprzętu na podstawie samych parametrów. Mam gorącą prośbę o pomoc w zakresie doboru głośników do tego wzmacniacza. Po podłączeniu tych 80- tek, no cóż tego co usłyszałem się nie spodziewałem. Ten wzmacniacz (20W) jest w stanie je rozszarpać na strzępy. I tu moje pytanie odnośnie wydajności. Czy to głośniki wymuszają natężenie? Myślałem, że wydajność jest ograniczona mocą wzmacniacza. Głośność tego sprzętu dorównuje, a nawet przerasta wydajnościowo Unitrę 80W. Czy aby nie przesadzam jeśli sobie głośno słucham muzyki na tych głośnikach?

Moje głośniki w zestawach głośnikowych (po trzy na kolumnę) są 8 omowe [przyjmijmy O]. Czy mam pozostawić nastawę wzmacniacza na 8[O]? (pytam, bo nie wiem czy sama zwrotnica może wprowadzać tutaj jakieś zmiany).

Jakie głośniki mógłbym dobrać w przyszłości, 4 czy 8[O], o jakiej mocy? Ile głośników na zestaw?

Dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...