Skocz do zawartości

Budżetowe kolumny podłogowe do Loxjie a30


Marwat

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Po przeglądnięciu wielu wątków internetowych stałem się posiadaczem wzmacniacza Loxjie a30 jako przyszłe serce systemu nagłośnienia do TV.

Potrzebuje podpowiedzi jakimi kolumnami podłogowymi powinienem się zainteresować. Ważne jest, że musza to być kolumny podłogowe ze względu na brak miejsca i możliwości zastosowania odpowiednich stojaków na monitory.

Zazwyczaj wszystkie rekomendacje dotyczyły monitów, ja jednak muszę pozostać przy kolumnach podłogowych.

Urządzenie będzie w 80% służyło jako nagłośnienie do TV(po złączu optycznym) w 20% będę je wykorzystał do słuchania muzyki z serwisów streamingów, youtube lub radia internetowe (gatunki muzyczne do Rock, Hip Hop) – planuje dokupić jakiś  zamiennik Chromecast audio w zbliżonym budżecie.

Pomieszczenie, w którym będzie się znajdował sprzęt ma około 16m2 i jest klasycznym prostokątem 3,5 na 4,5.

Budżet nie jest niestety wysoki, ponieważ chciałbym zamknąć się w maksymalnie 1200 - 1500 zł za parę. Na chwilę obecna skupiam się na nowym sprzęcie.

Przeglądając różne wątki a forum wyselekcjonowałem listę potencjalnych kolumn mieszczących się w budżecie, które przewijały się w tematach wzmacniaczy zintegrowanych. Dodatkowo bardziej wygodny jest dla mnie bass reflex z przodu ze względu na bliskość umiejscowienia kolumn przy scianie.

·         POLK T50 (kinowe, które powinny dobrze sprawdzić się do TV)

·         Wilson Six

·         Taga Harmony TAV-606 v3 -dobra cena z okazji Black Week

·         Taga Harmony inne np. TAV-606 SE

·         Magnat Supreme 1002

·         Heca Vista Prime 702  – niestety kształt może nie zostać zaakceptowany.

·         Heca Vista Prime 502

 

To co w pierwszej kolejności pojawiło się wśród opinie od moich znajomych to sugestia, że w tak małym budżecie nie ma co odsłuchiwać ponieważ wszystko gra na zbliżonym poziomie, czy rzeczywiście nie ma wielkiej różnicy między kolumnami z takiego budżetu?

Należy wziąć jeszcze pod uwagę, ze do tej pory jako nagłośnienie TV wykorzystywałem starą mini wieże PIONEER X-HM30V a muzykę słuchałem głównie na słuchawkach.

 

Bardzo dziękuje z góry za wszystkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Marwat

1 godzinę temu, Marwat napisał:

nie ma co odsłuchiwać ponieważ wszystko gra na zbliżonym poziomie, czy rzeczywiście nie ma wielkiej różnicy między kolumnami z takiego budżetu?

możesz się zdziwić jakie różnice potrafią być pomiędzy takimi zestawami. Właśnie w niższym budżecie te różnice są największe i najbardziej zauważalne.

Z tego co przedstawiłeś powyżej zainteresowałbym się bardziej : Polk T50, Magnat Monitor Supreme 1002, Heco Victa Prime 702.

Najlepiej to zweryfikujesz jak sam porównasz kilka zestawów.

Zapraszam do kontaktu i na odsłuchy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi.

Założyłem, że nie biorę kolumn używanych, ponieważ kompletnie  nie znam się na tym sprzęcie i obawiam się, ze mogę kupić sprzęt uszkodzony a tego nie wyłapie.

(z używanych wpadły mi w oko np. Pearl 25 ale tak jak mówię obawy o kupno kota worku raczej zwyciężają)

W takim wypadku za sugestią pana Piotra ograniczę się do tych 3 modeli.

Polk T50,

Magnat Monitor Supreme 1002,

Heco Victa Prime 702.

Czy w przypadku tych modeli ilość aktywnych głośników będzie miała znaczne? Polk T50 jest zestawem dwudrożnym ma 2 aktywne glośniki(+ 2 membrany pasywne) gdzie Magnat i Heco 4 (2,5 drożne)

Wzmacniacz Loxije a30 nie jest najmocniejszy(realna moc jaka znalazłem to 40W przy 4Ohm i 18W przy 8Ohm) , czy w każdym z powyższych zestawów nie będzie problemów z brakiem odpowiedniej mocy wzmacniacza?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polk T50 polecam do tej wielkości pomieszczenia, bardzo łatwe w ustawieniu, granie po ciepłej stronie. Niskie tony nie są mocno zwarte, ale też nie ma efektu że się ciągną. W tym budżecie myślę że bardzo sensowne rozwiązanie, warte sprawdzenia.

Zapraszam do kontaktu z naszym sklepem, forumowiczom mamy przygotowaną specjalną ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marwat napisał:

Polk T50 jest zestawem dwudrożnym ma 2 aktywne glośniki

to nie znaczy, że zagra gorzej ;) 

Co do Pearli 25 to jest to prosta polska konstrukcja, w przypadku której nawet jak będzie uszkodzony któryś z przetworników do dostaniesz go bez problemów w rozsądnej cenie.

Co do samego brzmienia tej kolumny to będzie ona prezentowała mocniejsze granie w stosunku do Polka. Mocniejszy nisko schodzący bas, który w muzyce rap, hip hop często się pojawia a przy tym nie naganne granie średniowysokotonowe sprawiają, że kolumna jest dosyć dobrze odbierana przez słuchacza, który szuka czegoś uniwersalnego do codziennego grania.

Jeżeli masz je do kupienia w fajnej cenie to na pewno wziąłbym je pod uwagę. 

BTW. cena nowych nie wykracza znacznie poza Twój budżet.

Zapraszam po wyceny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pearl 25 wątpię że ten wzmacniacz, będzie w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości prądu do ich  odpowiedniego napędzenia.

Ewentualnie z łatwych do napędzenia kolumn do tego wzmacniacza można spróbować Klipsch R-610F, z tym że wysokie tony będą jeszcze wyrazistsze w stosunku do Polk T50, ale całościowo otrzymamy z nich dźwięk o lepszej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszelkie sugestie:

Kolumny Klipsch są już dla mnie za drogie.

Pozostanę przy jednej z trzech proponowanych kolumn( z głównym nastawieniem na POLK):

- Polk T50,

- Magnat Monitor Supreme 1002,

- Heco Victa Prime 702.

 

Czy ktoś z kolegów miał już okazję posłuchać którejś z powyższych kolumn zasilanych tym wzmacniaczem i może podzielić się tymi uwagami.

Nie wiem czy dobrze się doczytałem ale jest on zbliżony do SMSL AD 18 lub Q5 PRO tylko z nowszym chipem.

 

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...