Skocz do zawartości

Klipsch rp-8000f vs ma silver 500 do roksan k3


Przemkoch

Recommended Posts

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Nie oceniaj brzmienia po filmikach z yt. 

Nie oceniam, to z komentarzy osoby która wystawiła filmik i się wypowiedział, jak dla niego to brzmi. Ocenił ze ma silver 500 z k3 słabo z basem a mam te kolumny po dobrej cenie. Z klipschami nie miałem do czynienia  ale też mogę dostać w miarę ok rp-8000f. A wzmacniacz chce zostawić bo jestem z niego b zadowolony. 

48 minut temu, Marcin Z napisał:

Roksana słuchałem tylko z Monitor Audio i brzmiało to poprawnie, ale jak dla mnie bez fajerwerków. Z Klipschami niestety nie słuchałem - nie mój target tonalny. Ciężko będzie jednoznacznie Ci coś podpowiedzieć bo to dwie drastycznie różne dźwiękowo 

Ok to może w porównaniu mam obecnie polk audio s60 jest ciepło,plastycznie i jest ok ale są dla mnie słabe i szukam jak by to powiedzieć więcej wrażeń z kolumn. To które z wyżej wymienionych sprawdzi się w kinie i muzyce z kopem i pazurem, ale też żeby nie muczały....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może moje doświadczenia - jest w tym trochę prawdy, że z Roksanem (jednym z testowanych przeze mnie wzmacniaczy), w domu, przy MA miałem wrażenie, że dołu w niektórych momentach trochę mi brakowało, natomiast w salonie na odsłuchu wrażenie było jednak zgoła inne ;)  

Porównywałem też bezpośrednio obydwie kolumny, ale akurat nie na roksanie, tylko na CA Azur. I jako na tamten moment zwolennik Klipscha, do domu wróciłem z MA. To była zupełnie inna kategoria dźwięku. Generalnie trudno powiedzieć, żeby komuś przy MA 500 i dobrej akustyce pomieszczenia brakowało dołu. Mi po prostu w praniu też wyszło, że generalnie tranzystor, to jednak nie było to, czego w dźwięku szukałem - abstrahując od samych kolumn. 

W każdym razie z biegiem czasu dopiero do mnie dotarło, że MA gra dołem tam, gdzie należy zagrać, a Klipsch wali basem wszędzie, nawet tam, gdzie go nie ma :) 

*wszystko powyższe jest moim subiektywnym odczuciem

Poniżej masz moje poszukiwania i wypociny, może wyciągniesz z tego jakieś wnioski dla siebie. Powodzenia

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Markcox napisał:

To może moje doświadczenia - jest w tym trochę prawdy, że z Roksanem (jednym z testowanych przeze mnie wzmacniaczy), w domu, przy MA miałem wrażenie, że dołu w niektórych momentach trochę mi brakowało, natomiast w salonie na odsłuchu wrażenie było jednak zgoła inne ;)  

Porównywałem też bezpośrednio obydwie kolumny, ale akurat nie na roksanie, tylko na CA Azur. I jako na tamten moment zwolennik Klipscha, do domu wróciłem z MA. To była zupełnie inna kategoria dźwięku. Generalnie trudno powiedzieć, żeby komuś przy MA 500 i dobrej akustyce pomieszczenia brakowało dołu. Mi po prostu w praniu też wyszło, że generalnie tranzystor, to jednak nie było to, czego w dźwięku szukałem - abstrahując od samych kolumn. 

W każdym razie z biegiem czasu dopiero do mnie dotarło, że MA gra dołem tam, gdzie należy zagrać, a Klipsch wali basem wszędzie, nawet tam, gdzie go nie ma :) 

*wszystko powyższe jest moim subiektywnym odczuciem

Poniżej masz moje poszukiwania i wypociny, może wyciągniesz z tego jakieś wnioski dla siebie. Powodzenia

 

 

Dziękuję bardzo pomocne, zastanawiam się tylko czy każde klipsche takie są I czy ten model który chcę rp-8000f będzie taki jak mówisz. Jednak co jak co chciałbym żeby nie dudniło nawet tam gdzie nie ma dudnić.. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o miejscu. rp-8000f to duże kolumny, głębokie. Moim zdaniem nadają się do stereo. To bardzo żywe granie. Ja lubię i te i podstawkowe rp-600m, ale tu na forum raczej cieszą się umiarkowaną popularnością. Mam w ogóle taką teorię że kolumny z tak wysoką skutecznością bardziej oddają wzmacniacz tzn dźwięk dużo bardziej od niego zależy niż w tych z niższą skutecznością , ale może mi się wydawać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Przemkoch napisał:

chciałbym żeby nie dudniło nawet tam gdzie nie ma dudnić.. 😉

Ale ja nic nie pisałem o ich dudnieniu. Poza tym dudnienie jest raczej domeną pomieszczenia i jego kiepskiej akustyki, niż samych kolumn.

2 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Nie zapomnij o miejscu. rp-8000f to duże kolumny, głębokie.

Prawda, to są wielkie paczki :) Klipsche świetnie sprawdzają się w kinie i są też jego zwolennicy również w muzyce. Wszystko jest kwestią gustu i własnych preferencji. 

Kolego @Przemkoch podjedź koniecznie gdzieś do salonu na odsłuch i porównaj, ale na pewno nie podejmuj takiej decyzji na podstawie wpisów forumowych, a już na pewno nie na podstawie "odsłuchów" z YT 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uda z chęcią odsłucham 

6 godzin temu, Markcox napisał:

Ale ja nic nie pisałem o ich dudnieniu. Poza tym dudnienie jest raczej domeną pomieszczenia i jego kiepskiej akustyki, niż samych kolumn.

Prawda, to są wielkie paczki :) Klipsche świetnie sprawdzają się w kinie i są też jego zwolennicy również w muzyce. Wszystko jest kwestią gustu i własnych preferencji. 

Kolego @Przemkoch podjedź koniecznie gdzieś do salonu na odsłuch i porównaj, ale na pewno nie podejmuj takiej decyzji na podstawie wpisów forumowych, a już na pewno nie na podstawie "odsłuchów" z YT 

Zle sprecyzowałem dudnienie chodziło mi o "bas nawet tam gdzie go nie ma" jak wspomniałeś. W monitorach jest tam gdzie być powinien. Ogólnie z wniosków o Klipschach są to ubarwione kolumny i może dla tego są dobre w połączeniu z onkyo które moim zdaniem tez jest  koloryzowane. Hmm ma silver mogę wyrwać za 5,5 a klipsche już trzeba dołożyć i to 2 tyś do rp-8000f. 

5 godzin temu, J4Z napisał:

Znaczy kolega powiedział że nie na podstawie odsłuchów, a bardziej że z komentów wyciągnąłwnioski. Z tym, że @Przemkoch musisz wiedzieć że  komenty też mogą być opłacone. Na komentarzach i ocenach można było dobre pieniążki zarobić. 

Hehe dla tego sięgam informacji fachowców czytam różne forum i tak dalej. Wszytko może być płacone, teorii spiskowych polityka sprzedaży nie w to się tutaj zagłębiam. Może powtórzę pytanie które kolumny z wymienionych lepiej zgra się z k3. Szukam osób które miały słuchały i coś doradzić mogą wymienić się spostrzeżeniami....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak @J4Z skrót myślowy, w każdym razie go rozwinąłeś - dzięki! ;) 

3 godziny temu, Przemkoch napisał:

ma silver mogę wyrwać za 5,5 a klipsche już trzeba dołożyć i to 2 tyś do rp-8000f

MA Silver 500 za 5,5k vs. RP za 7,5k?? Jak ja kupowałem, to proporcje cenowe były mocno odwrotne. Osobiście bym się nie zastanawiał. Ale w dalszym ciągu zalecam własny odsłuch.

Moje porównanie MA vs. Klipsch masz opisane w temacie, który Ci podrzuciłem. Ok, na innym tranzystorze, ale zmiana pieca nie wywali do góry kołami podstawowej charakterystyki obu kolumn. I jeszcze raz podkreślę, że były to wnioski moje, jako zagorzałego na tamten moment fana kolumn tego producenta (Klipsch).

3 godziny temu, Przemkoch napisał:

które kolumny z wymienionych lepiej zgra się z k3

Kolego @Przemkoch to może ja powtórzę odpowiedź ;)

9 godzin temu, Markcox napisał:

Wszystko jest kwestią gustu i własnych preferencji. 

A sam K3 jest chwalonym i polecanym tranzystorem. Na mnie wrażenia nie zrobił. Ale jak już pisałem, u mnie w praniu wyszło, że jednak szukałem po prostu czegoś innego w dźwięku.

Tak w ogóle w jakim pomieszczeniu to ma grać i czego zamierzasz na nich słuchać? Czego oczekujesz od dźwięku? Klipsch, to jednak typowo efekciarski granie, nie ma w tym za grosz finezji. Ale też nie każdy finezji w dźwięku szuka.

 

3 godziny temu, Przemkoch napisał:

Jak się uda z chęcią odsłucham 

Raczej zrób wszystko, żeby je odsłuchać, inaczej będziesz kręcił się w kółko i ciągle pytał w sumie o to samo, a takim odsłuchem w przysłowiowe 5 minut rozwiejesz wszelkie swoje wątpliwości. Może też się okazać, że przy takim odsłuchu nie będzie to ani Klipsch, ani MA, tylko trzeci gracz, którego nawet na ten moment nie bierzesz pod uwagę ;) 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Markcox napisał:

Tak, tak @J4Z skrót myślowy, w każdym razie go rozwinąłeś - dzięki! ;) 

MA Silver 500 za 5,5k vs. RP za 7,5k?? Jak ja kupowałem, to proporcje cenowe były mocno odwrotne. Osobiście bym się nie zastanawiał. Ale w dalszym ciągu zalecam własny odsłuch.

Moje porównanie MA vs. Klipsch masz opisane w temacie, który Ci podrzuciłem. Ok, na innym tranzystorze, ale zmiana pieca nie wywali do góry kołami podstawowej charakterystyki obu kolumn. I jeszcze raz podkreślę, że były to wnioski moje, jako zagorzałego na tamten moment fana kolumn tego producenta (Klipsch).

Kolego @Przemkoch to może ja powtórzę odpowiedź ;)

A sam K3 jest chwalonym i polecanym tranzystorem. Na mnie wrażenia nie zrobił. Ale jak już pisałem, u mnie w praniu wyszło, że jednak szukałem po prostu czegoś innego w dźwięku.

Tak w ogóle w jakim pomieszczeniu to ma grać i czego zamierzasz na nich słuchać? Czego oczekujesz od dźwięku? Klipsch, to jednak typowo efekciarski granie, nie ma w tym za grosz finezji. Ale też nie każdy finezji w dźwięku szuka.

 

Raczej zrób wszystko, żeby je odsłuchać, inaczej będziesz kręcił się w kółko i ciągle pytał w sumie o to samo, a takim odsłuchem w przysłowiowe 5 minut rozwiejesz wszelkie swoje wątpliwości. Może też się okazać, że przy takim odsłuchu nie będzie to ani Klipsch, ani MA, tylko trzeci gracz, którego nawet na ten moment nie bierzesz pod uwagę ;) 

Wow dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź,  będzie to grało  w 20m pokój. Tak lubie jak jest efekciarsko ale ciut fizezji bym tez chciał. Słyszałeś może polk audio s60 ?? 

Obecnie to mam i jest ok ale dla mnie za słabo chciałbym coś mocniejszego. W efekcie spróbuję coś pomyśleć o odsłuchu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Polk Audio nie słuchałem, ale jest to podobna (Amerykańska) szkoła, jak Klipsch. I, z tego co mówią internety, również z tendencją do grania skrajami pasma.

Więc jak Polk Ci się podoba, a szukasz czegoś "mocniejszego" to taki Klipsch może się sprawdzić. Ale może też się okazać, że coś innego jednak przypadnie Ci do gustu. Dlatego warto jednak wybrać się na jakiś odsłuch - nawet kosztem dnia urlopu i zrobienia dziesiątek/setek km, jeżeli nie masz czegoś na miejscu ;) 

Pamiętaj też, że zawsze możesz takie produkty wypożyczyć do siebie do domu (są salony, które bez problemu udostępniają taką opcję, chociażby "branża" będąca również tu na forum) i sprawdzić je w warunkach bojowych, w docelowym pomieszczeniu, czyli w swoim pokoju. A tego znowu nie zastąpi Ci żaden odsłuch w salonie, w salach dobrze przygotowanych akustycznie. 

Jeszcze jedna kwestia - do 20m² RP8000F będą moim zdaniem przerostem formy nad treścią i mogą Cię zabić dźwiękiem :P takie RP6000 byłyby w zupełności wystarczające

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Markcox napisał:

Jeszcze jedna kwestia - do 20m² RP8000F będą moim zdaniem przerostem formy nad treścią i mogą Cię zabić dźwiękiem :P takie RP6000 byłyby w zupełności wystarczające

Potwierdzam, do siebie na 18m2 wstawiłem RP6000 mimo RP8000 były z początku pierwsze na liście.

Miałem oba komplety w domu, kłopotliwe było ustawienie tych większych tak by ograniczyć dudnienie. Było ok dopiero jak front kolumny był grubo dalej jak metr od ściany, RP6000 okazały się dużo bardziej przyjazne w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2021 o 18:01, Przemkoch napisał:

Nie oceniam, to z komentarzy osoby która wystawiła filmik i się wypowiedział, jak dla niego to brzmi. Ocenił ze ma silver 500 z k3 słabo z basem a mam te kolumny po dobrej cenie. 

To ze mną pisałeś 😉 Napisałem ci również, że to jest kwestia pomieszczenia i że ty możesz Go lubić mniej a ja więcej. Dla mnie to połączenie trzeba odsłuchać samemu i też ci o tym pisałem. K3 jest dobrym wzmacniaczem ale ja mogę mieć inne gusta niż ty. Odsłuch odsłuch i jeszcze raz odsłuch A najlepiej we własnym pomieszczeniu. 

Ze wzmacniaczy które odsłuchałem z MA Silver 500 to K3 u mnie i w moim pomieszczeniu wypadł na dole słabo brakowało mi też dociążenia. 

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2021 o 13:38, Kraft napisał:

Najbardziej skrajami pasma to grają Włosi: Sonus faber i nade wszystko Chario.

Chario skrajami pasma? One mają bardzo delikatną górę więc jak?

Nie słuchałem wszystkich ale seria Constellation gra bardzo delikatnie górą pasma.

Różnica w cenie masz tak dużą że to zdecydowanie przechyla szalę na stronę Monitor audio.

Pamiętajmy tylko że RP 6000 to też nie jest brzmienie 8000. Większe modele grają lepiej  średnicy także. Mniejsze jednak uwydatniają bardziej Vkę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Tak! Himalaje po kilkanaście dB. 

1358603959_Charioaviator-ghibli.png.3c8e6e88397e1062f6b1896e033e5f2f.png

Chario_constellation_lynx.jpg.ea3f3fa1f1e56591df081782e73b519d.jpg

Kraft ale słuchałeś ich czy to wnioski na podstawie zdjęcia?

Może ja ich słuchałem za krótko wtedy w salonie nautilusa w Krakowie 

Ale one vs dynaudio focus 260 albo 360 zagrały dużo mniejsza góra. 

Szukaliśmy wtedy kolumn dla znajomego.

Miał tannoye 6.2

One też mimo wyrównanej góry , zagrały nią mocniej od Pegasus.

Dlatego pytam czy ich słuchałeś? Bo może moje wnioski były błędne.

Ale to z kolei mijalo by się z wieloma opiniami na forum gdzie ludzie szukający delikatnych monitorów wybierali właśnie chario monitory.

Tu te ciekawie:

Dwa różne zdania. Nie wiem czy tweeter ten sam ale ja właśnie tak odbieram chario.

I oni chyba trzymają się właśnie tych większych sopranów.

 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/2490-constellation-lynx

https://www.hfc.com.pl/test/4813,chario-constellation-delphinus-mkii.html

Ale jak mówię możesz mieć swoje zdanie jeżeli ona jest podparta odsłuchem.

Piotr

Edit: może słuchałem ich na wprost a nie w osi? Żółta linia mocno odbiega od pozostałych.

Niestety nie pamiętam jak były ustawione.

Ale jak widać na załączonym obrazku ich charakterystykę można diametralnie zmieniać. co by się zgadzało z naszymi różnymi opiniami

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...