Skocz do zawartości

Kolumny do 3000 pokój 16m2


Grzebien79

Recommended Posts

2 godziny temu, Daniel09 napisał:

Teraz pograj nimi żeby się ,, dotarły ,,  znajdź odpowiednie ustawienie do odsłuchu a one pokażą że są warte Twojego zainteresowania i ceny. Odnośnie wzmacniaczy to możesz pomyśleć i najlepiej odsłuchać z Evo 4.2  Audiolab 6000a sam trochę czasu słuchałem  takiego zestawienia i ogólnie byłem zadowolony .  

Słyszałem tylko, że ponoć Audiolab lubi jaśniejsze kolumny, ale na pewno wezmę go pod uwagę:-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, S4Home napisał:

Cambridge CXA81 to dobry pomysł do tych kolumn. Możesz też sprawdzić Cyrus ONE, jest tańszy a także pasuje. Piszesz do doborze wzmacniacza do kolumn Wharfedale a z drugiej strony myślisz dalej o kolumnach?

Bo nie rozumiem chyba do końca.

Piotr

Kolumny już kupiłem, ustawienie na zdjęciach powyzej i do nich będę szukał wzmacniacza. Obecnie graja na HK 980, ale w przyszłym roku chce sprawdzić coś innego do nich:-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę też podpowiedzieć że jak będziesz miał możliwość to posłuchaj z Evo 4.2 z ,, mało  znanej w Polsce  ,, marki Emotiva np. BasX A2 i BasX PT100 , lub nowszą PT1 . W moim przypadku się sprawdza bardzo dobrze w różnych gatunkach muzy i chociaż ostatnio trochę ceny podskoczyły to dla mnie taki zestaw jest tego wart , ale jak zwykle w życiu bywa nie każdemu będzie pasowało to co dla mnie jest dobre 😉. Zawsze warto przed zakupem posłuchać , poeksperymentować , wybrać to co dla nas najlepsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Żeby nie zostawiać otwartego tematu kupiłem Atoll in100 SE. Połączyłem go na początku przewodami marketowymi i już brzmiało nieźle, ale z wycofaną górą, po czym podłączyłem za pomocą Luna 7 i nastała jasność, ale wyważona, zaczęło to gadać, dźwięk zdecydowanie bardziej wyraźny i szczegółowy. Hiromi Trio -  piano jakbym miał przed sobą, bas Jacksona potężny, ale czytelny. Simon Phillips Protocol II i partię basu Tibbsa zero zamulenia, bębny Simona brzmią dynamicznie i dość naturalnie. Steven Wilson Natomiast tworzy świetną przestrzeń. Jeśli chodzi o band Ellingtona, to saksofonista grał mi przed twarzą.  Dodam, że wzmacniacz zagrał inaczej u osoby, u której odsluchiwalem (wziąłem swoje kolumny) niż u mnie. Sprawdzaliśmy go też pod Pylon diamond 25 i na EVO był bardziej sprężysty bas. Podłączyliśmy też EVO pod yaqin ms-90b i była większa przestrzeń, dźwięk bardziej zrównoważony niż w Atoll, wysokie tony nie były przygaszone jak w Atollu, bas był natomiast bardziej miękki, mniej dynamiczny. To tak na szybko, teraz się osłuchuje. Chce jeszcze sprawdzić to na przewodach KaCsa KCO-IS2:-). 

Dzięki wielkie za wszystkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...