Skocz do zawartości

kino do domu z antresolą


wpoldodwunastej

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję kina domoweg / głosników do otwartego domu.  Budżet do 10 tyś.  Głośniki głownie mają być wykorzystywane do oglądania telewizji, YT, Netflixa. Obecnie dziwek z telewizora jest niewyraźny/ przygłuszony. Często mam problem z słyszalnością programów telewizyjnych.   Bardzo lubię minimalizm, ewentualnie jak już musi być coś widoczne wole by to było coś bardziej nowoczesnego. Sufit w salonie sięga do 9metrów.  Doradzicie coś?

dom2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wpoldodwunastej napisał:

Bardzo lubię minimalizm

vs.

4 godziny temu, wpoldodwunastej napisał:

Sufit w salonie sięga do 9metrów.

Trochę oksymoron na zdjęciu widzę. :)

Rozumiem że nie szukasz krzykliwych rozwiązań... Podasz orientacyjne wymiary tego pomieszczenia? Dźwięk masz przygłuszony i niewyraźny bo akustyka tej przestrzeni to jeden wielki haos. Jeśli nie godzisz się na remont pod tym kątem, nie inwestuj w porządne kino domowe - przynajmniej w tej lokalizacji. Dużym kłopotem byłby lewy surround którego po prostu nie ma gdzie postawić, no chyba że nie przeszkadzała by Ci kolumna stojąca na lewo od sofy w odległości około metra. Basu to tu w ogóle nie ogarniesz - moim zdaniem oczywiście.

Pierwszy raz coś takiego proponuję, ale kup amplituner (np. Denon X2700H) oraz stwórz system 3.1 z naściennych głośników. Pod telewizor central Klipsch RP-440D SB, jako lewy/prawy Klipsch RP-640D. Możesz próbować stawiać tu duże "paczki" które są przeznaczone do takich kubatur, ale akustyka... Jestem na nie. Subwoofer to szybka konstrukcja np. SVS SB3000 albo podobny sobie poradzi.

Ogólnie ładna przestrzeń i ciekawy projekt, ale do kina to mając duży dom przeznacz oddzielne pomieszczenie, piwnicę, garaż... Tu na fotce nigdy nie będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Butler napisał:

vs.

Trochę oksymoron na zdjęciu widzę. :)

Rozumiem że nie szukasz krzykliwych rozwiązań... Podasz orientacyjne wymiary tego pomieszczenia? Dźwięk masz przygłuszony i niewyraźny bo akustyka tej przestrzeni to jeden wielki haos. Jeśli nie godzisz się na remont pod tym kątem, nie inwestuj w porządne kino domowe - przynajmniej w tej lokalizacji. Dużym kłopotem byłby lewy surround którego po prostu nie ma gdzie postawić, no chyba że nie przeszkadzała by Ci kolumna stojąca na lewo od sofy w odległości około metra. Basu to tu w ogóle nie ogarniesz - moim zdaniem oczywiście.

Pierwszy raz coś takiego proponuję, ale kup amplituner (np. Denon X2700H) oraz stwórz system 3.1 z naściennych głośników. Pod telewizor central Klipsch RP-440D SB, jako lewy/prawy Klipsch RP-640D. Możesz próbować stawiać tu duże "paczki" które są przeznaczone do takich kubatur, ale akustyka... Jestem na nie. Subwoofer to szybka konstrukcja np. SVS SB3000 albo podobny sobie poradzi.

Ogólnie ładna przestrzeń i ciekawy projekt, ale do kina to mając duży dom przeznacz oddzielne pomieszczenie, piwnicę, garaż... Tu na fotce nigdy nie będzie dobrze.

Hej, dzięki za odp Przepraszam wszystkich za słownikowe poprawianie tekstu powyżej - dziwnie wyszło.

Szukam najlepiej jakiegoś "mocnego soundbara" lub czegoś niewielkich rozmiarów. Sprzęt ma mi głównie służyć do oglądania telewizji. Obecnie ciężko zrozumieć  niekiedy o czym w tym TV mówią.  Generalnie remonty nie wchodzą w grę. Dzięki za propozycje, muszę to gdzieś zobaczyć na żywo. Przyznam, ze liczyłem na cos bardziej dyskretnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek72 napisał:

Kup co kolwiek . To na , co Ciebie stać lub  , co  Tobie się podoba .

W takich warunkach ( akustyka) wszystko jedno  , co wybierzesz . 

 

no właśnie nie jest tak do końca. Nie specjalnie zależy mi na jakieś wybitnej akustyce. Nie potrzebuje tego.  Mam problem z zrozumieniem programów telewizyjnych. Dźwięk rozchodzi się jak w studni. Nie chciałbym dokonywać wyboru na zasadzie "ładnego koloru".  No nic. Sprawdzę ten zestaw z postu powyżej. Byc może to jest to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim pomieszczeniu nie mowimy o systemie do stereo. Będzie to tylko / aż kino domowe które ma spełnić podstawowe tutaj zadanie:

Dnia 27.11.2021 o 11:28, wpoldodwunastej napisał:

Obecnie dziwek z telewizora jest niewyraźny/ przygłuszony. Często mam problem z słyszalnością programów telewizyjnych

I to się zrobić da.

Patrząc na Twój układ wypoczynek i TV to jest to do zrobienia.

https://s4home.pl/kolumny-do-kina-domowego/cabasse-eole-4-system.html

albo

Monitor Audio Radius, Radius R90HT1

czy naścienne Heco Ambient

Do tego amplituner ktory aktualnie jest dostępny i na TV, Netflix, filmy narzekać nie będziesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, S4Home napisał:

W takim pomieszczeniu nie mowimy o systemie do stereo. Będzie to tylko / aż kino domowe które ma spełnić podstawowe tutaj zadanie:

I to się zrobić da.

Patrząc na Twój układ wypoczynek i TV to jest to do zrobienia.

https://s4home.pl/kolumny-do-kina-domowego/cabasse-eole-4-system.html

albo

Monitor Audio Radius, Radius R90HT1

czy naścienne Heco Ambient

Do tego amplituner ktory aktualnie jest dostępny i na TV, Netflix, filmy narzekać nie będziesz.

Piotr

a kino domowe 3.1?  5.1. jest problematyczne gdyż nigdzie nie znajdę miejsca na montaż dodatkowych głośników za kanapa- no chyba ze pod ale co to da?

 

https://s4home.pl/kolumny-do-kina-domowego/cabasse-eole-4-system.html 

do tego  potrzebny jest wzmacniacz?  Mozna to wypożyczyć i przetestować?

Edytowano przez wpoldodwunastej
dodoatkowe pytanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wpoldodwunastej napisał:

Nie specjalnie zależy mi na jakieś wybitnej akustyce. Nie potrzebuje tego.  Mam problem z zrozumieniem programów telewizyjnych. Dźwięk rozchodzi się jak w studni.

Zdajesz sobie sprawę, że w tych zdaniach masz i objaw i przyczynę?
Bez odpowiedniej akustyki to i sprzęt za 20k będzie brzmiał po prostu słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wpoldodwunastej napisał:

a kino domowe 3.1?

To nie jest kino domowe.

Tylko namiastka.

23 godziny temu, wpoldodwunastej napisał:

a montaż dodatkowych głośników za kanapa- no chyba ze pod ale co to da?

Pod kanapą?

23 godziny temu, wpoldodwunastej napisał:

https://s4home.pl/kolumny-do-kina-domowego/cabasse-eole-4-system.html 

do tego  potrzebny jest wzmacniacz?  Mozna to wypożyczyć i przetestować?

Tak jest potrzebny amplituner. Tak mozna wypożyczyć i przetestować

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może takiego rozwiązania jak ja mam, pasywny Soundbar. Ja mam Monitor Audio sb4, do tego subwoofer i Amplituner. Będziesz miał zestaw 3.1. z opcja dokupienia głośników surround w późniejszym czasie. Dyskretnie i elegancko to wygląda.
 

W typowy Soundbar bym się nie pchał, brak fizycznego centralnego głośnika jest przyczyna właśnie tego, ze nie słyszysz dobrze dialogów, głosu ludzkiego z tv. 

Dnia 27.11.2021 o 16:50, Butler napisał:

Pierwszy raz coś takiego proponuję, ale kup amplituner (np. Denon X2700H) oraz stwórz system 3.1 z naściennych głośników. Pod telewizor central Klipsch RP-440D SB, jako lewy/prawy Klipsch RP-640D.

Jak już coś proponujesz to rób to z sensem. Ten Klipsch 440d to pasywny soundbar, lcr, nie wiem jak chcesz jeszcze do tego podłączyć głośniki L/R.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, essewissa napisał:

nie wiem jak chcesz jeszcze do tego podłączyć głośniki L/R.

Aż spytam znajomego bo ma taki set w domu, z tym że ma pełne kino także na tyłach. Brzmi to super. :)

Zgaduję że ma do tego centrala podpięte ZONE B dla L/R, o ile głośność reguluje się jednocześnie dla A i B bo nie sprawdzałem u siebie. Aż sam się teraz zaciekawiłem czy tak można :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie bardzo rozumiem, jak szeregowo? Tam w tym Klipschu są trzy kolumny w jednej, lewy prawy i centralny. Podłącza się to tak samo jak trzy oddzielne kolumny, nie ma innej opcji. Amplituner wysyła na kanały, czy pre informacje co ma grać w tym kanale, podłączanie kolumn musi odpowiadać temu co jest na ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ogląda kino to grają mu duże kolumny frontowe i ten mały głośnik centralny z pasywnego soundbara :) , chyba , ze ma jeszcze jeden głośnik centralny dodatkowo. :) 

Butler, nie brnij, po prostu wkleiłeś na pałę tego Klipscha nie mając pojęcia czym jest pasywny Soundbar, albo głośnik lcr. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, essewissa napisał:

Czyli jak ogląda kino to grają mu duże kolumny frontowe i ten mały głośnik centralny z pasywnego soundbara

Dokładnie tak. Tyle że "dużych" frontów nie ma, bo też naścienne on-wall Klipscha.

30 minut temu, essewissa napisał:

Butler, nie brnij, po prostu wkleiłeś na pałę tego Klipscha nie mając pojęcia czym jest pasywny Soundbar, albo głośnik lcr. 

I tak Cię nie przekonam, wiesz już swoje. Bez sensu brnąć dalej w OT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Butler napisał:

Dokładnie tak. Tyle że "dużych" frontów nie ma, bo też naścienne on-wall Klipscha.

Ja bym chciał to jednak pociągnąć bo może czegoś nie rozumiem, a też. mam pasywny soundbar. Ciekawi mnie ta konfiguracja.

 

Jak załącza kino to w jakiej konfiguracji?

Naścienne Klipsch plus centralny z soundbara? Nie ma to moim zdaniem sensu i grać dobrze nie może bo i tak mamy mały "centralny" i "duże" naścienne, jest dysproporcja.

W jakich sytuacjach załącza L/R z soundbara?

Nie prościej by było kupić po prostu dobry centralny do tych naściennych frontów Klipscha?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, essewissa napisał:

Jak załącza kino to w jakiej konfiguracji?

Nie będę do niego znowu dzwonił i pytał :) Nie widziałem by coś kombinował przy obsłudze. Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy... Po prostu grają razem (bo są spięte ze sobą) dwie pary lewych i dwie pary prawych kanałów na froncie (np. lewy głośnik naścienny razem lewym głośnikiem soundbara RP-440D).

32 minuty temu, essewissa napisał:

jest dysproporcja.

Wcześniej miał RP-240D na przodzie grające z tym RP-440D. Później dopiero z tego co wiem zamienił je na RP-640D. Bo ja wiem czy dysproporcja? Wszędzie są te same głośniki, nie odczuwa się by było coś nie tak

38 minut temu, essewissa napisał:

W jakich sytuacjach załącza L/R z soundbara?

Zawsze jak grają kanały L/R

39 minut temu, essewissa napisał:

Nie prościej by było kupić po prostu dobry centralny do tych naściennych frontów Klipscha?

Zapewne tak :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...