Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Monitor Audio


Mati92

Recommended Posts

Cześć, mam pytanie odnośnie wzmacniacza/amplitunera. Mianowicie mam wybrane kolumny, które chce kupić, są to Monitor Audio bronze 500 lub 200. Tutaj pierwsze pytanie, czy 500 nie są za duże do salonu w mieszkaniu o powierzchni 30 mkw? Chciałem je wysterować Audiolab 6000a (ma parametry funkcjonalne, których wymagam czyli wejścia optyczne, Bluetooth i wkładkę do gramofonu). Pisząc z pytaniami o wycenę takiego zestawu usłyszałem w jednym sklepie, że Audiolab 6000a nie da rady narodzić MA 500. Tu drugie pytanie, faktycznie tak jest? Zacząłem przez to brać pod uwagę MA 200, też wzmacniacz poradził by sobie z tymi kolumnami? Ewentualnie polecacie inny wzmacniacz do 3500 zł, który ma te funkcje których potrzebuje? Zacząłem brać jeszcze pod uwagę amplitunery,  które mogłyby mieć wystarczająco mocy do bronze 500 i zastanawiam się ewentualnie nad Yamaha R

-N602 lub Denon DRA-800H, co o tym myślicie? Rozpatrywać amolitunery czy jedbak wzmacniacz będzie lepszą opcją? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mati92 napisał:

N602 lub Denon DRA-800H, co o tym myślicie? Rozpatrywać amolitunery czy jedbak wzmacniacz będzie lepszą opcją?

Czy koniecznie szukasz ampli z funkcjami sieciowymi? Jeżeli tak to lepiej rn803d a jeżeli bez sieci a pasuje Ci granie Yamahy to szukaj w używce rx7xx rx9xx albo s701. Oczywiście im wyżej tym lepiej. Nie napisaleś nic o budżecie więc do końca trudno się odnieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Matt Daemon napisał:

Czy koniecznie szukasz ampli z funkcjami sieciowymi? Jeżeli tak to lepiej rn803d a jeżeli bez sieci a pasuje Ci granie Yamahy to szukaj w używce rx7xx rx9xx albo s701. Oczywiście im wyżej tym lepiej. Nie napisaleś nic o budżecie więc do końca trudno się odnieść.

Napisałem, chce kupić wzmacniacz/amolitunera do 3500zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mati92 napisał:

Napisałem, chce kupić wzmacniacz/amolitunera do 3500zł

Racja. Nie zauważyłem. Niemniej nie zmieniam odpowiedzi. W tym budżecie sieciówka - rn803d.  Jeżeli chodzi o wzmak to już więcej pojawia się możliwości. Nawet ampli bez sieci. Wspomniane Yamahy w przypadku upodobania w graniu yamahy. Ja mam magnata mr780  - jestem zadowolony i powinien się zgrać z bronzami. Podjedź gdzieś do salonu i posłuchaj sam. To najlepsza opcja dla ucha nie dla marek i cyferek 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego salonu zdecydowanie polecam większy model Monitor Audio Bronze 500, będzie ok. Bronze 200 to kolumny raczej do 20-25m2. Bardzo dobrym uzupełnieniem Monitor Audio będzie wspomniany przez Ciebie Audiolab. Na pewno nie będzie za słaby do Bronze 500. Spójrz na model 6000A, ewentualnie trochę drożej, ale z pełną funkcjonalnością sieciową 6000A Play.

Zapraszam serdecznie do nas na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q21 napisał:

Do Twojego salonu zdecydowanie polecam większy model Monitor Audio Bronze 500, będzie ok. Bronze 200 to kolumny raczej do 20-25m2. Bardzo dobrym uzupełnieniem Monitor Audio będzie wspomniany przez Ciebie Audiolab. Na pewno nie będzie za słaby do Bronze 500. Spójrz na model 6000A, ewentualnie trochę drożej, ale z pełną funkcjonalnością sieciową 6000A Play.

Zapraszam serdecznie do nas na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

W sumie co jeszcze polecacie ze wzmacniaczy w podobnej cenie do kolumn, które wybrałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, byłem na odsłuchu Monitor Audio bronze 500 i 200, które grały z Cyrus One HD. Odrzuciłem  już 200 i skupiam się na 500, które dużo fajniej zagrały. Niestety nie miałem możliwości posłuchać tych kolumn z Audiolab 6000A, jednak Pan zapewnia mnie, że te kolumny dużo lepiej grają z Cyrusem niż zagrają z Audiolabem, który brałem pod uwagę, co o tym myślicie? Dodatkowo Pan zaproponował mi w dość podobnej cenie w promocji Monitor Audio Silver 300 6G, tylko nie miał ich w sklepie, więc nie miałem możliwości posłuchać. Może ktoś porównać te kolumny?

Edytowano przez Mati92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2021 o 08:03, Mati92 napisał:

Pan zaproponował mi w dość podobnej cenie w promocji Monitor Audio Silver 300 6G

Myślę, że to ciekawa opcja. Najczęściej wyższe serie, nawet starsze, grają lepiej niż niższe, ale młodsze. Silvery to już dość wysoka półka. A że szóstą generację obecnie wyprzedają, to tylko się cieszyć.

Czy Cyrus, czy Audiolab? Moim zdaniem obojętnie. Poczytaj, czy któryś nie sprawia problemów technicznych (brumienie, niestabilne oprogramowanie itp.). Jak nie, to wybierz ładniejszy albo tańszy.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kraft napisał:

Myślę, że to ciekawa opcja. Najczęściej wyższe serie, nawet starsze, grają lepiej niż niższe, ale młodsze. Silvery to już dość wysoka półka. A że szóstą generację obecnie wyprzedają, to tylko się cieszyć.

Czy Cyrus, czy Audiolab? Moim zdaniem obojętnie. Poczytaj, czy któryś nie sprawia problemów technicznych (brumienie, niestabilne oprogramowanie itp.). Jak nie, to wybierz ładniejszy albo tańszy.

A technicznie Audiolab 6000A da radę udźwignąć właśnie te silvery?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Jasne. Tylko zakup internetowy i odsłuch u siebie z możliwością zwrotu. Bez ryzyka. 

Czemu zakup internetowy? Dostanę lepszą cenę niż stacjonarnie? Właśnie miałem zamiar kupić po odsłuchu w salonie, bo nie mam jeszcze odebranego mieszkania, nie wspomnę o remoncie (mam zamiar wprowadzić się w marcu), a w salonach straszą,  że po nowym roku ceny pójdę w górę i raczej wyprzedadzą się resztki silverów 6G w dobrych cenach. Z bronze 500 raczej nie będzie problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się jeszcze dopytać o same przetworniki w tych kolumnach. Mianowicie rozumiem, że w silverach dodatkowo jeden głośnik średniotonowy da mi lepsze wrażenia wokalne? A jak będzie z basem porównując te kolumny? Która powinna zagrać lepszym basem? Mniejszy silver 200 czy właśnie większy bronze 500 lepiej sobie poradzi?

Wiem, że to trochę takie wróżenie z fusów,  ale technicznie jak właśnie powinno to wyglądać?

Edytowano przez Mati92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o Silver 200 czy 300, bo się pogubiłem.

Sama wielkość przetworników o niczym jeszcze nie świadczy. Liczy się też moc ich napędów, objętość obudowy, strojenie BR itd. Ogólnie większe kolumny są przeznaczone do większych pomieszczeń. Twoje 30 m2, to jednak nie jest bardzo dużo. Myślę, że dla Silverów 300 nie będzie problemem. Ale dochodzą jeszcze specyficzne rezonanse Twojego pokoju, ustawienie kolumn, Twój gust... za dużo zmiennych, żeby coś jednoznacznie stwierdzić. Dlatego taki ważny jest odsłuch testowy u siebie zanim podejmie się ostateczną decyzję.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Piszesz o Silver 200 czy 300, bo się pogubiłem.

Sama wielkość przetworników o niczym jeszcze nie świadczy. Liczy się też moc ich napędów, objętość obudowy, strojenie BR itd. Ogólnie większe kolumny są przeznaczone do większych pomieszczeń. Twoje 30 m2, to jednak nie jest bardzo dużo. Myślę, że dla Silverów 300 nie będzie problemem. Ale dochodzą jeszcze specyficzne rezonanse Twojego pokoju, ustawienie kolumn, Twój gust... za dużo zmiennych, żeby coś jednoznacznie stwierdzić. Dlatego taki ważny jest odsłuch testowy u siebie zanim podejmie się ostateczną decyzję.

Chodziło mi oczywiście o silver 300, mój błąd. Ok, rozumiem już co i jak i uzyskałem w sumie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Dziękuję bardzo za pomoc i poświęcony czas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2021 o 08:03, Mati92 napisał:

jednak Pan zapewnia mnie, że te kolumny dużo lepiej grają z Cyrusem niż zagrają z Audiolabem, który brałem pod uwagę, co o tym myślicie?

Ja się z tym zgadzam. Ale no musisz sam odsłuchać.

Ten wzmacniacz ma realnie około 60W przy 8 omach.

Ale Do niego raczej nie podłącza się sporych kolumn. 300tki jeszcze ok. Ale 500tki moim zdaniem, no braknie.

Ale koniecznie go odsłuchaj. Nie wiadomo czy charakterystyka grania Ci odpowiada.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mati92 napisał:

Kupiłem kolumny silver 300 :)

Też gratuluję. Myślę, że to dobry wybór w tej sytuacji. Oczywiście myślę tak, bo sam bym tak wybrał. :)

A wzmacniacz jaki? Może nie jestem tak radykalny jak prezes naszego klubu MA ( ;) ) , ale jednak celowałbym w większą moc niż ma Audiolab 6000a. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafał S napisał:

Też gratuluję. Myślę, że to dobry wybór w tej sytuacji. Oczywiście myślę tak, bo sam bym tak wybrał. :)

A wzmacniacz jaki? Może nie jestem tak radykalny jak prezes naszego klubu MA ( ;) ) , ale jednak celowałbym w większą moc niż ma Audiolab 6000a. 

Słuchałem kolumn z Audiolabem 6000A, Cyrusem One HD i Roksanem Atessą i jak dla mnie Roksan zagrał najbardziej dynamicznie na czym w sumie najbardziej mi zależało (albo zwyczajnie najbardziej przypadło mi do gustu to co usłyszałem), do tego doszedł aspekt estetyczny i zamówienie poszło 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...