Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Monitor Audio


Mati92

Recommended Posts

2 godziny temu, Mati92 napisał:

Słuchałem kolumn z Audiolabem 6000A, Cyrusem One HD i Roksanem Atessą i jak dla mnie Roksan zagrał najbardziej dynamicznie na czym w sumie najbardziej mi zależało (albo zwyczajnie najbardziej przypadło mi do gustu to co usłyszałem), do tego doszedł aspekt estetyczny i zamówienie poszło 😊

Koniecznie daj nam znać, jak zagra u Ciebie to połączenie. Mój kolega ma podobny metraż i namawiam go na rozważenie właśnie takiego zestawu: Silvery 200 lub 300 + Atessa w wersji ze streamerem. Mgliście pamiętam, że ktoś z forum już kupił Atessę do Silverów i zdaje się, że był zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To dobre połączenie. Na dłuższą metę będziesz z niego zadowolony.

Wziąłeś wersję ze źródłem czy czysty wzmacniacz?

Piotr

Czysty wzmacniacz. Mam nadzieję, że mi wystarczy na długi czas 😄 docelowo chce dokupić jeszcze gramofon i być może kiedyś odtwarzacz do zestawu, no ale nie wszystko na raz. Póki co połączę go cyfrowo z TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rafał S napisał:

Koniecznie daj nam znać, jak zagra u Ciebie to połączenie. Mój kolega ma podobny metraż i namawiam go na rozważenie właśnie takiego zestawu: Silvery 200 lub 300 + Atessa w wersji ze streamerem. Mgliście pamiętam, że ktoś z forum już kupił Atessę do Silverów i zdaje się, że był zadowolony.

Dam znać. Osobiście podejrzewam, że nawet jakbym kupił Audiolab 6000A to też by mi wystarczył, grał fajnie i w sumie bardzo mi się podobał wizualnie, sprawiał wrażenie solidnego i trochę surowego co mi się podoba. Ale właśnie Roksan zagrał naprawdę żywo przy muzyce, której słucham na codzień, czyli Depeche Mode, Rammstein i podobne klimaty. Może dodam jeszcze wzmiankę o samych kolumnach. Byłem napalony na Bronze 500 bo wydawały mi się takie jakby potężne. Ale jak słuchałem tych samych kawałków na Silver 300 to miałem wrażenie, że słucham muzyki na żywo, było więcej szczegółów i bardziej dynamicznie a w sumie na takich wrażeniach najbardziej mi zależało, więc myśle, że pod tym wzgledem to dobry wybór 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się już pochwalić, że sprzęt się pomalutku wygrzewa, pokrótce opiszę swoje pierwsze wrażenia, ale niestety nie będę używał słów, ktorych nie rozumiem, więc zbyt fachowe i audiofilskie to nie będzie.

Może zacznę od jakości otrzymanego sprzętu i wrażeń wizualnych. Kolumny, które wybrałem są białe, wydają się perfekcyjnie wykończone, nawet na żonie robią wrażenie 😂 wzmacniacz jak dla mnie to strzał w 10, wygląda bardzo prosto, estetycznie i minimalistyczne. Wbrew pozorom jedno pokrętło wystarczy do całej obsługi i nie sprawia wrażenia, że brakuje przycisków. Może pilot mógłby być większy, ale to kto co woli. Ogólnie każdy element zestawu jest ciężki jak na tak niepozorne elementy.

Słuchanie tego zestawu to dla mnie bajka. Nie miałem nigdy swojego zestawu stereo, więc przy każdym kolejnym kawałku uśmiechałem się sam do siebie z zadowolenia. Bałem się trochę, że będę miał za mało basu,  ale nic z tych rzeczy. Może kolumny nie schodzą jakoś bardzo nisko, ale w kawałkach, których słucham ten bas wydaje się jakby w punkt, więc chyba jest dobrze kontrolowany. Ogólnie podoba mi się to, że nawet jak cicho słucham muzyki, to wszystko wyraźnie słychać, nie ma wrażenia, że coś gaśnie. Dodam, że zauważyłem, że wzmacniacz ma naprawdę duży zakres grania "po cichu". Dopiero po przekroczeniu połowy zakresu volume robi się naprawdę głośno. Ale czy cicho czy głośno to kolumny grają tak samo fajnie, czysto, bardzo żywo i dynamicznie, więc jestem naprawdę zadowolony z efektu. Mimo, że znacznie przekroczyłem budżet, który chciałem przeznaczyć na sprzęt to śmiało mogę powiedzieć, że nie żałuję nawet złotówki. Polecam 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...