Skocz do zawartości

Salon 15 m2. Zestaw do muzyki i TV


blacky157

Recommended Posts

Witam.

Z racji aktualnie trwającej promocji na odroczone raty +2 gratis w euro, z której namiętnie zawsze korzystam, pomyślałem, że czas na zmianę audio. Aktualnie posiadam amplituner kina sony str de495 i kolumny briklin dm 210. Zestaw dostałem za darmo, z przypadku i szczerze mówiąc to brzmi bardzo średnio.

Kolumny stoją od siebie oddalone o 1,6m, kanapa stoi naprzeciwko, oddalona o 2m - która jest głównym miejscem odsłuchu. Słucham głównie rocka, metalu, czasem trochę alternatywy i muzyki symfonicznej, ale chciałbym, żeby zestaw służył też za głośniki tv, na którym często oglądam filmy. 

Już jakiś czas temu myślałem o kolumnach Audio Pearl 27, ale czym to napędzić ?. Możecie doradzić czy te kolumny się sprawdzą i jaki dobrać do nich amplituner. Super byłoby, jakby był w ofercie sklepu RTV euro AGD. Chciałbym zmieścić się w 5000 za komplet, choć mogę być trochę elastyczny.

Zależy mi na AirPlay, w przyszłości chciałbym równie dokupić adapter na płyty winylowe. Fajnie byłoby jakby miał sterowanie HDMI ARC, ale to nie jest konieczność.

Jeżeli chodzi o 5.0/5.1 to totalnie nie mam miejsca na kolumny za głową, jedyną opcją byłoby powieszenie kolumn w rogach, na suficie, jakieś 1,5m za miejscem odsłuchu, więc podejrzewam że nie spełniłyby wtedy swojego zadania.

 

Edytowano przez blacky157
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • blacky157 changed the title to Salon 15 m2. Zestaw do muzyki i TV

Z tym, że kierując się tylko cenami oferowanymi przez RTV nie pozostawiasz sobie zbyt dużego wyboru. 5000 to nie jest może jakiś mega budżet ale myślę, że zamiast tych Pylonów mógłbyś kupić jakieś monitory, których stosunek ceny do jakości będzie na pewno lepszy niż w tych Pearlach. A w 15stu metrach kolunny podstawkowe spokojnie sobie poradzą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Trudno też będzie połączyć dwa światy amplituner KD i "patefon", licząc w tym wszystkim na jakość. Generalnie chcesz dość wiele, za niewiele. I do tego ograniczasz się do jedynego punktu zakupowego, którego i asortyment i ceny nie powalają na kolana

A czy amplituner stereo, zamiast KD będzie mocno złym wyborem w kwestii nagłaśniania filmów ? Wiem, że nie będę miał prawdopodobnie ARC, ale czy na jakości oglądania aż tak dużo stracę ? Jeśli mam wybierać, to chyba jednak wolałbym stracić na filmach niż na muzyce. Będę jutro robił większe zakupy w euro, dlatego chciałem dorzucić jeszcze audio. Poza tym sensowniejsze sklepy nie mają zazwyczaj sensownej ofert ratalnej 0%. Na monitory nie patrzałem bo już o kolumny stoczyłem z kobietą wojnę :D (Kwestia wizualna). Poza tym pewnie w sklepie o którym mówię nic sensownego nie znajdę.

A może któryś z predefiniowanych zestawów które można tam znaleźć się do czegoś nadają ? https://m.euro.com.pl/zestawy-audio-hifi.bhtml

Edytowano przez blacky157
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się, że do jutra to na pewno nic tutaj nie ustalisz. Trochę za późno przychodzisz z tematem.

Skoro muzyka gra dla Ciebie ważniejszą rolę, niż filmy, to ja osobiście poszedłbym w stereo, na którym również filmy da się "nagłośnić". Tym bardziej, że z tego co piszesz i tak nie jesteś w stanie zapewnić sobie poprawnego rozstawienia systemu 5.1, a wspomniałeś tylko o surround'ach, nic o sub'ie (a to kolejny temat rzeka). 

2 godziny temu, blacky157 napisał:

Poza tym sensowniejsze sklepy nie mają zazwyczaj sensownej ofert ratalnej 0%

I tu też się nie zgodzę, ponieważ coraz więcej salonów "niezależnych" ma w swojej ofercie taką opcje. W tym "Branża" będąca tutaj na forum. 

2 godziny temu, blacky157 napisał:

A może któryś z predefiniowanych zestawów które można tam znaleźć się do czegoś nadają ? https://m.euro.com.pl/zestawy-audio-hifi.bhtml

Do czegoś na pewno ;) Natomiast w tych pieniądzach myślę, że można spróbować lepiej. A już zwłaszcza patrząc na te zestawy Denona z Dali wykraczające mocno poza Twój budżet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość znanych mi salonów audio oferuje sprzedaż ratalną z oprocentowaniem 0%. Jeśli zależy Ci na muzyce, warto poświęcić troszkę więcej czasu na wybór sprzętu do jej odsłuchów. Też kiedyś kupiłem zestaw w jednej sieci marketów i dziś pozostał mi z tego jedynie głośnik centralny 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz w euro fajnego gotowego setu albo amplitunera.

Po pierwsze albo ich nie ma. Albo zestaw jest dobrany po prostu nie brzmiąc ciekawie.

Do PEARL 27 mozna bby zastosować DRA 800 jeśli będzie dostępny i zmieścisz się z ratami.

Jesli jednak inny salon to polecam od siebie Aurora 700 albo Melodika BL 40 MKII + DRA 800 albo Yamaha RN 602

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Nie znajdziesz w euro fajnego gotowego setu albo amplitunera.

Po pierwsze albo ich nie ma. Albo zestaw jest dobrany po prostu nie brzmiąc ciekawie.

Do PEARL 27 mozna bby zastosować DRA 800 jeśli będzie dostępny i zmieścisz się z ratami.

Jesli jednak inny salon to polecam od siebie Aurora 700 albo Melodika BL 40 MKII + DRA 800 albo Yamaha RN 602

Zapraszam

Piotr

Dzięki, wygląda na to, że chyba kupie DRA 800, jest łatwo dostępny i ma wszystko czego chciałem. Jedna oferta wygląda jeszcze fajnie cenowo https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/zestawy-kina-domowego/zestaw-stereo-denon-dra-800h-kolumny-wilson-six-power-czarny 
5500 zł za ten amplituner i kolumny nie wydają się złą ceną, a na temat tych Wilson SIX POWER czytałem całkiem pochlebną opinię na teście strony audio.com.pl 
Jak uważacie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady. Ostatecznie zakupiłem amplituner DRA-800 oraz kolumny polk Signature S50e w cenie 5200 zł za komplet. Na szczęście przed zakupem udało mi się posłuchać Wilson six power i na pewno nie będę tamtego setu żałował. Dźwięk mi totalnie nie podszedł - wręcz męczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, blacky157 napisał:

a na temat tych Wilson SIX POWER czytałem całkiem pochlebną opinię na teście strony audio.com.pl 

 

8 godzin temu, blacky157 napisał:

Na szczęście przed zakupem udało mi się posłuchać Wilson six power i na pewno nie będę tamtego setu żałował. Dźwięk mi totalnie nie podszedł - wręcz męczył.

No tak jest właśnie czytać a nie słuchać.

A Polki S50e posłuchałeś?

Nie są za małe do Twojego pomieszczenia?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

 

No tak jest właśnie czytać a nie słuchać.

A Polki S50e posłuchałeś?

Nie są za małe do Twojego pomieszczenia?

Piotr

 

Tak, trafiłem do salonu w galerii, otwartego do wieczora, gdzie udało mi się od razu wejść na odsłuchanie. Generalnie kolumny mnie wręcz oczarowały i jestem bardzo zadowolony. Nie wydaje mi się, aby były za małe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...