Skocz do zawartości

Z cyklu "Wzmacniacze, których nie lubię" vol.1


lpomis

Recommended Posts

47 minut temu, seba3002 napisał:

Niestety te marki są mi praktycznie obce

Mogę zdradzić, że jedna z tym marek służy mi w domu. Jako integra. Dla mnie to kawał kapitalnego pieca. Powtarzam - dla mnie. 😋

35 minut temu, kaczadupa napisał:

No kto z nas nie przygarnąłby Confidence, gdyby tylko mógł... 

Zgodzę się, ale to chyba ich najwyższa seria. Niezależnie - na pewno wolę granie z Dynaudio niż z B&W. Te drugie wyjątkowo mi nie leżą. 

Choć jeżeli mam być szczery, to wolałbym wątki o sprzęcie jaki lubimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 28.11.2021 o 18:40, Asia napisał:

Oczywiście,  właśnie tak było. Po Lyngdorfie był Roksan K3, a potem hybryda Pier Audio. No i to wreszcie dla mnie zagrało! Po takim kolorowym dźwięku powrót Lyngdorfa wypadł bardzo słabo.

Trzeba więcej próbować żeby odkryć różnice i swoje preferencje.

 

Cześć Asia!

tez obecnie testuje Lyngdorfa i mam podobnie. Pierwsze wrażenie WoW, z czasem coś słabło. 
Który model Pier Audio zrobił ma Tobie takie wrażenie?

Pod co masz go podpiętego pod FA 502?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Falkoszczak napisał:

Cześć Asia!

tez obecnie testuje Lyngdorfa i mam podobnie. Pierwsze wrażenie WoW, z czasem coś słabło. 
Który model Pier Audio zrobił ma Tobie takie wrażenie?

Pod co masz go podpiętego pod FA 502?

Asi już tu niestety nie ma na forum... 

Co do Lyngdorfa - jego zwolennicy podkreślają neutralność. Dla mnie w porównaniu do prawdziwie neutralnych monitorów studyjnych gra z mniejszą dynamiką i ilością detali. Zbyt łagodnie jak na mój gust. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Co do Lyngdorfa - jego zwolennicy podkreślają neutralność. Dla mnie w porównaniu do prawdziwie neutralnych monitorów studyjnych gra z mniejszą dynamiką i ilością detali. Zbyt łagodnie jak na mój gust. 

Nie czaję tego. Dlaczego porównujesz wzmacniacz vs kolumny? 

Jakie kolumny grały z tym Lyngdorfem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Nie czaję tego. Dlaczego porównujesz wzmacniacz vs kolumny? 

Jakie kolumny grały z tym Lyngdorfem?

W domowych warunkach B&W 603 S2. 

Natomiast w salonie na odsłuchu AP Classic 25 oraz 15 oraz FA F501SP i te będę testował tez w domu. AP zagrały dla mnie zbyt czysto i analitycznie góra a dół nie był satysfakcjonujący, był zbyt punktowy, za mało głęboki. Tego basu brakowało na Lyngdorfie jak i Naim atom.

Z kolei trochę obawiam się FA 501SP ze zabraknie mi góry, sceny przestrzeni a bas będzie zbyt mocno i długo dominujący. Choć lubie nisko schodzący bas. Na szczęście Lyngdorf ma możliwość regulacji tych parametrów. 

Zalezy mi na AinO. Wcześniej miałem NadC700, sprzedałem i padło na Lyngdorfa. Gra lepiej jak dla mnie, dźwięk jest bardziej gęsty, mięsisty niż Nad choć z trochę mniejsza dynamika. Ale to jak dla mnie minimalna różnica.

Wychodzi na to ze jak dobrze-pod siebie nie ustawimy Lyngdorfa zagra zbyt płasko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...