Skocz do zawartości

Magnat Quantum 1009 na 24m2


nazghul

Recommended Posts

Mam takie pytanie, aktualnie kończę remont salonu około 24 m2, salon ma kształt prostokąta, planuję zaadaptowac akustycznie sześcioma bass trapami z mega acoustic (w jednym rogu jest kominek), jakies dyfuzory i absorbery. Zastanawiam się nad kolumnami podłogowymi. Jestem zainteresowany magnat quantum 1009 do wyrwania NOS w Niemczech za 2k euro. Czy takie wielkie kolumny nadają się do salonu 24m2? Nie ma szans na odsłuchy dlatego takie pytanie to podstawa a nogdzie nie znalazłem odpowiedzi.

W tym momencie mam atoll in100se monitory tannoy xt6 bluesound node 2i oraz dac mytek Liberty z zewnetrznym zasilaczem toroidalnym tomanek. Wzmacniacz jakby nie podszedł to byłby wymieniony na coś odpowiedniego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 20m2... Coś źle zapamiętałem

 

Na akustykę planuję 6 basstrapów w 3 rogach, z 6-8 absorberów 120 x 60 (2 za kolumny, 2 na prawa sciane, 2 na sufit), za plecami dyfuzory 2d, dywan na podłogę, kotary o grubości 1200g/m2 na okna. Raczej bez kompromisów. Wszystko pewnie z mega acoustics po konsultacjach z Bartkiem ale to ruszę jak skończę salon. Kolumny bardzo zachwalal s4home stad taka droga. Na model 1005 nie ma takiego rabatu :)

Edytowano przez nazghul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie mowisz o kolumnach 1009s to są to znakomite modele.

Ale faktycznie to kolumny ktore, potrafią, lubią pokazać pazura i zabłysnąć.

20m to trochę malo dla nich, nie wiem za bardzo jak zmieni się dźwięk albo akustyka Twojego pomieszczenia po zastosowaniu absorberów.

Niestety ale tu może byc to temat w którym po prostu musisz się przekonać sam.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym różni się 1009s czyli dodatek S od 1009 ale te wyglądają na te same,  polecane i z różnych testów. Przy dodaniu polskiego VAT 23% wychodzi 1032 € niby nic ale oczywiście Polaków stać na wyższy VAT :)

https://www.elektrowelt24.eu/shop/Lautsprecher/Standlautsprecher/Magnat/Magnat-Quantum-1000-Serie/Magnat-Quantum-1009-glanzlack-weiss-nussbaum::4393.html

 

No nic nie pali się najpierw skupię się na salonie potem założe watek pod dobór kolumn, coś tam doradzicie, coś tam wypożyczę i znowu forum złożył mi zestaw na nabjlizsze kilka lat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...