Skocz do zawartości

Pokrowiec na kolumny? Jak? Gdzie?


Recommended Posts

Hej,

Czy ktoś ma rozpracowany ten temat? Chciałbym kupić pokrowiec na swoje kolumny (triangle Comete ez), ale w internecie widzę tyko takie grube/sztywne na głośniki estradowe… a mi chodzi o taki mily, miękki, elastyczny, cienki fajny materiał, który ochroni kolumny przed kurzem/słońcem jak są nieużywane w domu (tak jak w tshircie). Często w takie pokrowce zapakowane są fabrycznie kolumny z najwyżej Polki. 
 

gdzie czegoś takiego szukać?

 

chodzi mi o dokładnie coś takiego

13DA275C-A879-4679-BE69-9D6B4221D9FB.png

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mateolo2 napisał:

Często w takie pokrowce zapakowane są fabrycznie kolumny

Moje kolumny akurat mają fabryczne, elastyczne, bawełniane kondomy. W celu ochrony przed słońcem (jedna z kolumn stoi blisko okien) używam jednak..., koca :) . Stwierdziłem, że nie chce mi się bawić w ciągłe naciąganie i zdejmowanie pokrowców, szczególnie w okresie letnim, gdy musiałbym to robić praktycznie codziennie. A tak, przed wyjściem do pracy jednym ruchem zarzucam koc i po sprawie. Po powrocie problem słoneczny znika i można go ściągnąć. 

Faktem jest, że warto stosować takie zabezpieczenie przed słońcem. Choćby po to, żeby nie musieć tłumaczyć później ewentualnemu nabywcy, dlaczego kolumny mają różne kolory ;) Zawieszenia głośników też bardzo nie lubią się opalać, szczególnie te piankowe. To takie moje doświadczenia sprzed lat :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, halik napisał:

Podaj mi wymiary kolumny i preferencje kolorystyczne, dostaniesz prezent na Gwiazdkę

😯 WHAT?! haha, ale jak to? Prezent?! Serio....?! 

W tym wypadku, aż mi głupio cokolwiek wymagać/narzucać. Kolumny mają takie wymiary

Wymiary z lekkim zapasem: Głębokość 33 (z maskownicą, plus pół centymetra zapasu. bez maskownicy 32, też pół centymetra zapasu), Szerokość 20,5 (pół centymetra zapasu), wysokość 40,5 (pół centymetra zapasu).

Podaję z zapasem, ponieważ będę często je ściągał i zakładał, więc jak będą lekko luźniejsze będzie łatwiej to robić :)  A jak będą ciasne to łatwiej będzie na rogu zaczepić okleinę ciągle to ściągając i zakładając prawda?

W kwestiach kolorystycznych. Kurczę, chyba najlepiej czarne po prostu, albo ciemne szare/grafitowe?

Bardzo dziękuję!!!

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, halik napisał:

Zapas daj z 5 cm, będzie łatwiej ściągać abo chociaż z 3.  Zróbmy tak, góra  36 x  23, wys 41 żeby nie wystawało.  Mogę Tobie na bogato Velur albo zwykłą szmate tapicerską lub eco skóra.

Kolor dowolny.

pozdro

Ja Cię kręcę :) Ale wybór :) dziękuję!

w kwestii wymiarów mam pełne zaufanie :) Im łatwiej będzie się ściągało i zakładało tym lepiej.

W kwestii samego materiału - na prawdę nie chce robić kłopotu. Natomiast wydaje mi się, ze najlepszy będzie po prostu cienki, lekki materiał tak jak takie hipsterskie torby bawełniane/szmaciane eko na zakupy - one maja w zamyśle tylko i wyłącznie służyć antykurzowo kiedy nie gram do założenia na noc, wiec jak najlżejsze i cienkie :) 

A welur i eko skóra wydają się być sztywne i ciężkie dosyć :) 
 

Kurcze No nie będę wymyślał bo aż mi głupio! Jaki materiał będzie najmniej problematyczny, tez wybierzmy. Byle czarne albo grafitowe :) 

 

Jeszcze raz strasznie dziekuje! Czuje się jakbym coś wygrał :)

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, halik napisał:

Dla mnie bez znaczenia, zajmuje się się tym zawodowo, mam wszystkie rodzaje szmat. Jak pisałem ,prezent.

Ale numer.... Dziękuję!!! Na prawdę nie wiem co powiedzieć. Zatkało mnie. Jakoś wymyślę jak się odwdzięczyć. Jeszcze raz potwornie dziękuję. Właśnie zrobiłeś dzień Ķlodemu audiofilowi, studentowi u którego z kasą krucho, więc mam szczenę na ziemI! Dzięki!

To jakbym mógł poprosić o taką szmatę cienką, miękką i lekką haha? Najchętniej czarną, albo ciemnoszarą. Coś w tym stylu też jak wysyłał na górze Baliosia? 

Welur może u mnie wyglądać zbyt barokowo, a taka szmata będzie nowocześniejsza :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 29.11.2021 o 11:46, nowy78 napisał:

Moje kolumny akurat mają fabryczne, elastyczne, bawełniane kondomy. W celu ochrony przed słońcem (jedna z kolumn stoi blisko okien) używam jednak..., koca :) . Stwierdziłem, że nie chce mi się bawić w ciągłe naciąganie i zdejmowanie pokrowców, szczególnie w okresie letnim, gdy musiałbym to robić praktycznie codziennie. A tak, przed wyjściem do pracy jednym ruchem zarzucam koc i po sprawie. Po powrocie problem słoneczny znika i można go ściągnąć. 

Faktem jest, że warto stosować takie zabezpieczenie przed słońcem. Choćby po to, żeby nie musieć tłumaczyć później ewentualnemu nabywcy, dlaczego kolumny mają różne kolory ;) Zawieszenia głośników też bardzo nie lubią się opalać, szczególnie te piankowe. To takie moje doświadczenia sprzed lat :) 

Ja w tym celu zastosowałem selant (wosk syntetyczny) i na to 3 warstwy normalnego porzadnego wosku do samochodów (dodo juice blue velvet). Jak narazie nie widzę żeby słońce zaszkodziło. Poprzednie kolumny B&W 804 miały wyraźna różnice w kolorze. Może, żeby ktoś nie czul sie zawiedziony tym rozwiązaniem - u mnie działa na aluminiowej kolumnie z błyszczącym czarnym lakierem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tom.O napisał:

Ja w tym celu zastosowałem selant (wosk syntetyczny) i na to 3 warstwy normalnego porzadnego wosku do samochodów (dodo juice blue velvet). Jak narazie nie widzę żeby słońce zaszkodziło. Poprzednie kolumny B&W 804 miały wyraźna różnice w kolorze. Może, żeby ktoś nie czul sie zawiedziony tym rozwiązaniem - u mnie działa na aluminiowej kolumnie z błyszczącym czarnym lakierem.

Na słońce może tak, ale kurz zbiera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...