Skocz do zawartości

Uruchomienie dźwięku jednocześnie z glosnikow zewnetrznych i sounbara w tv


wojtas_

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Posiadam zestaw:

  • TV TCL 65C825 MiniLED, QLED, 4K, 100HZ, z soundbarem, dźwięk ONKYO 
  • Amplituner Yamaha RX-A880
  • Glośniki Elac Debut Reference DBR62

Jestem bardzo zadowolony z zestawy - wszystko dziala w porzadku. Planuje docelowo rozbudowac go do standardu 5.1.

W miedzyczasie zorientowalem sie, ze TV posiada nienajgorszy soundbar i pomyslalem, ze chociaz tymczasowo, fajnie byloby ustawic razem zarowno glosniki zewnetrzne (ELAC), jak rowniez Sounbar Onkyo w tv. Niestety nie mam pojecia jak to zrobic, jestem w stanie albo uruchomic jedno albo drugie. Czy ktos bylby w stanie pomoc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest specyfikacja :

Moc dzwięku 2x15W +30W Moc dzwięku - muzyka 2x60 W Dolby Dolby AC4, Dolby TrueHD Sound Processing Dolby Atmos, Virtualization & upmix Stabilizator Presets Typ głośników Front Firing Jakość dzwięku ONKYO

Chodzilo mi o to, ze jakbym dokupil na poczatek 2x glosniki tylne, to w sumie z tym soundbarem mialbym calosc zestawy 5.1 (glosnik srodkowy + subwoofer), przynajmniej do czasu, az doupilbym docelowe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawisz tak. Nie znam TV TCL ale moim zdaniem dźwięk masz albo tu albo tu. nie jednocześnie.

Jeżeli jakąś opcją da się to zrobić to na pewno któryś sprzęt będzie grał poźniej i będzie to brzmiało źle.

Dawniej tak było kiedy dzwiek był z TV i jeszcze dawał dzwiek na zewnętrzne urządzenia po optyku.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nigdy z tego nie korzystałem gdyż jako że centralny jest jednym z ważniejszych kolumn

Zgadzam się

1 godzinę temu, S4Home napisał:

I nie ma wtedy opóźnień?

A dlaczego miały by być jeśli to amplituner zasila te głośniki w telewizorze?

1 godzinę temu, S4Home napisał:

stosowanie dźwięku z TV jako central no mija się całkowicie z celem.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Sam widzisz jakie wydumki niektórzy mają próbując skompletować sobie jakieś kino domowe. Czasem na central po prostu nie ma miejsca bo TV zaraz nad szafką, a do półek nic sensownego nie chce się zmieścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Butler napisał:

A dlaczego miały by być jeśli to amplituner zasila te głośniki w telewizorze?

Bo zasila głośniki w TV a osobno musi wyjść Audio do innego urządzenia, tak?

22 godziny temu, Butler napisał:

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Sam widzisz jakie wydumki niektórzy mają próbując skompletować sobie jakieś kino domowe. Czasem na central po prostu nie ma miejsca bo TV zaraz nad szafką, a do półek nic sensownego nie chce się zmieścić.

No tu akurat nie chodzi o punkt siedzenia. Centralny z TV? Szczerze wolał bym już soundbara.

22 godziny temu, eMBe napisał:

Central z głośników TV? Przecież to co teraz dają w TV to nawet ciężko głośnikami nazwać.

Otóż to.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S4Home napisał:

Bo zasila głośniki w TV a osobno musi wyjść Audio do innego urządzenia, tak?

Nie nadążam, co osobno? Yyy... :) Poszukałem, Sony tak ma.

TV ma wejście wysokopoziomowe "in" na głośniki, głośnik wbudowany w TV podłącza się jak każdy inny w systemie kina do amplitunera

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00201071

servlet.FileDownload?file=0155F000006hWa

8 minut temu, S4Home napisał:

No tu akurat nie chodzi o punkt siedzenia. Centralny z TV? Szczerze wolał bym już soundbara.

Nigdzie nie napisałem że jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, ale szczerze rozumiem powody dla których ktoś chciałby to zastosować u siebie.

Swoją drogą nie słyszałem jak to gra w "spółce" z resztą kina, zanim wyrażę na ten temat zdecydowane zdanie, to osobiście przetestuję bo nie sądzę by koledzy to zrobili a mimo to są mocno uprzedzeni. Pod koniec roku kupuję TV i Sony jednym z faworytów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...