Skocz do zawartości

Kanapa przy ścianie - dipole, czy zwykle kierunkowo?


essewissa

Recommended Posts

Szukam tylnych kolumn surround do mojego kina domowego.

Przedni głośnik to LCR pasywny soundbar Monitor audio SB4, sub SVS sb1000, Onkyo 686.

Skromnie, ale nie mam warunków na poprawne ustawienie sprzętu, tak zaprojektowany jest pokój, cześć salonu wydzielona jako kącik TV, otwarta jedna ściana na resztę pomieszczenia. Szerokość 2,5m na około 3,8m długości.

Niestety nie da się wyjechać z kanapą do przodu, za miejscem odsłuchowym jest bezpośrednio ściana, no może 20-30cm bo kanapa dość grube ma oparcie. Nie mogę ustawić głośników po bokach miejsca odsłuchowego bo z jednej strony nie ma ściany.

Zastanawiam się czy kupić kolumny typu dipol Monitor Audio Bronze FX i powiesić je 50cm na ścianie za mną , czy zwykle satelity Monitor Audio Mass 10 i skierować je na miejsce odsłuchowe.

Pomożecie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne ustawienie. Czytam o tych dipolach i bipolach i coraz glupszy jestem.

Gneralnie większość pisze, ze tego typu kolumny jednak ustawia się po bokach miejsca odsłuchowego, ewentualnie z tylu ale min 1m za miejscem odsłuchowym. 
 

Gneralnie z tą kanapa przy ścianie to dramat jest i nie wiem czy jest jakieś dobre rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2021 o 10:23, eMBe napisał:

Czy takie dipole mają też sens jeśli narożnik stoi i przy ścianie jedna strona jest w rogu pokoju?

image.png.d39cc7fee5f4218c7c95631cd72dacd4.png

 

Ja u siebie mialem bardzo podobny setup i zamonowalem Wharfedale wh-2 surround (juz nie pamietam, czy di czy bi pol) i bardzo dobrze sie to sprawdzalo zawieszone powyzej poziomu uszu, dopoki nie dodalem glosnikow sufitowych, z ktorymi sie troche zlewaly. Moge jest sprzedac w dobrej kasie jakbys chcial, moze nawet mam oryginale pudlo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dedal75 napisał:

Mam  6 lat i nikt ani ja nie narzekam fakt wiszą prawie nieużywane ostatnimi czasy   ale dają radę , w normalnych mieszkaniach trzeba iść na kompromis . Są  efekty nie to że centralnie z głośnika Ci wali 😁 Pzdro

A jak będą z tylu to jak ustawić bi czy di pol ja mam tak ze kanapę do oglądania rodzinnego daje do przodu żeby było bliżej tv 

51 minut temu, Dedal75 napisał:

Ja mam i polecam , po to jest ten przełącznik bo wieszasz z boku albo z tyłu .

Wiadomo lepiej jest jak miejsca więcej ale... 😉 Pzdr  

IMG20211201144955.thumb.jpg.05c60c80ec5ea0a65d894cf4b1ddfdf7.jpg

Ja będę miał bliżej narożnika ale 30 cm zachowane będzie od boku No i bi czy di pol przełączałeś widziałeś jakaś różnice ps fronty jakie masz i centralkę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bi 

Ja nic nie przesuwam i jest ok👍 . Naprawdę przyzwoite głośniki . Pzdr 

No ale to dalej jest z tyłu nie z boku czyli na bocznej ścianie .

Fx mi zostały bo kiedyś miałem Monitor Audio ale nie bawię się specjalnie w kino tylko stereo . Centralny Heco MS  mi został  oo frontach MS500 a fronty aktualnie to BMN Berges3 . Moze.za.jakis czas zmienię leciwego HK na coś lepszego i kino wróci do łask.Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Dedal75 napisał:

Ale Bronze czy BX ?

Srebrne czy białe membrany . Trochę drogo . Pzdr 

 

Bronze ,Srebrne membrany centralny plus dwa fx niby 5g model mowisz ze za drogo fakt ze nowy model fx 6g kosztuje komplet 1500-1600 same surroundy nuz nawet nie bo to było Black weekend 😉

49AA1109-6772-47D7-B7E2-2F7C7C476480.jpeg

3B796F29-1572-4E11-868A-BCC16E6D7B4E.jpeg

A fronty myślałem z czasem Heco aurora 700 lub Monitor Audio Bronze 5

Edytowano przez Pilislaw1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pilislaw1978 napisał:

Czyli polecasz je a można połączyć z Heco Aurora 700 fronty czy lepiej zostawic monitor Audio bronze wszystko 

Mozna połączyć. One grają inaczej. Ale jesli fronty Ci bardziej spasowały niż brzmienie Bronze 200 czy 6 czy 500 to nie brał bym ich na sile.

16 godzin temu, essewissa napisał:

Ooo! I jak to brzmi, słychać dźwięk kierunkowo, tak że się da ustalić gdzie jest głośnik, czy jest jakieś pole dźwiękowe?

Z takich kolumn zawsze jest pole dźwiękowe. Nawet jak źle stoją. Właśnie o to chodzi.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Mozna połączyć. One grają inaczej. Ale jesli fronty Ci bardziej spasowały niż brzmienie Bronze 200 czy 6 czy 500 to nie brał bym ich na sile.

Z takich kolumn zawsze jest pole dźwiękowe. Nawet jak źle stoją. Właśnie o to chodzi.

Piotr

Za Heco przemawia wygląd ale jeśli mowisz ze  MA bronze są bardziej kinowe to może w nie pójdę 200 setki bronze tez są piękne 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...