Skocz do zawartości

Kanapa przy ścianie - dipole, czy zwykle kierunkowo?


essewissa

Recommended Posts

17 minut temu, eMBe napisał:

Jak te FXY grają jako surroundy? Jak się dźwięk z tyłu rozchodzi?

Mówię ja miałem kiepskie surroundy Wilson Movix i do nich Monitor A FX to mega różnica No i estetycznie tez lepiej wyglądają tym bardziej jak ktoś ma jeszcze możliwość schowania kabla w ścianę ja już byłem po remoncie wiec nie miałem takiej możliwości kiedyś napewno to zrobię i tak było dużo hałasu o te glosniki 😂

15 minut temu, Butler napisał:

A kalibrację od nowa zrobiłeś?

Nie bo tylne są za cicho po kalibracji ja wole tył trochę głośniejszy 

Edytowano przez Pilislaw1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze muszę w końcu swoje powiesić. Nie masz problemu z tym że grają zaraz za tobą? W sensie. że kanapa jest zaraz przy ścianie na której wiszą głośniki.

Ja kupiłem maskownice na ścianę, ale będę montował trochę inaczej niż Ty, w sensie mają te maskownice wyglądać jakby ich nie było, nie rzucać się tak bardzo w oczy. Maskownice Meliconi, jak powieszę to wrzucę zdjęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, essewissa napisał:

Kurcze muszę w końcu swoje powiesić. Nie masz problemu z tym że grają zaraz za tobą? W sensie. że kanapa jest zaraz przy ścianie na której wiszą głośniki.

Ja kupiłem maskownice na ścianę, ale będę montował trochę inaczej niż Ty, w sensie mają te maskownice wyglądać jakby ich nie było, nie rzucać się tak bardzo w oczy. Maskownice Meliconi, jak powieszę to wrzucę zdjęcie.

Nie bo ja oglądam na fotelu film jak sam,a jak rodzinnie to daje kanapę do przodu żeby była bliżej tv ,ciekaw jestem tych maskownic co mówisz one i tak ładnie wyglądają na ścianie gdyby jeszcze nie ten kabel niestety ściana żelbeton i bym miał dużo kucia i syfu tak na codzień mieszkając to trudno ,narazie listwy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, eMBe napisał:

Tak. Czy na tych FXach masz lepszą przestrzeń efektów z tyłu niż na WIlsonach.

Jak wrócę do domu to przełącze na dipol i sprawdze .Tu masz linka- dyskusja o dipolach fakt ze 2014 ale już wtedy były starszej generacji FX

https://www.audiostereo.pl/topic/109539-głośniki-efektowe-surround-dipole-monopole-bipole/

Tam piszą że ewidentnie jest różnica w przestrzeni na ustawieniu dipol 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2021 o 23:07, essewissa napisał:

Ok. Powiesiłem głośniki, grają super. W szoku jestem, że to tak fajnie gra. Ustawienie 1,8m od siebie, 60cm do środka głośnika od „linii ucha”. 
Ustawienie mam tragiczne, a dają radę.

Ja tez jestem zadowolony wys 160 cm środek głośnika  , nie mam jak ich przetestować bo wszyscy w domu🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, essewissa napisał:

Ja będę chyba miał podobnie, 160-170cm.

Wczoraj zrobiłem kalibrację na amplitunerze i Onkyo pokazało mi 2.10m do głośnika, a jest pewnie 1.1. Gra wg mnie gorzej niż poprzednio, będę musiał poprawić na właściwą odległość.

Jakie masz fronty mi się wydaje ze te tyły dominują nad moimi przodami centralny tez zmieniłem na c150 ,mi po kalibracji na +2 głośność ustawiło a przedtem sourrandy wcześniej miałem na prawie +10 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pilislaw1978 napisał:

Jakie masz fronty mi się wydaje ze te tyły dominują nad moimi przodami centralny tez zmieniłem na c150 ,mi po kalibracji na +2 głośność ustawiło a przedtem sourrandy wcześniej miałem na prawie +10

Ja mam Monitor Audio sb4, trzy głośniki w jednym, pasywny soundbar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...