Skocz do zawartości

Kino domowe do 1000zł (ale świadomie)


Inteleq

Recommended Posts

Witam serdecznie, 
nie będę ukrywał, że jestem tutaj wyłącznie w jednym celu - by poznać Waszą opinię co do zestawów KD w ww. kwocie pieniędzy. No i może jeszcze pare krótkich pytań. 
Na wstępie opiszę po krótce co i jak. 

Prolog
Przeprowadzamy się z grupką znajomych na nowe mieszkanie. Tworzymy wspólną przestrzeń w salonie do oglądania filmów. 
Dzielimy się na osoby poszczególnie;
- ktoś kto uwielbia trylogie LOTRa i słucha muzyki bez znaczenia jak ona brzmi byleby grała i było jej dużo
- ktoś kto w aucie ma przede wszystkim bassy wybite na 1 miejsce
- 2 osoby które lubią muzykę i maja nawet gramofon i słuchają muzyki z LG FA162
- ktoś kto wymienił Scherzo 200 na Q Acoustics 3020i i ma je spięte z Technicsem V670 (tutaj bedzie jakas zmiana)

Wiec tak, wymagania nie są jakieś wygórowane ale małych pytań jest sporo.
Będziemy z czasem oglądać filmy na rzutniku lub TV. Mamy konsole PS4. Filmy raczej mamy wątpliwego pochodzenia (pomijając platformę na N) i puszczamy z różnych laptopów. 
Żadne z Nas dotychczas nie miało na własność żadnego KD. Wychowałem się z jakim NONAME, a od lat ojciec miał M-Audio HTS 800 + Onkyo TX-RX307.
Chciałbym żeby nowy mebel był budżetowy ALE
dał możliwość obejrzenia trylogii z efektem wow a nie głośnikami z laptopa,
żeby przy frontach można było potańczyć (nie gorzej jak przy M-Audio lub QA 3020)
żeby można było podać na ampli 5.1/5.0 (i tutaj jest pytanie czy potrzeba dokupić na stałe jakąś kartę dźwiękową, która przekonwertuje dźwięki z laptopa/ps4)

Załączam zdjęcie pokoju bo szczerze to mi brakuje pomysłu jak się ułożyć w tym pokoju. Parkiety na ziemi, wysokie sufity 3.5m jak dobrze pamiętam.
Myślałem żeby w ciemno szukać takiego zestawu jak ma ojciec czyli onkyo + maudio, ale jestem świadom tego że niewiele znam ten świat i może są ciekawsze rzeczy do kupienia.
Oczywiście używki 

Pozdrawiam serdecznie i proszę o łagodne potraktowanie


 

audio.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, biegam juz od jakiegos czasu po olxie. Zatrzymalem sie tu z mysla ze moze sa jakies tytuly ktorych nie wyszukuje, a warto sie pochylic i poczekac na jakas fajna oferte. 
Nie mialem stycznosci na przyklad z Taga. 
O ile w producentach kolumn potrafie sie jakos poruszac tak w modelach amplitunerow sie gubie mocno. Stad tez pytanie jeszcze o ta dodatkowa karte dzwiekowa. 
Jesli hipotetycznie wejde w posiadanie filmu Bluray Rip i bedzie on mial sciezke audio 5.1 ale podam go przez jack - chincze to zdjasie zatraci sie 5.1 i ampli na sile bedzie wymyslal przestrzen? prosze o wsparcie merytoryczne :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1000 zł nie kupisz czegoś wysokich lotów. No nie ma się co oszukiwać. Nawet wśród używek.
A Ty jeszcze piszesz o efekcie WOW przy oglądaniu Władcy Pierścieni.
Nie kupuj byle czego. Odłóż więcej kasy. Chytry traci dwa razy. Albo i trzy nawet.
Budżetowe kino to mam ja ale nie pytaj ile mnie kosztowało :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Inteleq napisał:

I czy moje pytanie odnośnie przetwarzania dzwieku na 5.1 mogloby przykuc Wasza uwage na chwilke? 

Jak podpinasz laptopa albo PS4 kablem HDMI to amplitunera to nic więcej nie potrzeba.
Poniżej Magnata 302a to raczej nie ma sensu schodzić.
Raczej nieciężko o efekt wow jak ktoś ogląda filmy na laptopie tylko to chyba niekoniecznie oznacza, że masz się pakować w byle szajs :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo czyli z laptopa na ampli po HDMI i dalej HDMI out na rzutnik/tv ? Rozumiem 
A czy 301a na przyklad ? 
Postawilem na Tagi, kwestia tylko czy ten Ampli bedzie wystarczajacy. Najwyzej pozniej sie bedzie kombinowac. 
Sprostowanie bo wlasnie robilem odsluch QA 3020i i Maudio o ktorych wspominalem i juz rozumiem o co chodzi z Maudio. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz za 2-3 lata juz nie bede mieszkac w tej komitywie i nie wiem co przyniesie czas i zycie. Teraz chce zobaczyc kilka filmow i sie pobawic ze znajomymi przy jako takiej jakosci. Jak sie pouklada fiannsowo to bedzie mozna zmienic na cos lepszego, a jak nie to przynajmniej milo spedze czas w gronie przyjaciol :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...